Yeni Sistem Garanti ve Yapı Kredi Sanal Pos Modulleri

ahmetorhan

OpenCart-TR
Merhabalar,

Daha önce 1.5 için garanti pos yayınlamıştım, Yapıkredi ve garanti bankasının sanal pos sistemlerini içeren modul ekte.

Yapıkredininki ortak ödeme sayfası değil. Normal moduler sistem.

Taksit seçenekleri, 3d seçenekleri mevcut.

Denemeleri yapıldı ancak kullanan arkadaşlardan geri bildirimler rica ediyorum, hatalar varsa düzeltelim.

Bu arada est sistemi bankalar artık daha kolay hazırlanabilir. Elinde est sistemi ödeme örneği olan varsa atabilir. İnceleyip ekleyelim.

Ekli dosyalar

• sanal_pos.zip
    157.2 KB · Görüntüleme: 3,006
  • pos_taksit.zip
    10.4 KB · Görüntüleme: 1,950
  • payment.jpg
    payment.jpg
    104.5 KB · Görüntüleme: 2,555
  • taksit.jpg
    taksit.jpg
    113.1 KB · Görüntüleme: 1,738

archil

OpenCart-TR
Arkaşlar 1.4.9.4 SÜRÜMÜnde çalışmıyor
Fatal error: Call to a member function link() on a non-object in D:\AppServ\www\admin\controller\payment\garanti_pos.php on line 73

archil

OpenCart-TR
tema tasarladım kodlarda oynama yaptım ekleti ekledim şimdi ben güncelleme yaparsam bunlar gidecek ve benim gibi eski sürüm kullanan çoğu kişi yararlanamayacak bu durumda işe yaramaz benim için paylaşım için yinede teşekkürler

Kimera

OpenCart-TR
Teşekkürler ahmet, bu verdiğin ykb ve garantininki kendilerine özel sanırım?

Genel bi est sistemi göndermeni 4 gözle bekliyoruz :)

ahmetorhan

OpenCart-TR
Kimera' Alıntı:

Evet Garanti yeni sisteme geçti, yapı kredi de kendi sistemini kullanıyor. o nedenle önce onları halledeyim dedim.

Est kodları olan varsa göndersin, yazalım..

devrimce

OpenCart-TR
yapıkredi kredi kartı ödemesini test ortamında denemek istedim ... aşağıdaki hatalrı aldım sanırım dosya izinleri ile ilgili ama hangi dosya izinleri ? PosnetData'lari olusturulamadi.
Data1 =
Data2 =
XML Response Data = 0 0002 XNIException: :::::1:77:cvc-length-valid: Value 'bnbnmbn' with length = '7' is not facet-valid with respect to length '10' for type 'mid'. Error Code : 0002
Error Text : XNIException: :::::1:77:cvc-length-valid: Value 'bnbnmbn' with length = '7' is not facet-valid with respect to length '10' for type 'mid'.

ahmetorhan

OpenCart-TR
devrimce' Alıntı:
yapıkredi kredi kartı ödemesini test ortamında denemek istedim ... aşağıdaki hatalrı aldım sanırım dosya izinleri ile ilgili ama hangi dosya izinleri ? PosnetData'lari olusturulamadi.
Data1 =
Data2 =
XML Response Data = 0 0002 XNIException: :::::1:77:cvc-length-valid: Value 'bnbnmbn' with length = '7' is not facet-valid with respect to length '10' for type 'mid'. Error Code : 0002
Error Text : XNIException: :::::1:77:cvc-length-valid: Value 'bnbnmbn' with length = '7' is not facet-valid with respect to length '10' for type 'mid'.

Gerçek ortamda denedim çalışıyor ama test ortamını denemedim.
Eğer ykb tarafından gerçek ortama geçiş yapılmışsa test ortamı çalışmayabilir.
Bir de enc key olarak test ortamında 10,10,10,10,10,10,10,10 kullanmak gerek.

