Fazla CPU Kullanımı ve Sistemin Yavaş Açılması Sorunu

brknsnm

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar kısa bir süre önce kullandığımız opencart altyapılı sitede aşırı yavaşlık olduğunu anladık ve aynı hosting firmasında bulunan diğer mysql veritabanı bağlantılı sistemlerde de benzer sorunlar vardı.Hosting firmasıyla yaptığımız görüşmeler sonunda sıkıntımız giderildi yanlız bize yollanan mesajda ''CPU kullanımınız düşürülmüş ve Veritabanlarınız optimize edilmiştir.''Bir daha aynı sıkıntı olursa kendiniz yapın deniyordu.Benim öğrenmek istediğim Optimizasyon ve Cpu kullanımı nasıl ayarlanır yada yapılır?Bize yollanan mesajı da fikir olması açısından aynen iletiyorum.Teşekkür Ederim.

merhaba,

sizin için cpu kullanımlarınız düşürülmüş ve database'leriniz optimize edilmiştir. bu işlemler normalde direkt kullanıcıların yapmakta olduğu işlemlerdir fakat mağdur olmamanız için yardımcı olunmuştur. bu aşamada 24-48 saat bekleyip tekrar kontrol edebilirsiniz. tekrar problem yaşarsanız bir opencart uzmanına sistemlerinizi optimize ettirmenizi öneririz.

brknsnm

OpenCart-TR
BLaDe' Alıntı:
cache dosyalarını temizleyi denermisin
http://forum.opencart-tr.com/thread-5134.html

Cache temizlemek için gerekli uygulamayı her sitede teker teker uygulamak mı gereklidir? Cache direk veritabanlarını mı optimize eder? örneğin pc de c_cleaner programının artık dosyaları temizlemesi gibi..?

BLaDe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ondermedikal.com
brknsnm' Alıntı:
BLaDe' Alıntı:
cache dosyalarını temizleyi denermisin
http://forum.opencart-tr.com/thread-5134.html

Cache temizlemek için gerekli uygulamayı her sitede teker teker uygulamak mı gereklidir? Cache direk veritabanlarını mı optimize eder? örneğin pc de c_cleaner programının artık dosyaları temizlemesi gibi..?

Hersitede teker teker derken cache sadece kurduğun o site dekileri temizler..

brknsnm

OpenCart-TR
Anladım ama benim öğrenmek istediğim tam olarak bu değil, veritabanı ve genel opencart sistemi optimizasyonu ve ''Fazla CPU Kullanımı nedir?'' Teşekkürler.