Atatürk, Ne derdi? , Ne Yapardı? Şimdikiler Ne Yapıyor?

el.aciz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.icgiyimbayan.com
Merhaba arkadaşlar,

Çok düşündüğüm bir konuyu, teknolojik bakımdan ele almak istedim.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk.
Sonsuz Saygı ve Minnetle Anıyorum.
Allah Rahmet Eylesin.
O'ndan ve Arkadaşlarından razı olsun.

Konu : O zamanlarda Anadolu' nun durumu belli. Hasta Adam ki. Ne hasta. Öyle böyle değil. Kanser, Verem, Sıtma, Cüzzam, Kuduz, Uyuz Hepsi karışmış.
Ülke ötenazi beklerken,
Gazi Paşa, alıyor eline neşteri, yok öyle narkoz, anestezi falan.
Direk canlı canlı dalıyor böbrekten bağırsağa, ciğerden dalağa, koldan bacağa, elden ayağa ne kadar hastalık mikrobu varsa, kangren olmaya yüz tutmuş umutsuz vaka organlara dahi eza vermeden yapmış bir operasyon.
Allah O'ndan Razı olsun.

Gelelim günümüze.
Hamd olsun, iyi bir hastalık geçirmiş, direnç kazanmış bir vücut.
Şimdi teknolojik imkanlar yerinde,
Her türlü konfor mevcut.
Ancak adam yine hasta.
Hastalık hastası bu sefer.
Psikoloji bozulmuş, paranoyalar başlamış, kafa allak bullak gelgitler oluyor arasıra.
Kendini bir amerika sanıyor, bir avrupa.
Bazen doğuya uzanıyor araplara.
Halisünasyonlar görmeye başlamış.

İşin kötü tarafı yok şimdi bir gözleri çakmak çakmak Gazi Paşa.
Hadi,

Olsaydı ne yapardı?
Herkes kendini bir Gazi Paşa' nın yerine koysun.
Ne yapardı sizce?

NOT : SİYASET YOK. ATMA TUTMA KÜFÜR HİLE, BELDEN AŞAĞI VURMAK YOK.
TARAFSIZ! GİDECEK TEK TARAF VAR. ODA "TÜRKİYE."

Teknoloji ile bağdaştırmamın sebebi,
Bu gün burada bu yazıyı okuyan herkes, bu ülke için azda olsa birşeyler yapabilecek yetiye sahiptir.
Açıkçası " Muhtaç olduğu kudret, damarlarında ki asil kanda mevcut"

Herkes teknolojinin olmadığı, imkanların dar hatta imkansızlıkların olduğu zaman Gazi Paşa ne yaptıysa,
Bu gün kim onun yaptıklarının yarısını dahi aklına dahi getirecek cesarete sahip?
Hadi aklına getirdi diyelim. Ne yapılması gerekir?

Başta Gazi Paşa' ya
sonrada hepinize saygılarımla.

zapatya

OpenCart-TR
el ACİZ arkadaşım ne amerikası ne halisulasyonu ne kafa allak bullağı teknoloji üzerinden siyaseti eleştiren bir elşetiri yapmışsın ve gazini de buna ortak etmişsin sende gazi oda gazi kızma yazdıklarım için ama siyaseti gaziniz üzerinden yaparak yeterince gaziye karşı bizleri kışkırttınız şimdi iş değişmiş kafalar amerikalar araplar amerikalar siyasetler gaziler teknoloji ile harmanlaştırılmaya çalışılıyor Gazi şimdi olsaydı inan senin yüzünden istiklal mahkemelerini yeniden kuarar seni iplerde sallandırırdı ülkeyi iyi bir yeer getirmeye çalıştı gazi şimdikilerde gazi en yakından takip edenlerdir sen hi meraklanma valla sırf sizin gibilerden gaziden soğuyorum her ne kadar dedem gazinin silah arkadaşı olsada senden bizi soğuttular be atam baksana teknoloji ve seni koşumaya çalışırken kafaların allak bullak olması amerikalar araplarıda işin içine karıştırıyor siyaseti iktidarı eleştiriyoırlar ya iktidarı eleştir yada gazi ile teknolojiyi konuş dostummmm Sana da el ACİZ arkadaşıma da yazık be ATAM

