sitemap.xml hakkında

vlkn79

OpenCart-TR
Web sitesi
www.muadilal.com
Herkese merhaba. sitemap.xml ile ilgili bir sıkıntım var. web sitemde 1000 adet ürün var ve sitemap 2200 civarında adres listeliyor. İncelediğimde her ürünü hem ana dizinde hem kendi kategorisinde listelediğini farkettim. örnek olarak www.domain.com/hp_22_kartus ve www.domain.com/kartuslar/murekepli_yazicilar/hp/hp_22_kartus şeklinde oluyor. Ben ana dizinde listelemesini istemiyorum SEO dostu olması açısından kategorili olması daha avantajlı gibi geliyor. Bunun için düzenleme yapılabilir mi acaba.

adobe

OpenCart-TR
seo dostu olamaz dediğin gibi yaparsan valla bende yaptım şu şekilde mesela atıyorum /urun/içerik olarak ama tam indexleme yapmıyo valla şöyle olmalı /ürün/içerik yani bi örnek vermek gerekirse mesela avea-tam-kontor/avea-10-tl-tam-kontor burda 2 avea geçiyor sen bunu istemiyosun sanırım ama inan böylesi daha ii :)

vlkn79

OpenCart-TR
Web sitesi
www.muadilal.com
adobe' Alıntı:
seo dostu olamaz dediğin gibi yaparsan valla bende yaptım şu şekilde mesela atıyorum /urun/içerik olarak ama tam indexleme yapmıyo valla şöyle olmalı /ürün/içerik yani bi örnek vermek gerekirse mesela avea-tam-kontor/avea-10-tl-tam-kontor burda 2 avea geçiyor sen bunu istemiyosun sanırım ama inan böylesi daha ii :)

hayır böylesi daha iyi dediğin gibi istiyorum işte. bir ürün 2 kere listelenmesin istiyorum. 2200 adres googleye gönderdim 2 ayda 700 sayfa dizine ekledi ve 700de takıldı. tahminime göre ürünlerden sadece birisini dizine ekliyor, o eklediğide seo dostu değil...anlayanların durumu incelemelerini rica ediyorum

niTRos001

OpenCart-TR
Web sitesi
www.baylas.com
Bo konuyu bende merak ediyorum ama ne yazıkki sitede opencart seo hakkında pek te makale yok.

soulofthesea

OpenCart-TR
merhaba. aynı sorunu ben de paylaşıyorum. aslında sitemap henüz hazır değil. üürn kategorisine tıklayınca aynı üründen farklı sayfalarda bir tane daha beliriyor. ne yaptımsa çözemedim. yardımcı olursanız çok sevinirim.

soulofthesea

OpenCart-TR
Kategorilerde ürünler çift çıkıyor ve bazı ürünler çıkmıyor. Bu problem bende hala devam ediyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. iyi çalışmalar.