Fatura tutarını yazıya nasıl dönüştürebilirim?

anti91

OpenCart-TR
Bence ne demek istediğin tam anlaşılmadı resimli anlat.

BLaDe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ondermedikal.com
ewet arkadaşımız haklı ne demek istediğini daha ayrıntılı bir şekilde anlatırsan sevinirim...

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
merhaba sanırım arkadaşın istedigi faturalarda miktar sayı ve yazı ile yazılır ya... mesela 1000 tl (bin Türklirasıdır) gibi... sayı ların yazıldıgı şekliyle yani 2 ise ( iki)ye dönüştürmek istiyor.. bu php de mümkün ancak kimse bunu burada anlatarak size yardımcı olmaz uzun bir iş sayıları tek tek degişkenlere atayacaksınız sonra sayıların yazılı şekliyle eşleşebilmsi için fonksiyonlar oluşturacaksınız ve bu degişkenleri ve fonksiyonlar kullanarak eşleştirip ekrana bastıracaksınız sayıyı yazı olarak yazıyıda sayı olarak bu evet uygulanabilir bir düşünce ancak tabi birde bunu opencart yapısına entegre etmek lazım yani uzun iş bunu sanmıyorum kimse yardım amaçlı olarak yapmaz daha dogrusu birsinin anlatmasıyla siz uygulayamazsınız..selametle

bahtiyaralaman

OpenCart-TR
Evet hocam aynen bunu istiyorum. Kısacası opencart tın fatura yapısına göre bir fatura tasarlayıp bastırıcam. Temanın üst kısımlarını sildim. Sadece tabloyu bastırıyorum faturaya. Fakat tek eksik kalan tutarın yazıya çevrilmesi. ( Yanlız Elli lira, Otuz Kuruş Gibi ) Bunu çözemedim. Dediğiniz gibi çok emek isteyen bir iş. Yapıp kullanan varmı diye merak ettim. Sanırım yok gibi.

CanDarK

OpenCart-TR
evet çok mantıklı, faturada matrah, kdv, tutar ve tutarı yazı ile dökmesi normal manuel kesilen fatura gibi orjinal olur. gerçekten de güzel fikir fakat yürürlüğe sokmak çok zor olsak gerek.

zeroxy

OpenCart-TR
Bu konu hakkında yardımcı olabilecek kimse var mı ?

ozmofa

OpenCart-TR
MySql de yazılmış bi komut vardı mantıklı geldiği için araştırıyorum bulunca buraya eklerim opencart aktarmak da zor olmasa gerek.