OpenCart Veri Tabani Yukleme

etc_computers

OpenCart-TR
Merhaba arkadaslar, foruma bugun uye oldu umarim dogru yerde konu acmisimdir cok fazla arastirma imkanim olmadi cun ki zamanim yok eger yanlis yerse kusuruma bakmayin.

Sorunum su arkadaslar. Kisisel bazi sorunlardan dolayi Hosting firmasini degistim yeni bir yer aldim daha onceki hostin firmasinda iken sitelerde sorun oldugunda silerdim yuklerdim kurardim ama veri tabani yedegini alir ve yuklerdim hersey normala donerdi.

Simdi arkadaslar farkli sunucyua open carti kurdum veri tabini yukledim Config.php ayarlarini yaptim hersey normal site calisyor urunler cikiyor ama resimler cikmiyor bunun sebebi nedir nasil duzeltebilirim ?

cok fazla bilgim yok arkadaslar webmaster kadar bilgili degilim web islerinde kendi capimda kendi isimi goruyorum bu yuzden lutfen oyle...

su dosya yi su izinleri verin surdaki ayarlari degistirin diye kisadan yazmazsaniz sevinirim cun ki anlamayacagim tekrar soracagim, bu yuzden bilgim var evet ama siz hic bilgim yok mu gibi anlatirsaniz islemi daha hizli cozerim gibi geliyor..

yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim

tiesto

OpenCart-TR
normaldir username yani kullanıcı adlarıda değişmiştir büyük ihtimal veya dosya yolları
test.php adlı bir dosya açın aşağıdaki kodu yazdırın ,admin klasörünün içindeki config.php ve ana dizindeki config.php yi ona göre düzenleyiniz.

<?
echo $_SERVER['SCRIPT_FILENAME'];
?>

yapamazsan pm at yardımcı olalım

etc_computers

OpenCart-TR
tiesto' Alıntı:
normaldir username yani kullanıcı adlarıda değişmiştir büyük ihtimal veya dosya yolları
test.php adlı bir dosya açın aşağıdaki kodu yazdırın ,admin klasörünün içindeki config.php ve ana dizindeki config.php yi ona göre düzenleyiniz.

<?
?>

ilgi ve alakaniz icin cok tesekkur ederim simdi uyguluyorum

tiesto' Alıntı:

<?
?>

Kusura bakmayin ama su kismi biraz daha acarmisiniz ?

test.php dosyasini yaptim ve icerisine soylediginiz kodu yazdim, bu dosya yi hangi dizine atacagim ve config.php lerde hangi satirlarda ne gibi bir duzenleme yapacagim ?

Arkadaslar Konuyumu yanli syere attim yoksa yanlismi anlattim kimsenin bilgisi yok mu ?

Durumum aynen su sekilde.

Hosting firmasini degistim daha once o firmada iken sorun oldugunda siliyordum yukluyordum eski veri tabani atiyordum hersey normal olarak basliyordu kucuk eklentiler ve resimler atarak isi cozuyordum ama simdi hsotin degisti..

Fakat eski hosting ile bilgilerim ayni yani soyle..

home/public_html dizinine yukluyse suan yine ayni dizinde

eski veri tabani etccompu_opencar suan kide ayni

cpaneller ayni yani soyle dusunun

ayni model iki arac birinin sahibi ahmet birinin ki mehmet ahmetin arabasinin bir parcasini mehmetine takmak gibi dusunun... neyi nerde yanlis yapiyordum resimler gorunmuyor ?

resim ile alakali hic birsey yok open cartin normal olarak tema logolari secenekler arkasindaki gorseller admin paneline girdigimizde ki sekiller semalar sadece yazi var sitede... kucuk bir yerde hata yaptim bilmiyorum ama nerde ????

yokmu yardim edecek biri ?

vay be bukadar zor bir problem yani bu :) neyse arkadaslar herkese iyi forumlar..

uye olmama deymedi