Kimera

OpenCart-TR
ahmetorhan' Alıntı:
Kimera' Alıntı:

Evet Garanti yeni sisteme geçti, yapı kredi de kendi sistemini kullanıyor. o nedenle önce onları halledeyim dedim.

Est kodları olan varsa göndersin, yazalım..

Bi kaç sorum olacak

http://forum.opencart-tr.com/thread-4393-page-4.html

Üstteki bölümde Garanti nin posunu yapıp eklemişsin. kurdum beğendim gerçek ortamda denemesemde güzel oldu siteye oturdu.

Bundan sonra ürün görünüm bölümünde Taksit seçeneklerini hallettim oda güzel oldu taksitleri göstermeye başladı.

Bunlardan sonra eklemiş olduğun sanal pos ve pos taksit modüllerini de indirdim

sanal posun içine baktığım zaman hem YKB hemde Garantinin pos dosyalarının olduğunu gördüm.

Sanal pos un içindeki garanti bankasının posu ile üsttte verdiğim linkdeki Garanti pos aynı mı?

birde sürekli modül yüklerken ftp deki dosyalarda değişiklik yapıyoruz.

Örnek : sanal_pos/catalog/view/theme/default/template/checkout

Modüllerin içindeki bu dosyayı sürekli ftp mizdekilerle değiştiriyoruz. Hadi diyelim ykb ve garantiyi sorunsuz kurduk değiştirmeleri de yaptık,

atıyorum 3 ay sonra Akbank veya Asya nın modülü çıktı ve kurmak istiyoruz. bunları kurarkende Örnek de bulunan yoldaki değişiklikleri yapacağız. peki bu değişiklikler olunca eski kurduğumuz Ykb ve Garantinin pos modüllerine zarar gelmeyecek mi?

Buradaki sistemi tam olarak çözemedim genelde forum larla ilgilendiğim için orada sürekli bul-değiştir / bul-ekle yapardık ki sorun olduğu zaman geri dönüş kolay olsun diye. ancak burada direk yeni geleni eski si ile değiştirince sonuçda eski bilgiler gidiyor, yani gitmesi gerekiyor. Bu da veri kaybına neden oluyor.

Dosyaları değiştirmek yerine dosyların içinden kodları bul-değiştir bul- altına(üstüne) ekle olsa daha sağlıklı olmaz mı?

harlem

OpenCart-TR
arkadaşlar modül maalesef garanti bankası ortak ödeme sistemi ile uyumlu değildir.bu yüzden modülü ortak ödeme sistemi ile çalışabilcek şekilde çevirebilen veya uyumlu hale getirebilen olursa çok seviniriz.inanın 3 gündür uğraşıyom.bankanın teknik destek ekibi artık direk sesimden tanıyor firma ismini.halen bi çözüm üretemedim.elinde olan varsa yada ahmet ustamızın hazırlmaış olduğu modülü çevirebilen olursa çok makbule geçer.şimdiden tşk.

argon

OpenCart-TR
Modülü kurdum ancak fatura adresi bilgisinden sonra devam dediğimde yani ödeme seçeneklerine gelmeden bir önceki aşamada devam dediğimde sonraki aşamaya geçmiyor. Ödeme seçeneklerini göremiyorum. Localde göremememin bir nedeni mi var? Kullandığım sürüm 1.5.0.1. modüle ait dosyaları ait oldukları klasörlere kopyaladıktan sonra panelden kurarak deneme adına düzenlemeler yaptım. modülü kapalı yaptığımda ödeme seçeneklerini görüyorum. Açtıktan sonra fatura bilgilerinden sonrasına geçemiyorum.

