kredi kartı sistemi için yapılması gerekenler

htopen

OpenCart-TR
selam arkadaşlar ben alış veriş sitem için kredi kartı ile alış veriş sistemi kurdurmak istiyorum ama genel olarak izlenmesi gereken yolu bilmiyorum.
öncelik ile almış olduğum host üzerinde kurulu olup kimileri sunucu alınması gerekiyor diyor. Birde SSL sertifikası alınması gerektiğini biliyorum ama nasıl ne şekilde kullanılacağını bilmiyorum siz rapid ssl mi aldınız?

gerekli kurulum yapıldıktan sonra ilgili bankaya yönelik sanal pos sistemi kurdurmak gerekiyormuş ve forumda bunu yapan kişiler var acaba bu sanal pos hizmetini başvuru yapmadan önce mi yoksa kabul edildikten sonra mu yapmamız gerekiyor süreç tam olarak nasıl işliyor acaba

onurtan

OpenCart-TR
İlk önce hangi banka ile çalışmak istediğine ve komisyon oranlarını inceleyerek karar ver. Daha sonra sanal pos modülleri var. Bunlardan birini tercih edeceksin. Forumda yeterli bilgi mevcut. PayU ve Paypal gibi sistemler kullanırsan ortak ödeme sayfası olacağı için ssl kullanmana gerek yok. Yani kart bilgileri senin sitenin üzerinden girilmeyeceği için şifrelemene gerek yok. Fakat kendi sitenin üzerinden API ile kart bilgilerini isteyeceğin sistem kullanırsan ssl kullanmalısın. Hosting aldığın şirket ile görüş. PayU yu tercih edebilirsin. Şuan 6 bankayı bir paket ile kullanabiliyorsun.

byoracle

OpenCart-TR
Kredi Kartı Sistemi için yapılması gerekenler (Bilgilendirme BEDAVA)

Kardeş sitende kredi kartı (sanal pos) ile ödeme almak istiyorsan öncelikle;

Payu mayu değil de direkt banka ile çalışman daha güvenilir olacaktır.

Banka ile çalışmak için en basit tabirle şirket olman gerekir.
(Şahsına açılmiş bir şirket kurmanın maliyeti 400 - 500 TL)

Şirketi kurdun, herhangi bir VakıfBank şubesine git, selam ben sanal pos başvurusu yapmak istiyorum de.

İstenilen belgeler;

İmza sirküsü, vergi levhası, (daha önce VakıfBank'ta hesabın yoksa) ikametgah ve şirket kaşeni doldurman gereken evraklar için isteyecekler.
(Kimliğin de yanında olsun :) tabii

Önemli not; ilk etapta ödemeyi peşin hesaba aktarma istersen onaylanmaz.
40 gün sonra parayı kullanma olayına OK demelisin. eğer idare edecek durumun varsa (tedarikçilerinle bu bilgiyi paylaş, satılan malın parasını size 40 günlük periyotlarla ödeyeceğim de işi bitir) işiniz ne bilmiyorum ama durum bu.

Sonra OpenCart 1.5.1.3.1 versiyonu kur. Sitedeki güncel WebPos Proyu kur.
sonra banka tarafından paylaşılan bilgileri yönergeleri takip ederek webpos proya işle (takıldığın yerde çekinmeden yardım iste) ÜCRET FALAN YOK!...

Biraz sistemi tanıdıysan ve OpenCart a hakim olduysan bu gibi basit şeylere para verme artık. (Biraz araştır.) Üstesinden gelenler de senin gibi başladılar bu işe. Merak etme 1 aya kadar satışa başlayacaksın :)