beurer

OpenCart-TR
Slm Herkeze,

Aslında güzel konu açmışsın fakat konuyu o kadar çok kendi inanışların üzerine kurmuşsun ki buna karşı fikir beyanı aslında biraz siyaset biraz da politik olur kanımca. Çünkü senin ana teman ile o günlerde yapılanların hepsinin mükemmel, dahice, yapanın da tamamen kusursuz olduğu ana fikrini baskılamışsın.

Neyse ben bu konuların çok da halen(yıl 2011) konuşulabilir olmadığını düşünüyorum. Girizgahımın dahi okuyanlar tarafından içten yada dıştan küfür çağrışımları yaptırması mümkün. Nedeni ise malum resmi ideolojinin insanları ana karnından dışarı çıkış itiarı ile tek tip yetiştirme arzusu. En son pekiştirme de hepinizce malum "Askerlik" ile tamamlanıyor.
Aslında bu ülkenin çok da kötü durumda olduğuna inanmıyorum nedeni ise resmi ideolojinin ağırlıklı medyanın kötü gidiş paranoyaları bana çok genç yaşlarımdan itibaren tersi doğrudur inancını oluşturdu (NOT : Yaş 35 çokta yaşlı sayılmayız halen ama) Bu nedenle o baskı ve korkuların halen bir şekilde devam etmesi ülkenin iyiye gittiği fikrimi güçlendiriyor.

Ülkeye dair gelecek yeni bir çakmak bakışlı biri ihtiyacı gereksinimi hususu ise aslında resmi ideolojinin aleni olarak elinde kullandığı ve sahibinin izni varmı? yokmu ? bilinmeyen ama çok işe yarayan bir argüman dan öte bir şey gelmiyor bana. Çünkü kişilere bağımlılık, kurumlara kendilerinde olmayan yetkileri vermek genetik kodlamanın bir tezahürü. Aslında Osmanlı İmparatorluğu yıkılıp yerine Türkiye Cumhuriyetinin kurulması ana felsefe ne kadar güzelse de tek adam kurtarıcı büyük akıl durumları maalesef halen devam etmekte. Yani devletin sistemi değişmiş olsa da padişah gidip yerine seçim gelmiş olsa da padişahın yeri duruyor bugün için.

Bu ülkenin kurtuluşu için öncelikle tek adamlığın yıkılması, artı insanların resmi ideoloji ve karşıtı kamplaşmasından kurtulup teknolojinin en son yeniliklerini sadece bu ülke için (yandaş, candaş ayrımı olmadan) kullanıma sokmak ile ve gençlerin de bu resmi ideoloji pençesinden kurtarılması ile olur.

Biraz karışık mı oldu ne.

Kusura Bakmayın Artık

Saygılarımla,

adsl77

OpenCart-TR
Arkadaşlar merhaba,

öncelikle cümleten Ramazan ve Zafer bayramınız kutlu olsun.

siyaset yapmayı pek sevmem yeride burası değil ancak yazılanları okuyuncu kendimi tutamayıp iki satırda ben yazayım dedim.

Atamızdan niye soğuyorsunuz, ideolojisini ve savunanlarını niye yargılıyorsunuz anlamış değilim. size zararımı oldu aksine faydası oldu ve oluyorda şayet rahat rahat evde yada işyerinde yazıp kendisine atıp tutabiliyorsanız, o ve dedelerimiz sayesindedir bunu unutmayın. aslına şu bulunduğumuz ortamı gözönüne alacak olursanız kendisine daha çok bağlanmamız gerektiğini anlarsınız.

