Müşteri Kayıt Ekranında TC Kimlik Numara Modifikasyonu

fizikkulubu

OpenCart-TR
Az önce fark ettiğim bir durum var bu konuda .

Sitenin hata günlüğüne baktım bu olayla ilgili hata raporu var.

2011-06-07 18:38:13 - PHP Notice: Undefined variable: tck in /xxxxxxxxxxx/catalog/view/theme/default/template/account/edit.tpl on line 41
2011-06-07 18:38:13 - PHP Notice: Undefined variable: error_tck in /xxxxxxxxxx/catalog/view/theme/default/template/account/edit.tpl on line 42

Bunlar çıkıyor ne anlama geldiğini bilmiyorum ama sorun teşkil eder mi. Sistem çalışıyor bunlara rağmen.

Bu konuyu açanlar için basit ama bilmeyenler için zor bir sorum var.

ben bu kodlarla değişik alanlar ekledim kayıt esnasında sormak için fakat cevap zorunlu olsun isteiyorum.
Bunu nasıl yaparım.

şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilecekler varsa lütfen yardımcı olsun.

Kayıt ekranınıa bu konudaki gibi yeni sorular eklemek istiyorum fakat cevaplar zorunlu olmasın istiyorum.

nuriahmet

OpenCart-TR
her şey tamam ama bu hatayı veriyor
-------------
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/desparado/public_html/catalog/language/turkish/account/edit.php:1) in /home/desparado/public_html/system/engine/controller.php on line 28Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/desparado/public_html/catalog/language/turkish/account/edit.php:1) in /home/desparado/public_html/system/engine/controller.php on line 29
-------

bariscan

OpenCart-TR
bu alana aynı şekilde textarea eklemekte sıkıntı yaşıyorum. Textbox için sıkıntı yok. textarea için databese kayıt şeklinde kodlarda değişik olması gereken yermi var?

Beowulf

OpenCart-TR
Web sitesi
www.uykusuzadam.com
1.5.x icin deneyen var mi ?

Merhaba arkadaslar, gun boyunca firsat buldukca adim adim gidip vergi no ve dairesini de ekleyerek 1.5.x icin yapmaya calistim, herhangi bir hata almadim. Fakat anasayfada da admin panelden de formu doldurunca gonderim basirili oldu diyor fakat veri tabanina diger bilgilerolusturdugum tck, taxoffice ve taxno kolonlarina herhangi bir insert olmuyor.

Ve guzel soruyu sormak istiyorum; nerede yanlis yapmis olabilirim ?

Beowulf

OpenCart-TR
Web sitesi
www.uykusuzadam.com
1.5.x icin denedim ve entegre edebildim, test ettim kayitlarda da problem yok, ilerleyen gunlerde detayli anlatim yazmayi dusunuyorum.

Herkese kolay gelsin.

Beowulf

OpenCart-TR
Web sitesi
www.uykusuzadam.com
Merhaba arkadaslar, 1.5.x icin soz verdigim gibi bos vaktimde detayli anlatim olarak blogumda yazdım, umarim yardimi dokunur.

http://www.uykusuzadam.com/2014/06/musteri-kayit-ekraninda-tc-vergi-daire-ve-numara-modifikasyonu-opencart-1-5-x/