Modülü Çoğaltma - Kopyalama

zapatya

OpenCart-TR
şu kapıda nakit ödeme ve kapıda kredi akrtı ile ödeme seçeneklerini nasıl yapabiilriz modul çoğaltma nasıl yapılıyor bilmiyorum hangi dosyalar kopyalanacak bilmiyorum detaylı anlatırsanız uygulama şansımız yükselecektir

adobe

OpenCart-TR
nakit ödeme veya kredi kartı ile kapıda ödeme tek seçenekle belirleyin şu şekilde Kapıda Ödeme / K.K ile Kapıda Ödeme gibi

zapatya

OpenCart-TR
tamam da adobe arkadaşım nasıl yapacağız modul kopyalayıp ismini değiştirmemiz gerekiyor galiba onuda yapmasını bilmiyoruz

yokmu fikri olan bi ustammm

öenmli bi konu yardımcı olursanız sevinirm

haseremarket

OpenCart-TR
ben bu yöntemle mng yurtiçi kargo modülünü çoğaltmayı denedim. mng kargo dosyalarındaki tüm 'mng' leri aras yaptım ancak bir netice alamadım. kargo modülü yüklenmiş görünüyor ancak kur dediğimde
Fatal error: Class 'Controllershippingaras' not found in /home/ucuzboce/public_html/system/engine/front.php on line 44

hatası veriyor

ayrıca satınalma denemesi yaptığımda kargo seçeneklerinin sayfanın en altına kaymış olduğunu gördüm. mevcut olanı da bozduk galiba...

aras kargo modülünü tekrar kapattım satınalma sayfasında aşağı kayma durumu ortadan kalktı. ancak aras kargo modülünü kurma girişimimiz maalesef akim bir teşebbüs olarak kaldı...

mduman

OpenCart-TR
Banka Havalesi modülünü bu şekilde çoğaltım ve bir sorun çıkmadı. Sınıflar yazılan isimlerde "_" işareti yok o yüzden iki şekilde de arama yapın. banka_transfer ve bankatransfer şeklinde

sınıflar denilen şey nedir ?

hepsini denilen gibi yapıyorum fakat 44 nolu hatayı alıyorum

arama yapıyorum baktransfer diye herhangi beşy cıkmıyor

TesbihShop

OpenCart-TR
Arkadaşlar ben Popup Katagori modülünü çoğalmak istiyorum. Yalnız bu uygulamayı yaptıktan sonra her iki katagori grubundada aynı katagori maddeleri ( Resim 1 ) gözükmekte. Ben Resim 2'deki gibi katagori içeriğini farklı yapabilmek istiyorum ki değişik ilgili grubun altında farklı katagoriler oluşturabileyim. Sanırım bunun için admin panalinde 2. ve 3. ( Resim 3 ) katagori gurubunu oluşturmak gerekmekte. Resimlerde yapmak istediğim hususu gerçekleştirebilmem için ne yapmam gerekiyor acaba? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

-Sadece çoğaltma işlemini yapınca grubun içeriği resimdeki gibi aynı içerik maddelerine sahip olmakta.

Resim 1​

71806542.png

- Ben Resim 2'deki gibi iki grubun içerik maddelerinin farklı oluşturabilmeyi istiyorum. ( Katagori başlığı "PetShop gibi" değiştirilebiliyor ancak içerik aynı kalıyor...)

Resim 2​

36934493.png

- Sanırım bu uygulamanın uygulanabilir olması için admin panalinde 2. ve 3. ( Resim 3 ) katagori gurubunu oluşturmak ve bunu ilgili bloğa bağıntılamak gerekmekte. Bunu nasıl yapmam gerektiği hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımlarını esirgemezlerse sevinirim...

Resim 3​

75351177.png

cesm-i_asik

OpenCart-TR
sabit kargo mudülünü kopyalama sonucunda
Fatal error: Class 'Controllershippingflat1' not found in /hermes/web01c/b1301/xxx.xxxxx/Tutku/xx/system/engine/front.php on line 44
hatası ile karşılaştım yardım edebilir misiniz ?

BLaDe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ondermedikal.com
front.php 44 satırı burada yazarsan daha rahat yardımcı olabiliriz.
kullandığın sürümüde belirtmen gerekiyor...

cesm-i_asik

OpenCart-TR
<?php
final class Front {
protected $registry;
protected $pre_action = array();
protected $error;

public function __construct($registry) {
$this->registry = $registry;
}

public function addPreAction($pre_action) {
$this->pre_action[] = $pre_action;
}

public function dispatch($action, $error) {
$this->error = $error;

foreach ($this->pre_action as $pre_action) {
$result = $this->execute($pre_action);

if ($result) {
$action = $result;

break;
}
}

while ($action) {
$action = $this->execute($action);
}
}

private function execute($action) {
$file = $action->getFile();
$class = $action->getClass();
$method = $action->getMethod();
$args = $action->getArgs();

$action = '';

if (file_exists($file)) {
require_once($file);

$controller = new $class($this->registry);:44 satır burası sanırım

if (is_callable(array($controller, $method))) {
$action = call_user_func_array(array($controller, $method), $args);
} else {
$action = $this->error;

$this->error = '';
}
} else {
$action = $this->error;

