Ana Sayfa Meta - Keywords Anahtar Kelimeler Eklemek Yönetim Panelli

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
1.5.x - 1.5.3.1 Versiyonlarında - Yönetim Panelinden Sitenizin Ana Sayfası İçin Meta Keywords Anahtar Kelime veya Kelime Grupları Eklemenize Yardımcı Olur .

admin/language/turkish/setting/setting.php

Bul :

Kod:
$_['entry_meta_description']    = 'Meta Açıklaması:';

Bir Alt Satıra Ekle :

Kod:
$_['entry_meta_keywords']		= 'Meta-Etiket Anahtar Kelimeler:';

admin/language/turkish/setting/store.php

Bul :
Kod:
$_['entry_meta_description']    = 'Meta Etiket Açıklaması:';

Bir Alt Satıra Ekle :

Kod:
$_['entry_meta_keywords']		= 'Meta-Etiket Anahtar Kelimeler:';

admin/controller/setting/setting.php

Bul :
Kod:
$this->data['entry_meta_description'] = $this->language->get('entry_meta_description');
Bir Alt Satıra Ekle :

Kod:
$this->data['entry_meta_keywords'] = $this->language->get('entry_meta_keywords');
Bul :

Kod:
if (isset($this->request->post['config_layout_id'])) {
Bir Üst Satıra Ekle :

Kod:
if (isset($this->request->post['config_meta_keywords'])) {
			$this->data['config_meta_keywords'] = $this->request->post['config_meta_keywords'];
		} else {
			$this->data['config_meta_keywords'] = $this->config->get('config_meta_keywords');
		}
admin/controller/setting/store.php

Bul :
Kod:
$this->data['entry_meta_description'] = $this->language->get('entry_meta_description');
Bir Alt Satıra Ekle :
Kod:
$this->data['entry_meta_keywords'] = $this->language->get('entry_meta_keywords');
Bul :
Kod:
if (isset($this->request->post['config_layout_id'])) {
Bir Üst Satıra Ekle :

Kod:
if (isset($this->request->post['config_meta_keywords'])) {
			$this->data['config_meta_keywords'] = $this->request->post['config_meta_keywords'];
		} else {
			$this->data['config_meta_keywords'] = $this->config->get('config_meta_keywords');
		}
admin/view/template/setting/setting.tpl

Bul :
Kod:
<td><?php echo $entry_template; ?></td>
Bir Üst Satıra Ekle :

Kod:
<td><?php echo $entry_meta_keywords; ?></td>
              <td><textarea name="config_meta_keywords" cols="40" rows="5"><?php echo $config_meta_keywords; ?></textarea></td>
            </tr>
            <tr>
admin/view/template/setting/store_form.tpl

Bul :
Kod:
<td><?php echo $entry_template; ?></td>
Bir Üst Satıra Ekle :

Kod:
<td><?php echo $entry_meta_keywords; ?></td>
              <td><textarea name="config_meta_keywords" cols="40" rows="5"><?php echo $config_meta_keywords; ?></textarea></td>
            </tr>
            <tr>
catalog/controller/common/home.php

Bul :
Kod:
$this->document->setDescription($this->config->get('config_meta_description'));
Bir Alt Satıra Ekle :
Kod:
$this->document->setKeywords($this->config->get('config_meta_keywords'));

Sonuç : Genel Ayarlar Meta-Etiket Keywords Girişi Yapabilirsiniz.

vxb8.png

vxbb.png

öz_ak

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bitkiselsağlık.com
kardeşim teşekkür ederim güzel paylaşım 1.5.1 versiyonunda denendi sorunsuz çalışmakta

erkryan

OpenCart-TR
özellikle çok teşekkürler yine harika bir paylaşım, ben direk wwwroot/catalog/view/theme/kullandığınız tema/template/common/header.tpl dosyasında manuel olarak ekledim sorun yok tek sıkıntısı örnek ı İ ğ ş ç ö Ö gibi karakterleri Ü <=> Ãœ
Ş <=> ÅŸ
Ğ <=> ÄŸ
Ç <=> Ç
İ <=> Ä°
Ö <=> Ö
ü <=> ü
ş <=> ÅŸ
ğ <=> ÄŸ
ç <=> ç
ı <=> ı
ö <=> ö

