sanal pos ile satış yapan var mı?

yineBEN

OpenCart-TR
benzer konuları okumdum ama yanıt veren olmamış.

sitesinde sanal pos kullanan var mı? opencart ücretsiz yazılım diye banka burun kıvırır mı? tekstil satışı yapacağım. dükkanımda yaklaşık 3 senedir garanti bankasının pos makinasını kullanıyorum.

sinan

OpenCart-TR
illa ki vardır kullan arkadaşlar tecrübelerini yazarsa bilgimiz olur biraz.

AliKral

OpenCart-TR
arkadaş ben daha önce forumda görmüştüm.Şuan hatırlamıyorum nerede gördüğümü ama bir çok arkadaş satış yapıyordu.Hatta birçok bankadan da pos almışlar rahatlıkla.

yineBEN

OpenCart-TR
sanırım işini gören gidiyo. sonucunu paylaşmıyo.

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
yineBEN' Alıntı:
sanırım işini gören gidiyo. sonucunu paylaşmıyo.

http://www.turkuazhobby.com/ diye bir site var hatta bu sitenin sahibi forumda bayağı emeği geçen kişilerden biri. sanal pos paylaşımını da yapmıştı bir ara. hatırladığım kadarı ile sanal pos konusunda bence kendi sitesinde kullanıyordu.

cherokhe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.teknodia.com
daha önceleri OsCommerce sistemi ile çalıştım..Sanal Posum vardı,daha sonra OpenCart sisteine geçiş yaptım ..Sanal Posum devam etmekte..Sonuç olarak Banka senin sistemini kontol ederken belli şartlar arıyor..bunları yerine getirirsen pos alamıycan banka yoktur.Bu işte önemli birinci adım SSL sonrası Müşteri Destek Kısmı,Site Kapıları yani site dizin yetkileri..
bunları yaptım diyorsan bence her bankadan alabilirsin..

casperkip

OpenCart-TR
Web sitesi
www.gokhanbayraktar.com.tr
bende bi müşterime yaptım link vermiyorum çünkü oğencart yazısını kaldırmak zorundaydım..tekstil işi yapıyor toptan çocuk giyim ürünleri.. iş bankası ve garanti sanal posları ekli ve çalışıyor sorunsuz.dilerseniz özelden link atarım.

ucuzlukekspresi

OpenCart-TR
Merhabalar,
Ben sitemden sanal pos ile satış yapıyorum. Yapı Kredinin POSNET sistemini kullanıyorum.
Opencart'a adaptede biraz sorun yaşadık ama webmasterım bu işi biraz uğraşarak da olsa halletti.
Site adresim www.UcuzlukEkspresi.com isteyen arkadaşlar buradan teyit edebilirler.
Sitesine eklemek isteyen olursa webmaster'a yönlendirebilirim.
Kolaylıklar Dilerim.

zaknebutt

OpenCart-TR
S.A kardeşim. Hiç bir banka opencarta bir şey demiyor. Ben opencart kullanıyorum ve yaklaşık 1 senedir internet üzerinden satış yapıyorum.
Sitem şu anda 2011 de çıkan yeni ürünleri eklediğimden devre dışı.inşallah 3 gün sonra açacağım.
www.yukselyapi.net

adobe

OpenCart-TR
Az önce bütün yazıları okudum hatta siteyide genel olarak inceledim bu konuda biraz sıkıntı var sanki kimse neyin ne oldunu bilmiyor önemli olan posu almak değil düzgün bi şekilde sisteme entegre etmek yoksa ne olcak almaya
Opencartta bu bi sorun bence kimse hali hazırda alın kardeşim bu budur vs. demiyor üstün körü yok efendim est kullanan bankaların modülü est kullanmazsa kimin modülü :S kimsenin :D
velasılı kelam sorun büyük gibi zaten parasız bu yazılım sen bunu nasıl yapmazsın diyemiyoruz adamlara nabalım paypala devam :D

kodinternet

OpenCart-TR
sanal pos yada ortak pos kullanan arkadaşlar, alınan ödemelerin banka tarafından en az 30 ile 45 gün arasında beklettiği doğrumudur?

Arbuzik

OpenCart-TR
https://www.vova.com.tr adresinden teb bankası sanal pos satışı yapıyorum bir yıldır. opencartı küçümsemeyin bence. ayrıca para aynı gün hesaba geçiyor, günsonu olunca.

kodinternet

OpenCart-TR
Arbuzik' Alıntı:
https://www.vova.com.tr adresinden teb bankası sanal pos satışı yapıyorum bir yıldır. opencartı küçümsemeyin bence. ayrıca para aynı gün hesaba geçiyor, günsonu olunca.

selam @arbuzik sanal pos hakkında verdiğin bilgi için teşekkürler. Dikkatimi çekti 1 yıldır kullanıyorsun ve gün sonu hesaba geçiyor. Ben yapı kredi, deniz bank, garanti, finans bankalarıyla görüştüm. Kesinti olmadan minimum 30 ile 45 gün arasında para tranferini şart koşuyorlar. Acaba senin anlaşmanda ne gibi şartlar var. Detaylar hakkında bilgilendirirmisin?

eticaret

OpenCart-TR
komisyon kesinti verirsen ertesi gün, kesintisiz yatsın diyorsan blokeli 30-35 gün...

jet737

OpenCart-TR
Kesinti kısmını iyi araştırın. KEsinti ve komisyon farklı şeyler çünkü. Komisyonlarda çekim sayısına göre eğer kampanyası yoksa değişir SAnal posların ilk maliyeti normal poslardna bazen pahalı olabiliyor. Orada iki kriter var; eğer siizn şirket uzun zamandır eticaret yapıyor ve başka sanal posları varsa farklı, ilk kez sanal pos kullanacaksa farklı değerlendiriliyor. Birde yine şirketin ticari geçmişini kontrol ediyorlar. (kaç yıllık, yıllık cirosu nedir vs)
Her bankanın ayrı ayrı kriteri var elbette hepsi bir değil.

Birçok bankadan sanalpos kullanmaktansa, ilk etapta payu gibi bir firma (varsa benzeri diğer firmalar) çalışmak daha avantajlı. Komisyon vs açısından çok ucuza gelmediği aşikar ama bunu müşteriye yansıtma şansı var. Birçok bankanın kampanyasını uygulama şansınız var. Ödemelerde her hafta yapılıyor. Artı ve eksilerini yanyana koyu değerlendirmek lazım.

kodinternet

OpenCart-TR
Teşekkürler arkadaşlar. Verdiğiniz bilgiler bankalarla yaptığım görüşmeleri teyid ediyor. Ön bilgileriniz faydalı oldu.