$this->error = '';
}

return $action;
}
}
?>

front.php dosyasının tamamı bu
kullandığım sürüm ise : Version 1.5.1

TesbihShop

OpenCart-TR
Sorum günceldir...:s :s

TesbihShop' Alıntı:
Arkadaşlar ben Popup Katagori modülünü çoğalmak istiyorum. Yalnız bu uygulamayı yaptıktan sonra her iki katagori grubundada aynı katagori maddeleri ( Resim 1 ) gözükmekte. Ben Resim 2'deki gibi katagori içeriğini farklı yapabilmek istiyorum ki değişik ilgili grubun altında farklı katagoriler oluşturabileyim. Sanırım bunun için admin panalinde 2. ve 3. ( Resim 3 ) katagori gurubunu oluşturmak gerekmekte. Resimlerde yapmak istediğim hususu gerçekleştirebilmem için ne yapmam gerekiyor acaba? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

-Sadece çoğaltma işlemini yapınca grubun içeriği resimdeki gibi aynı içerik maddelerine sahip olmakta.

Resim 1​

71806542.png

- Ben Resim 2'deki gibi iki grubun içerik maddelerinin farklı oluşturabilmeyi istiyorum. ( Katagori başlığı "PetShop gibi" değiştirilebiliyor ancak içerik aynı kalıyor...)

Resim 2​

36934493.png

- Sanırım bu uygulamanın uygulanabilir olması için admin panalinde 2. ve 3. ( Resim 3 ) katagori gurubunu oluşturmak ve bunu ilgili bloğa bağıntılamak gerekmekte. Bunu nasıl yapmam gerektiği hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımlarını esirgemezlerse sevinirim...

Resim 3​

75351177.png

rotalikaptan

OpenCart-TR
arkadaşlar bilgi sayfaları modülünü nasıl çoğaltabilirim veya elinde hazır bir modül olan varmı acaba

ayvandur

OpenCart-TR
RE: Aynı Modülü Çiftleme

katalog bölümündeki üreticileri çoğaltmak istiyorum.üreticiler dosyası belittiğiniz yoldaki dosyaların hangisi acaba ?? birde ben aslında yazarlar bölümü yapmaya çalışıyorum.yazar eklemeyi bu şekilde çoğaltarak yaparım ama ürünler bölümüne nasıl entegre ederim ve ürünlerde gözükmesini sağlarım.

yonetim' Alıntı:
eka7a' Alıntı:
admin/controller/payment/bank_transfer.php
admin/language/turkish/payment/bank_transfer.php
admin/view/template/payment/bank_transfer.tpl

catalog/controller/payment/bank_transfer.php
catalog/language/turkish/payment/bank_transfer.php
catalog/model/payment/bank_transfer.php
catalog/view/theme/default/template/payment/bank_transfer.tpl

Dosya isimlerini ve dosya içinde bulunun tüm bank_transfer kelimesini bank_transfer1, bank_transfer2 ...... diye değiştirerek çoğaltabilirsin.

esataltunkaya

OpenCart-TR
iyi günler. kapıda ödeme metodunu Kredi Kartı ve Nakit için ayrı ayrı kullanmak amaçlı olarak
iki tane olarak kopyaladım.

Hem ödeme metodu olarak hem de sipariş toplamı olarak çoğalttım modülleri.
kapıda ödeme yapıldığında +8 TL daha ödeme yapılmasını istityorum.

Ancak,
Kapıda Kredi kartı ile ödeme yapıldığında hem nakit için, hem de kredi kartı için ayrı ayrı 8 er TL istiyor.

Kapıda nakit ödeme seçildiğinde ise hiç 8tl istemiyor.

Değiştirmeyi unuttuğum bir yer mi var acaba?

iphoneservis

OpenCart-TR
RE: Aynı Modülü Çiftleme

Veritabanında ne yapılması gerekiyor mutlaka orada yapılması gereken bir işlem vardır onuda belirtebilir misiniz teşekkürler Hayırlı geceler.

yonetim' Alıntı:
eka7a' Alıntı:
admin/controller/payment/bank_transfer.php
admin/language/turkish/payment/bank_transfer.php
admin/view/template/payment/bank_transfer.tpl

catalog/controller/payment/bank_transfer.php
catalog/language/turkish/payment/bank_transfer.php
catalog/model/payment/bank_transfer.php
catalog/view/theme/default/template/payment/bank_transfer.tpl

Dosya isimlerini ve dosya içinde bulunun tüm bank_transfer kelimesini bank_transfer1, bank_transfer2 ...... diye değiştirerek çoğaltabilirsin.

ayvandur

OpenCart-TR
herşeyi birebir yaptım.featured modülünü çoğaltmaya çalışıyorum.şu şeklilde hata aldım.yardımcı olurmusunuz

Fatal error: Class 'Controllermodulesizinicinsectiklerimiz' not found in /home/supper/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_engine_front.php on line 45

krstozdemir

OpenCart-TR
Fatal error: Class 'ControllerModulefeatured2' not found in hatası alıyorum modülü kurarken. ne yapmam gerekiyor

snow_fb

OpenCart-TR
Slm admin modül çoğalmakta sorun yok ama ama çoğalltığım modüllere farklı ürünler ekleyemiyorum bunu nasıl yapabiliriz ivedi şekilde yardımcı olabilirsen sevinirim.