OpenCart Veritabanı Return hakkında

thekilled

OpenCart-TR
Merhaba,

http://www.colab-aktiv.com/wp-content/uploads/2011/11/returns.jpg

Opencart veritabanına göz atıyordum. Return başlıklı tabloları gördüm, ama bunların ne işe yaradıklarını anlamadım . Bu tabloların amacını ne işe yaradıklarını yazan bir site söyleyebilirmisiniz veya bilen biri açıklayabilir mi ?

Şimdiden teşekkür ediyorum tüm yorum yazacaklara

attilla

OpenCart-TR
Dostum sorduğun soruya kısa bir örnek

{code type=PHP}<?php

function toplama($d1,$d2) {
$topla = $d1 + $d2;
}

toplama(1,2);
?>{/code}

Bu kod mantığa göre 1 ve 2 yi sırası ile $d1 ve $d2 ye atıyor. Sonra $topla değişkeni altında 1 ve 2 yi toplayıp 3 verisini $topla isimli değişkene yerleştiriyor. Fakat tüm bunlar ekranın arkasında oluyor. Sonuç bile ekrana basılmıyor. Fakat şöyle yaparsak sonuç ekrana basılabilir;

{code type=PHP}<?php

$topla = $d1 + $d2;
echo $topla;
}

toplama(1,2);
?>{/code}

Fakat böyle yapınca istenilen yer veya gerekli yerde ekrana basılmıyor. Fonksiyon nerede ise orada çalışıyor. Bu gibi durumlarda echo $toplama(1,2) komutu çalışmayacaktır. Ekrana boş veri gelecektir. Eğer ki echo toplama(1,2) şeklinde çalıştırmak istiyorsak veriyi geriye döndürmemiz gerekiyor. İşte bunun için return komutu mevcut;

{code type=PHP}<?php

$topla = $d1 + $d2;
return $topla;
}

echo toplama(1,2);
?>{/code}

Diye denersen istediğin yerde echo toplama(1,2) komutu çalışacaktır. İşte gördüğün gibi çok basit…

mehmet80

OpenCart-TR
attilla arkadaşım burada bahsedilen php içinde return komutu değil. Veritabanındaki return isimli tablolarla nasıl bağdaştırdınız onuda anlamış değilim.

return isimli tablolar ya da sutunlar ürün iade ile ilgili verilerin saklandığı tablolardır.

attilla

OpenCart-TR
Dostum mantığını anlatıyorum işin script yazarken return farklı şekillerde kullanabilirsin ve veritabanına girdi php apiler ile yapılır senin vermiş olduğun şemayı iyi incelersen göreceksin.

mehmet80' Alıntı:
attilla arkadaşım burada bahsedilen php içinde return komutu değil. Veritabanındaki return isimli tablolarla nasıl bağdaştırdınız onuda anlamış değilim.

return isimli tablolar ya da sutunlar ürün iade ile ilgili verilerin saklandığı tablolardır.

thekilled

OpenCart-TR
mehmet80' Alıntı:

verdiğin bilgi için teşekkür ederim , kaç gündür merak ediyordum bu return tablolarının ne işe yaradığını , ama aklıma hiç ürün iade ile ilgili olacakları gelmemişti.