admin girişinde internal server error hatası

senavi

OpenCart-TR
Merhaba,
Düne kadar düzgün çalışan sistemimiz bir gecede çalışmamaya başladı. Sitenin gezinmesinde herhangi bir sorun yok ancak admin panele girmeye çalıştığımızda yani kullanıcı adı ve şifreyi girip oturum aç dedikten bir süre sonra "Internal Server Error" hatası alıyoruz. Log kayıtlarında aşağıdaki iki hatayı alıyoruz bu işlem sonucunda,
mod_fcgid: read data timeout in 91 seconds
Premature end of script headers: index.php

Çok bilgim olmamasına karşın yaptığım denemeler sonucunda admin/index.php içerisinde aşağıdaki satırları kaldırdığımda sorun olmuyor.
$session = new Session();
$registry->set('session', $session);

Tabiki bu satırları kaldırdıktan sonra da oturum açılamıyor.

Bu sizce nasıl bir problemdir. Bizim tarafımızdan çözülebilir mi yoksa hosting kaynaklımıdır.

Teşekkürler.

senavi

OpenCart-TR
Hosting firmasına tekrardan destek talebi gönderdim.
Sonucu paylaşırım.
İlginiz için teşekkürler.

Tekrar merhaba,
Biraz araştırma yaptıktan sonra farkettim ki admin/model/localisation/currency.php içerisinde döviz kurlarını güncelleyebilmek için yahoo.com üzerinden kur alınıyor. Burada curl ile dosya çekilmeye çalışılırken oluşuyor bu hata. Devre dışı bıraktığımda site çalışmaya başladı.
curl çalışmamasının sebebi ne olabilir. Ayrıca bunun bir gecede olmasının sebebi ne olabilir.
Teşekkürler.

senavi

OpenCart-TR
Sorun çözüldü, sonucu paylaşmak istedim.
Admin panele giriş sırasında yahoo üzerinden CURL kullanarak döviz kurlarını güncelliyor sistem. Nasıl bir durum olduğunu bilmiyorum ama bir şekilde bizim hostingimiz dışarıdan hiç bir siteye bağlanamıyordu ve buda hataya sebep oluyordu.
Hosting firmasıyla bunu paylaştıktan sonra sorunu düzelttiler.