Status bar'daki hata ayrıntısı şöyle

Kullanıcı Aracısı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.1; Trident/4.0; SLCC2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; Media Center PC 6.0; InfoPath.1; .NET4.0C; .NET4.0E)
Tarih damgası: Tue, 19 Jul 2011 11:31:17 UTC

Satır: 2
Karakter: 1
Kod: 0
URI: http://localhost/collec/index.php?route=checkout/checkout

Satır: 16
Karakter: 11799
URI: http://localhost/collec/catalog/view/javascript/jquery/jquery-1.6.1.min.js

jaymz78

OpenCart-TR
merhaba, bir sorunum var.ürün fiyatları 999 TL'ye kadar ise taksit sekmesi sorunsuz verileri veriyor,
ancak bir ürün 1000 tl ve üzeri ise binlik haneleri yazmıyor
acaba neden?

hata.jpg

nyc06

OpenCart-TR
Web sitesi
www.petraurun.com
Eklenti Dosyaları
Tırnak(lar)

sanal_pos.zip (Boyut: 157.17 KB / İndirilme: 123)
pos_taksit.zip (Boyut: 10.37 KB / İndirilme: 88)

selam ahmet kardeş,
Mükemmel bir şey paylaşmışsın eywallah ama ben gibi cahil biri yeni yeni öğrenen biri olarak bu sıkıştırılmış dosyaları açıp tam olarak nereye yerleştireceğiz biraz detay verir misiniz. teşekkürler.

cnrars

OpenCart-TR
argon' Alıntı:
Modülü kurdum ancak fatura adresi bilgisinden sonra devam dediğimde yani ödeme seçeneklerine gelmeden bir önceki aşamada devam dediğimde sonraki aşamaya geçmiyor. Ödeme seçeneklerini göremiyorum. Localde göremememin bir nedeni mi var? Kullandığım sürüm 1.5.0.1. modüle ait dosyaları ait oldukları klasörlere kopyaladıktan sonra panelden kurarak deneme adına düzenlemeler yaptım. modülü kapalı yaptığımda ödeme seçeneklerini görüyorum. Açtıktan sonra fatura bilgilerinden sonrasına geçemiyorum.

Kullanıcı Aracısı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.1; Trident/4.0; SLCC2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; Media Center PC 6.0; InfoPath.1; .NET4.0C; .NET4.0E)

bende de aynı hata nedir çözümü acaba?

arkadaşlar bunu sağlam bir şekilde kurup çalıştırabilen var mı? (1.5 için)

ahmetorhan

OpenCart-TR
jaymz78' Alıntı:
merhaba, bir sorunum var.ürün fiyatları 999 TL'ye kadar ise taksit sekmesi sorunsuz verileri veriyor,
ancak bir ürün 1000 tl ve üzeri ise binlik haneleri yazmıyor
acaba neden?

hata.jpg

Merhaba,
Dediğiniz gibi 3 haneli rakamlarda taksit gösterimi sorunlu.. Catolog/controller/product dizinine ekteki dosyayı yükleyebilirsiniz..

cnrars' Alıntı:
argon' Alıntı:

bende de aynı hata nedir çözümü acaba?

arkadaşlar bunu sağlam bir şekilde kurup çalıştırabilen var mı? (1.5 için)

Merhaba
1.5.03 ve 1.5.05 de sorunuz çalışıyor. Bu sürümlerde deneyebilirmisiniz..

Ekli dosyalar

• product.php
    24.4 KB · Görüntüleme: 120

jaymz78

OpenCart-TR
sorun çözüldü
çok teşekürler

son birşey daha
modülün tek çekim gösterme özelliği varmı acaba?

dunpeal

OpenCart-TR
Ahmet bey merhaba EST kodları ile ilgili bir özel mesaj gönderdim.

harlem

OpenCart-TR
arkadaşlar bu modülü garanti bankası nın ortak ödeme sayfasını desteklicek şekilde ayarladım.localde gerçek hesap bilgileri ve gerçek kredi kartı ile test ettim çalıştı.şimdi bu modülü hosta atıyorum siparişi tamamla diyorum hiçbir tepki vermiyor.sorunun hostingle alakalı olduğunu düşünerek mail attım.ancak bana kendilerinin bir çözüm üretemeyeceğini nerden kaynaklandığını direk söylmemi istiyorlar.sizce localde çalışan bu modül hostta neden çalışmaz.dosya izinlerini bile değiştirdim.ama hala çalışmıyor.yardımlarınızı bekliyorum.tşk.