Tek Sanal Pos İki Sitede Kullanabilirmiyiz?

bahtiyaralaman

OpenCart-TR
Merhabalar

Bir bankadan aldığımız sanal pos u 2 sitede birden kullanabilirmiyiz acaba ?

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr
RE: Teke Pos İki Site

aynı domain altında farklı mağazalar kurarak yapabilirsiniz. ama alan adlarınız, sattığınız ürün çeşidi değişmeyecek. yoksa banka sanal posunuzu iptal eder. zaten size verdikleri sözleşmede ki 3üncü yada 4üncü şart bu

webhane

OpenCart-TR
RE: Teke Pos İki Site

Yapı kredi bankası ile kullandığım hesabımı 2 farklı sitede kullanabiliyorum.

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr
yapı kredinin kendi sitesinde, imzalanan sözleşmede de yazdığı gibi, kullanımı sırasında sadece bir domain ve ip için izin verildiği (ortak ödeme ve 3d pos hizmetleri için) uygunsuz ve kötüye kullanımın belirlenmesi halinde sözleşmenin tek taraflı fesh edileceği ve dava yolu saklı kalmak üzere hizmetin süresiz iptal edileceği yazmaktadır.

ayrıca yapı kredinin son güncellemelerinden sonra ortak ödeme sayfası için bile, test alışverişi yapılmakta, test alışverişi için bile ip tanımlanmakta ve domain adının defalarca iletilmesi söz konusu.

bu şartlarda farklı domain ve ip de olan sitelerinizin, aynı bankanın aynı sanal pos adresinden alışveriş yaptırılması tamamen sizin insiyatifin,izde. sistem izin verebilir ama banka size sunduğu sözleşmede açık açık yakalarsam üzerim demiş.

aynı şekilde ETS sistemi kullanan bankalar ve garanti bankası da benzer sözleşmeyi önünüze koymakta.

lütfen dikkatli hareket edip bilgi verelim.

bahtiyaralaman

OpenCart-TR
Bilgileriniz için teşekkür ederim. Bankaya sordum yasak dedi resmen :) 4 tane sitem var site başı yıllık 400 tl istiyor. çok masraflı oluyor. Ayrıca 35 gün bloke ediyor ödemeleri. Kararsız kaldım müşteri kaybı yaşancak büyük bir ihtimalle ama düşündürüyor insanı şartlar...

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr
yıllık 400tl çok yüksek bi rakam
bankanızla görüşün bence. yıllık 1**-150 doların üstünde bir rakamla karşılaşmadım bugune kadar.
hatta hesabınız uygunsa o yıllık ücreti bile almıyorlar. ya bankay değiştirmek ile tehdit edin tüm hesaplarımı kapatırım diyin ozaman farklı bir fiyat çıkartacaklardır. şubenizi değiştirin mümkünse. çünkü bu yıllık ücret şube kontrolunde olan birşey

erdincgc

OpenCart-TR
Sitelerin size ait olduğunu ibraz ve ispat ettiğiniz taktirde yapıkredi de de 4441444 den görüşerek bildirmek ve mail atıp farklı sunucu için ip adresinizin izin verilen ip listesine eklenmesini sağlayıp birden fazla sitede kullanabiliyorsunuz. Benim şu an 6 ayrı sitemde çalışıyor örneğin 3 ayrı sunucuda. Hepsi tekil ürün sitesi olduğu için bu şekilde yapmak zorundayım zaten izin vermeseler müşteri kaçırırlar.

Yanlız Düşük cironuz varsa ilgisiz olabiliyorlar malesef.

İşbankası ve denizbank posları ise ip kontrolü yapmıyor. Ancak önceden size ait site olduğunu bildirmeniz daha sonra adamların tereddüte düşüp sizin olmayan siteden satış geldiğini sanıp kapatmalarına engel olacaktır.

Saygılar...

webhane

OpenCart-TR
Yalan yanlış bilgi vermiyorum, banka tarafından verilen bir hizmetten bahsediyorum, aksine zaten ip tanımlaması olduğu için illegal yollarla zaten kullanılmıyor. ben kullanıyorum bir problemde yaşamıyorum bankada bunu biliyor zaten. Yalan yanlış bilgiyi kim nasıl üretiyorsa bilmiyorum.

admira

OpenCart-TR
Web sitesi
www.TrendCorap.com
Arkadaşlardan bazıları Yapıkredi poslarını birden fazla web sitelerinde kullandıklarını yazmışlar bizde arkaşlardan esinlenerek 3 web sitemizi bir sanalpos üzerinde kullanmaya karar verdik ve SSL ile sabitlediğimiz IP numaralarını yapıkredi posnete tanımlattık lakin Posneti aldığımız web sitesinin dışında diğer iki veb sitesinden ödeme almayı başaramadık. Müşteri kart bilgilerini giriyor banka SMS istiyor SMS leri giriyoz ve sonrasında web sitemize yönleniyor ve aşağıdaki kod hatasını verip ödemeyi almıyor. Sorun nedir?

Notice:Undefined index: in posnetResponse /var/www/vhosts/xxxxx.com/httpdocs/catalog/controller/payment/webpos.php(1): eval () 'd code on line 1474

kucukomer

OpenCart-TR
Merhabalar,

yönlendrme scripti yapmıştım daha önce bir posu birkaç sitede kullanabiliyorsunuz tabi ufak bir domain değişiyor arada.

İsteyen olursa yazabilirim.