Tema ve Sürüm yükseltme konusunda, Lütfen yardımcı olurmusunuz?

BucaYer6

OpenCart-TR
Web sitesi
www.aser24.com
Merhaba arkadaşlar, bir kaç konuda yardıma ihtiyacım var.

1: Sitede alt kısımdaki kayan küçük resimler oldukça aralıklı ve kaymıyor. Fare ile resim üzerine basılı tutup sağa sola çektirdiğinizde anlayacaksınız.

2: Sitem için şuan 2.0.1.1 sürümü kullanıyorum. Yeni çıkan 2.2 sürüme direk olarak yükseltebilirmiyim, yükseltme yapmadan önce almam gereken önemler nelerdir?

3: Sitede gördüğünüz gibi mobilya ürünleri satıyoruz, bu iş üzerine güzel gösterişli bir tema arıyorum, ücretli veya ücretsiz tavsiyeniz varmıdır?

4: Anasayfa ürünlerinin üzerine geldiğimde resimler soluklaşıyor ben bunun yerine resimlerin önizlenmesini istiyorum yani fare ile üstüne geldiğimde popup pencerede resimler büyüsün fareyi çekince normale dönsün istiyorum.

Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara, cani gönülden teşekkür ederim. Belçikadan selamlar saygılar.

tasarimcenter

OpenCart-TR
Web sitesi
www.tasarimcenter.com
Öncelikle merhabalar

opencart sürümünüzü yükseltmeden önce son cıkan sürümde ne gibi değişiklikler oldğunu kontrol etmeniz sizin icin faydalı olacaktır. Güvenlik ile ilgili iyileştirmeler yapılmadğı sürece güncelleştirme yapmamanızı tavsiye ediyorum. Çünkü kullanmış olduğunuz moduller uyumsuzluk sağlayabilir temanızada uyumsuz olabilir. Ayrıca her en son güncellemenizde bir onceki versiyonlar için hazırlankış olan daha gelişmiş modulleri kaçırırsınız bu yuzden surumleri bir adım geriden takip etmeniz faydanıza olacaktır....

Mobilya ürünleri satışınız var ise sağlam bir yazılımcıya tema hazırlatın. Opencart kurulum tema vs gibi ufak tefek detaylarla ugrasmayın. Sonuc olarak denizde boğulun ırmakta boğulmayın!!!

Detaylı bilgi almak isterseniz mail aracılığıyla ulasabilirsiniz: tasarimcentercom@gmail.com

BucaYer6

OpenCart-TR
Web sitesi
www.aser24.com
tasarimcenter' Alıntı:
Detaylı bilgi almak isterseniz mail aracılığıyla ulasabilirsiniz: tasarimcentercom@gmail.com

İlginiz için teşekkür ederim, sitede ekstra olarak her hangi bir modül kullanmıyorum. Sürüm konusunda ne demek istediğinizi gayet iyi anladım. Fakat ben şunu öğrenmek istedim 2.0.1.1 sürümünden direkt olarak geçiş yapılabilirmi? Tasarım konusunda ne yazık ki ücretli olarak tema yaptırmak istemiyorum, ben bu tür şeyleri kendim yapmak istiyorum, iş tema giydirmeye kalırsa zaten gider 50,100 dolar verir alır bir tema kullanırım. Fakat 3,5 ince iş için temaya gerek duymuyorum.

By_Surmeneli

OpenCart-TR
Web sitesi
www.kodcenneti.com
BucaYer6

İlk maddede otomatik kaymasınımı istiyorsnız ve aralıkların biraz daha daralmasını ?

Güncelleme konusunda elbette güncellenir. Ama ftp ve mysql dosyalarınızı yedeklemelisiniz ve güncellemeyi ilk önce sitenizi locale kurup orada yapmalısınız.

Tema için themeforest en bilindik ve sağlam sitedir.

Popup olarak yapılır tabiki ben bir kaçını ders olarak hazırlarım

madde 1 ve madde 4 ü

BucaYer6

OpenCart-TR
Web sitesi
www.aser24.com
By_Surmeneli' Alıntı:
BucaYer6

İlk maddede otomatik kaymasınımı istiyorsnız ve aralıkların biraz daha daralmasını ?

Güncelleme konusunda elbette güncellenir. Ama ftp ve mysql dosyalarınızı yedeklemelisiniz ve güncellemeyi ilk önce sitenizi locale kurup orada yapmalısınız.

Tema için themeforest en bilindik ve sağlam sitedir.

Popup olarak yapılır tabiki ben bir kaçını ders olarak hazırlarım

madde 1 ve madde 4 ü

1. Maddede evet aralarda cok bosluk var orjinalinde tüm logolar yan yanaydı öyle kayıyordu biranda böyle oldu. Bende şimdilik sol menüye aldım pis durmasın diye.

4. maddede magic zoom plus eklentisini kurdum fakat çalışmıyor. Eklentiyi kendi sitesinden indirdim talimatlar doğrultusunda yükleyip admin panelden ayarları yaptım ama olmadı.

Sürüm 2.0.1.1

Arkadaşlar, yardımcı olacak birileri varmı? magic zoom plus kurduktan sonra, yapılması gereken adım olarak. Admin/Modifikasyonlar/ Yenile düğmesine basmamız gerekiyormuş. Fakat 2.0.1.1 sürümü kullanıyorum. Yenile düğmesine bastığımda ne yazık ki aşağıdaki hatayı alıyorum. Bu hatayı alan bir çok insan var fakat çözüm bulan olmamış. Bu konu hakkında bilgisi olan varmıdır?

PHP:
Warning: DOMDocument::loadXML(): Empty string supplied as input in /home/aser24/public_html/admin/controller/extension/modification.php on line 132
Notice: Trying to get property of non-object in /home/aser24/public_html/admin/controller/extension/modification.php on line 143
Fatal error: Call to a member function getElementsByTagName() on a non-object in /home/aser24/public_html/admin/controller/extension/modification.php on line 145