Niyemi ; ülkenin başı çıkıyor aziz şehitlerimize ''kelle'' diyor der tabi kendi çocukları paşalar gibi askerlik yaptı askerlikte denemezde adı öyle. sonra yine çocukları gemiciklerini küvette yüzdürürken ülkemin Mehmetleri hergün bu topraklarda şehit oluyor. olurlar tabi ''askerlik yan gelip yatma yeri değil'' değilmi...Telefonla konuşurken kullandığım kelimelere dikkat ediyorum :) sonrada kendime gülüyorum delimisin diye işleri güçleri yok senimi dinleyecekler diye paranoyaklaştık iyice neyapasın. Genel kurmay başkanını bile dinlemişler yuh be artık diyorum başkada bişe diyemiyorum çünki bu ülkeyi kim yönetiyor bilemiyorum. bide pişkin pişkin yabancı istihbarat servisleri dinlemişlerdir diyorlar özürleri kabahatlerinden beter bu nedirya... v.s daha yazılacak çoooook şey var ama bukadar yeter. mazallah sesi biraz çıkanı ergenekoncu diye içeri alıyorlar bellimi olur :)

bunlarda benim düşüncem herkezin fikirlerine saygı duyarım.

kafatasçı milliyetçisi değilim otür milliyetçiliğe bende karşıyım.

Atam keşke yaşıyor olsaydı ona çok ihtiyacımız var.

herkeze iyi bayramlar...

beurer

OpenCart-TR
adsl77' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,

siyaset yapmayı pek sevmem yeride burası değil ancak yazılanları okuyuncu kendimi tutamayıp iki satırda ben yazayım dedim.

Atamızdan niye soğuyorsunuz, ideolojisini ve savunanlarını niye yargılıyorsunuz anlamış değilim. size zararımı oldu aksine faydası oldu ve oluyorda şayet rahat rahat evde yada işyerinde yazıp kendisine atıp tutabiliyorsanız, o ve dedelerimiz sayesindedir bunu unutmayın. aslına şu bulunduğumuz ortamı gözönüne alacak olursanız kendisine daha çok bağlanmamız gerektiğini anlarsınız.

Niyemi ; ülkenin başı çıkıyor aziz şehitlerimize ''kelle'' diyor der tabi kendi çocukları paşalar gibi askerlik yaptı askerlikte denemezde adı öyle. sonra yine çocukları gemiciklerini küvette yüzdürürken ülkemin Mehmetleri hergün bu topraklarda şehit oluyor. olurlar tabi ''askerlik yan gelip yatma yeri değil'' değilmi...Telefonla konuşurken kullandığım kelimelere dikkat ediyorum :) sonrada kendime gülüyorum delimisin diye işleri güçleri yok senimi dinleyecekler diye paranoyaklaştık iyice neyapasın. Genel kurmay başkanını bile dinlemişler yuh be artık diyorum başkada bişe diyemiyorum çünki bu ülkeyi kim yönetiyor bilemiyorum. bide pişkin pişkin yabancı istihbarat servisleri dinlemişlerdir diyorlar özürleri kabahatlerinden beter bu nedirya... v.s daha yazılacak çoooook şey var ama bukadar yeter. mazallah sesi biraz çıkanı ergenekoncu diye içeri alıyorlar bellimi olur :)

herkeze iyi bayramlar...