şeklinde yazman zorunda kaldım acaba bi sorun teşkil edermi bu şekilde yapmak

recep

OpenCart-TR
Dediklerinizi yaptım meta kelimelerinide ekledim nerde gözükücek ana sayfada en altta mı ? sitede çıkmadıda

öz_ak

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bitkiselsağlık.com
recep kardeş siteni aç sağ tıkla kaynağı görüntüle kodların içinde olmalı ve sanırım 7. sırada oluşuyor. :) doğru yaptıysan

recep

OpenCart-TR
öz_ak' Alıntı:
recep kardeş siteni aç sağ tıkla kaynağı görüntüle kodların içinde olmalı ve sanırım 7. sırada oluşuyor. :) doğru yaptıysan

teşekkür ederim :) dediğin gibi çıktı..Bu arada googlede görünmek için farklı yöntemler neler bildiğiniz ? Sitemap vs bu işlere yarıyor değilmi ?

sekhil

OpenCart-TR
bence bu opencart SEO konusundaki en önemli noktasıydı çok teşekkürler iyiki varsın gökhan taylan :))

DrGandalf

OpenCart-TR
1.5.1.3.1 versyonunda denendi çalışıyor sorun yok.Teşekkürler gökhan taylan kardeşim.

ccizmir

OpenCart-TR
Web sitesi
[url=https
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/xxx/public_html/admin/language/turkish/setting/setting.php:1) in /home/xxx/public_html/system/engine/controller.php on line 28Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/xxx/public_html/admin/language/turkish/setting/setting.php:1) in /home/xxx/public_html/system/engine/controller.php on line 29

Herşeyi düzgün yaptığımı sanıyorum ama bu hatayla karşılaşıyorum anahtar kelimeleri girdikten sonra. Sitenin kodlarına doğru bir şekilde yerleşiyor girdiğim anahtar kelimeler fakat bu hatayla karşılaşıyorum.

pusat

OpenCart-TR
1.5.1.3 de denendi başarılı teşekkürler

soulofthesea

OpenCart-TR
ccizmir' Alıntı:
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/xxx/public_html/admin/language/turkish/setting/setting.php:1) in /home/xxx/public_html/system/engine/controller.php on line 28Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/xxx/public_html/admin/language/turkish/setting/setting.php:1) in /home/xxx/public_html/system/engine/controller.php on line 29

Herşeyi düzgün yaptığımı sanıyorum ama bu hatayla karşılaşıyorum anahtar kelimeleri girdikten sonra. Sitenin kodlarına doğru bir şekilde yerleşiyor girdiğim anahtar kelimeler fakat bu hatayla karşılaşıyorum.

Merhaba. ben de aynı hatayı alıyorum. Düzelttiyseniz nasıl başardınız yardımcı olur musunuz?

afaruki

OpenCart-TR
arkadaşlar bende sorun çıktı bende vqmod yükleyip onu kurdum ve vqmodlusunu yaptım o çalıştı. 1.5.2.1 sürümüm.

By DRaGoN

OpenCart-TR
hocam süpersiniz teşekkürler
emeğinize sağlık

juha34

OpenCart-TR
şimdiden elinize sağlık ve teşekkürler 1.5.4 için denesem çalışırmı deneyen varmı?

Arbuzik

OpenCart-TR
soulofthesea' Alıntı:
ccizmir' Alıntı:

Merhaba. ben de aynı hatayı alıyorum. Düzelttiyseniz nasıl başardınız yardımcı olur musunuz?

selam konuya biraz geç cevap vermiş olacağım:D ama tekrardan bu sorunla karşılaşan arkadaşlar için çözüm olur. bu hatanın nedeni dosyanın karakter kodlamasıyla alakalıdır. aslında genel php sorunlarından birisi, çözümü çok basit. ilgili dosyayı Notepad++ adlı programla açıp üstteki kodlama menüsünden utf-8 olarak kodla diyerek kaydederseniz sorun düzelecektir. dosyayı ait olduğu dizine tekrar atmayı unutmayın.

trk2012

OpenCart-TR
Harikasın üsdat süper oldu 1.5.4 çalışıyor