Arena, İndex Gibi B2b Bayi Kanal Modülü ?

nefsim

OpenCart-TR
İyi günler.
Arkadşlar bilgisayar sarf malzeme üzerine b2b sitesi kuracam. Sadece bayiye özel arena, index, çözüm bilgisayar gibi giriş yapılarak sisteme girilsin.
Bayiler stok görecek ve sade bir arayüz olacak. Siparpiş verilecek ve bizde panelden takip edip ürünü yollayacaz..

Böyle bir modül bulabilirmiyim arkadaşlar ?

casperkip

OpenCart-TR
Web sitesi
www.gokhanbayraktar.com.tr
Buyrun link..Modül bana aittir.

http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&token=9154b49d9dabb2b9e9efaa50cae1fbdf&extension_id=11952

nefsim

OpenCart-TR
casperkip' Alıntı:
Buyrun link..Modül bana aittir.

http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&token=9154b49d9dabb2b9e9efaa50cae1fbdf&extension_id=11952

Bu modülü aldım zaten :) ama sisteme giriş yapıldıkdan sonra daha profesiyonal bir görüntü olsun, bunu acaba opencart ile sağlıyabilirmiyim ?

Özel kategori, ürünlerin alt alta listenlemesi gib...

casperkip

OpenCart-TR
Web sitesi
İstediğiniz özellikleri destekleyen bir tema ile sağlayabilirsiniz.Bkn. www.themeforest.net Bayii girişi dediğiniz zaman bu sadece giriştir =) bu arada satın aldığınız için teşekkürler =)

nefsim

OpenCart-TR
casperkip' Alıntı:
İstediğiniz özellikleri destekleyen bir tema ile sağlayabilirsiniz.Bkn. www.themeforest.net Bayii girişi dediğiniz zaman bu sadece giriştir =) bu arada satın aldığınız için teşekkürler =)

Tema alıp halledecemde, biz aslında büyük şeyler yapmayı planlıyoruz. Acaba hazır b2b sistemimi alsam diye düşünüyorum. Opencart her türlü sonuna kadar bize yetermi ne derseniz ?

casperkip

OpenCart-TR
Web sitesi
Kesinlikle yeterlidir..Diğer e ticaret firmalarına yıllık milyarlar ödemektense opencart ile sınırsız kendi istediğiniz özellikleri de ekleterek kullanabilirsiniz.Opencart ile yıllardır çalışan büyük toptancılar mevcut.

demon

OpenCart-TR
slm casperkip arkadaşım ben acami bir opencart kullanıcıyım bu yüzden basit olan sorumu affet. ben opencart kursam 1.4.x mesela sonra 1.5.x sonra da 2.0.x 'e yükseltmek istersem sorun yaşarmıyım ilk etepta benimde aklıma hyr elbette gelmez cevabı geliyor ama forumları takip ettiğimde hep sorun yaşayan opencart kullanıcılarını görüyorum. bende büyük bir proje kurucam ama opencarta güvenemiyorum. sende bu kadar opencart kullanıcısı neden sorun yaşıyor? hadi 50 - 100 kişisi acemi bilmiyor ama opencart kullanıcıların tamamamı mı kullanıcı hatası yaşıyor? sorumun birincisi bu ikincisi ise daima hep süren bir opencart hatası yada kullanıcı hatası olan smtp mail . siteye üye olunuyor , müşteri ürün şiparişi veriyor veya admin şifresi değişitiyoruz ama asla mail gelmiyor bu sorunu nasıl halledecez hotmail kullanıyorum olmadı gmail aldım gmail smtp ayarları yaptım olmadı bir çözümünüz var mı ? teşekkürler....

casperkip

OpenCart-TR
Web sitesi
Merhaba Demon

Söyle izah edeyim.7 yıl belki de daha fazla süredir opencart kullanıyorum.Bir çok site kurdum bu siteler için kendi satış yaptığım siteler de mevcut ve aşamadığım hiç bir problemle karşılaşmadım opencart ta.Opencart update etmek zor değildir neden dersen update ettiğinde aldığın hataların hemen hemen hepsi daha önce kurduğun modüller yüzündendir.Ayrıca ne için update etmek istiyorsun ki.Örnek olarak versiyon 1.5.x ile versiyon 2.x arasında özellik bakımından neredeyse hiç bir fark yok.Responsive admin panel dışında.Buda kullanıcıyı ilgilendiren bir bölüm olmadığından sorun teşkil etmiyor.

İkinci soruna gelince neden smtp kullanıyorsun.?
Ben opencart ta şimdiye kadar hiç smtp kullanmadım.Eğer düzgün bir hosting firmasıyla çalışıyorsan php mail her zaman düzgün bir şekilde çalışmaktadır.

ve not olarak eklemek istiyorum.Bu gün türkiyenin en büyük e ticaret firması İsmini bir çok kişi biliyor, kullandığı sistem açık kaynak kodlu bir sistemin alt yapısıdır.Opencart a çok benzediği bilinir.Arkadaşlar bir şeyler kazanmak için birşeyler vermek gerekir.Tamam opencart ücretsiz ama yalın haliyle büyük işler yapılamaz.Bunu bütçenize uygun şekilde destekleyerek profesyonel hale getirebilirsiniz.Diğer firmalara yıllık binlerce TL vermektense bu şekilde yavaş yavaş kendi sisteminizi oluşturmak daha mantıklıdır. X e ticaret yazılımında olupta opencart ta olmayan yada yapılamayan bir özellik gösterin mesela.Bu konuda tartışalım..Çok uzattım =) görüşmek üzere =)