Slm,

Dostum sen uçmuşsun ya. Sanırım ramazanı oruçlu geçirdin iftarı yapıp birde sigara yaktın nekadar paranoyan varsa da dökmüşsün. Bir doktora görünsen bence ama dikkat "GATA" ya gitme sağlam adama yatar veriyorlar GATAKULLI anlarsınya. Rahmetli Türkeş'in biz sözü var bilirmisiniz en kötü parlamenter sistemi askeri darbe sistemine tarcih ederim diye. Bunu söyleyen eski bir asker. Nedeni ise beğenmez isen vermezsin oyunu gönderirsin ama darbe ve asıl kafatasçıları gönderemezsin ha bu arada aklıma gelmişken darbe döneminde adamı isim benzerliğinden almışlar öyle dövmüşlerki adamın gözleri kör kulakları sağır olmuş. Sonrada afedersin deyip dışarı bırakmışlar. Eminin o zaman lar senin gibi beyin kodlamasına tabi olmuş paranoyak düşüncelerle dolu onlarca veya milyonlarca kişi hakettiler fln demiştir. Koministler , vs vs vs demişlerdir. Ama artık halk uyanmaya gençlik o beyin kodlama operasyonlarına karşı dayanmaya başladı. Belkide darbeler ola ola bağışıklık sistemimiz artık bu darbecileri beyin kodlayıcılarını ergenekoncuları hemen algılayıp vücuda zarar vermeden yok etmeyi öğrendi. Ne dersiniz.

Saygılar

zapatya

OpenCart-TR
beurer' Alıntı:
adsl77' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,

herkeze iyi bayramlar...

Slm,

Dostum sen uçmuşsun ya. Sanırım ramazanı oruçlu geçirdin iftarı yapıp birde sigara yaktın nekadar paranoyan varsa da dökmüşsün. Bir doktora görünsen bence ama dikkat "GATA" ya gitme sağlam adama yatar veriyorlar GATAKULLI anlarsınya. Rahmetli Türkeş'in biz sözü var bilirmisiniz en kötü parlamenter sistemi askeri darbe sistemine tarcih ederim diye. Bunu söyleyen eski bir asker. Nedeni ise beğenmez isen vermezsin oyunu gönderirsin ama darbe ve asıl kafatasçıları gönderemezsin ha bu arada aklıma gelmişken darbe döneminde adamı isim benzerliğinden almışlar öyle dövmüşlerki adamın gözleri kör kulakları sağır olmuş. Sonrada afedersin deyip dışarı bırakmışlar. Eminin o zaman lar senin gibi beyin kodlamasına tabi olmuş paranoyak düşüncelerle dolu onlarca veya milyonlarca kişi hakettiler fln demiştir. Koministler , vs vs vs demişlerdir. Ama artık halk uyanmaya gençlik o beyin kodlama operasyonlarına karşı dayanmaya başladı. Belkide darbeler ola ola bağışıklık sistemimiz artık bu darbecileri beyin kodlayıcılarını ergenekoncuları hemen algılayıp vücuda zarar vermeden yok etmeyi öğrendi. Ne dersiniz.

Saygılar

YETERİLİ CEVAP VERİLMİŞTİR BANA YER BIRAKMADIN :-D

adsl77

OpenCart-TR
beurer' Alıntı:
adsl77' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,

herkeze iyi bayramlar...

Slm,

Saygılar

doğru diyorsun kelleler, gemicikler yada genel kurmay başkanın dinlenmesi paranoya evet haklısın. bunlara paranoya diyorsan asıl sen kodlanmışsın adamın kendi ağzıyla söylediklerini hiçe sayacak kadar iyi kodlamışlar seni. bence sen bi doktora git ama sskya git kalp almeliyatı olması gereken hastanın sol bacağını kesip gönedriyorlar yada içinde sargı unutuyorlar.

sen yanlış anlamışsın darbeyi savunmadım aslada savunmam. 12 eylül darbesinden en çok zarar görenlerden birisiyim. suç işleyen yada eylem içerisinde olanlar tabiki yargılanacak. ama düşünceleri hoşuna gitmiyor yada yandaş değil diyede kimseyi eylem yada suç içerisindeymiş gibi yargılayamazsın bunu anlatmaya çalıştım.

neyse konuyu daha fazla uzatmanın bi anlamı yok seviye düşmeye başladı.

saygılar...

el.aciz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.icgiyimbayan.com
Tekrar Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle;
30 Ağustos Zafer Bayramımızı 10. Yıl Marşını Gururla Söyleyerek,
Dünyanın Merkezi hatta bel kemiği sayılan, ama adam yerine bile konmayan,
ve88 yıllık Türkiye Cumhuriyeti' nin 88 yıllık başkenti Ankara' da
hipodrom meydanında Mübarek Ramazan Bayramı ile kutluyorum.

