opencart ile ilgili öneri ve bilgilendirme forum isteği

ea430

OpenCart-TR
merhaba sayın admin,
opencart ile ilgili öneri ve bilgilendirme forum acsanız nasıl olur?
örneğin ben open cart kullanıyorum ve azda olsa opencarta yavaş yavaş hakim olabiliyorum ve bu zaman diliminde keşfettiğim ve diğer opencart kullanıcılarında aynı şekilde yararlanmanısı düşündüğüm ve düşüneceğimiz konulara sadece yer verelim
saygılarımla

haseremarket

OpenCart-TR
OpenCart için Kullanma kılavuzu yapılmalı

sitede ne ne demektir. işlevi nedir. bir işlem nasıl tamamlanır. vb hususları içeren bir kullanma kılavuzuna ihtiyaç yokmu sizcede. belli bir bilgi birikimini aşmış insanlar arası sorun olmayan şeyler biz yeni başlayanlar için büyük sıkıntı sebebi. bilgili kişilerin tecrübelerine bağlı olarak yapacakları bir kullanma kılavuzu, hata sebepleri kılavuzu oldukça işimize yarardı.

(mesela 'bölümler' ne demektir ne işe yarar
veya 'yol' nedir ne işe yarar, yeni bir yol vermek için ne yapmak gerekir vb..)

böylece sitenin mantığı aktarılmış bir kullanma kılavuzu sayesinde hem biz acemilerin her sorusuna cevap vermek zahmeti ve hemde biz acemilerin forumun dağınıklığı içinde aradığımıza ulaşma güçlüğü ortadan kalkmış olur. bu aynı 'balık vermekle balık tutmayı öğretmek' gibi bir manada. zira daha sitenin mantığını çözemeyen bizler için birde yazılıma girmek bir ömür sürecekmiş gibi geliyor.
mesela ben sırf öğrenmek için bir host kiraladım ve kurcalayıp duruyorum.
bu arada bölümlerle ilgili verdiğim örnek benim aynı zamanda sorunumu da ifade ediyor...
teşekkür

BLaDe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ondermedikal.com
RE: Ürün Resimi Üzerine Gelindiğinde Önizleme 1.5.x

Merhaba;

opencart da uzman, yazılımdan anlayan ve opencart'ın alt yapısını bilen arkadaşlar mutlaka en kısa sürede böyle bir yazı dizisi hazırlayacaktır. Zaman buldukça ve elimden geldiği kadar bir yazı dizisi hazırlayacağım opencart a ilgi gün geçtikçe arttığından dolayı böyle bir yazı ve çözüm ortaklığı gerektiği konusunda size katılıyorum.