Kayıt Formunda İstanbul&Ankara En Başta Olsun?

zaferysb

OpenCart-TR
Arkadaşlar site içerisinde aradım ama bi cevap bulamadım.Kayıt Formunda İstanbul& En Başta Olsun istiyorum.Bunu Nasıl yapabiliriz?Tüm language dosyalarını inceledim ama bişey bulamadım.

onurtan

OpenCart-TR
Dil dosyalarından değil admin paneldeki sistem/yerelleştirme/şehir-eyalet menüsünden düzenleme yapılıyor. Alfabetik gittiği için sıralama yapacak birşey yok. Register.tpl dosyasında ve diğer kayıt alanlarında veritabanından çektirmeyerek kendin el ile eklemen gerekecek çook uzun iş.

loveofblack

OpenCart-TR
bende bu konuyu araştırırken mesajı gördüm birden gereksiz heyecanlandım.
onurtanın dediği gibi bu verileri veritabanında zone tablosundan çekiyor. paneldede sistem/yerelleştirme/şehir-eyalete bu veriler yansıyor. fakat bunun nasıl alfabetik sıralama dışında olacağını bilmiyoroum. bilgisi olan varsa çok makbule geçecek.

arkadaşlar bu soruna kendimce bir çözüm buldum. phpmyadminden database e bağlanıyoruz. sol taraftaki tablolardan "zone" u tıklayıp var olan "zone id"leri görüyoruz. burdan istediğimiz şehri bulup düzenle diyoruz. (örneğin istanbul, 112 nci sayfada bulup düzenle diyoruz) ve isim yazan yerde istanbulun başına boşluk veriyoruz (space ile). daha sonra kaydet dediğimizde istanbul ilk sırada çıkıyor. test ettim sorunsuz çalışıyor.

resimde görebilirsiniz :)

Ekli dosyalar

• database.jpg
    database.jpg
    49.8 KB · Görüntüleme: 58
  • list.jpg
    list.jpg
    28.4 KB · Görüntüleme: 49

weedecs

OpenCart-TR
Web sitesi
www.alperheper.com
selamlar. phpmyadmin paneline gerek yok. "Sistem > Yerelleştirme > Şehirler&Eyaletler > İstanbul" şehrini bulun, düzenle ile yukarıda denildiği gibi İstanbul isminin başına bir boşluk koyup kaydedin.
Bu kadar ;)