Bir matematk işlemi ile başlamak istiyorum :
88 - 10 = 78
Çok basit bir işlem değilmi?

Ancak biz hala 78 yıldır aynı marşı gururla söylüyorsak,

Birilerinin ya da birisinin artık sene 2011 demesinin ve Yüce Milletimizi uyarmasının vaktidir hatta geç bile kalınmıştır düşüncesindeyim.

Birisi uyarmayacak mı?
O zaman " dandini dandini dastana, avrupa, amerika girmiş bostana, bostanlar hormonlu domates dolu. Ankara' nın yolları hala taşlı"

Herkese ilgilsi için teşekkür ederim.
İyi yada kötü, eğri yada doğru eleştiri ve düşüncelerinizi belirtmişsiniz.
Tüm eleştiri ve düşüncelerinize saygı duyuyorum.
Hatta arkadaşımızın "Gazi seni sallandırırdı" itafına katılmasam bile saygı duyuyorum.
Ancak, Gazi bence harcamak değil, kazanmak çabasındaydı.
Harcasaydı, bozuk para gibi dağılmış olan bu topraklarda ki insanları, masa üstünde kalmış yeşil banknot gibi ortada duran bu toprakları harcardı.

Onları harcamadıysa nickimde de belirttiğim gibi ben deniz el.Aciz i de harcamazdı.
Ancak , bana dese ki "Yok arkadaş bu böyle olmuyo. Senin bu memlekete faydandan çok zararın var." O zaman O' nu hiç gereksiz yere uğraştırmam. Kendi kafama sıkarım.

Yukarıda hepinizin yazılarının neticesinde kafaların allak bullak ve dumanlı olduğu apaçık ortada. Ya da benim kanatim öyle.

Bu gün ki iktidarı ayırarak bu günü dünü kastetmedim. Tümünü kapsıyor, ancak olaya siyasi çerçeve dışından yaklaşmak istemiştim.
Siyasi olarak bir kaç konuya değinerek bu konunun siyaset ve politikadan ayrı tartışılmasını rica ederim.

Matematik problemi yada ülke problemide diyebiliriz. Bu şekilde başka bir örnek vereyim:

1 Hükümet = 5 Yıl
2011 - 1923 = 88
88 / 5 = 17,5 Hükümet olması gereken,
88 yılda 60 hükümet, 25 Başbakan değişen,
nüfusu 80 milyon olduğu tahmin edilen ülkede nüfusun % kaçının kafası dumanlı DEĞİLDİR ?

Saygıdeğer arkadaşlarımız,

Kazakistan' da PAR...T marka sigara 1 TL'ye, 97 Oktan benzin 0,99 TL' ye, ekmek 0,20 TL' ye, vergi %12' ye tekabül ederken
(Tüm Kazakistan' lı soydaşlarımıza saygılarımı ileterek, emsal alıyorum; Kazakistanın geçmişi pek parlak değil. Yıllarca votka ile uyuşturulmuş ve sonrada kendi bağımsızlığını kazanmış. Fakat bugün ki veriler böyle, bizzat yaşadım),

88 Yıllık Türkiye Cumhuriyeti' nin bu günkü durumu konusunda,
benin konu açarken ki iletmek istediğim mesajı almayıpta,
olayı siyasi yada inanç meselesi gören arkadaşların eleştirilerine şaşırmadım değil.

Tekrar saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

alen34

OpenCart-TR
teşekkürler güzel paylaşım