Opencart Değişkenlerini Anlamadım

tcagkansokmen

OpenCart-TR
arkadaşlar php, mysql, html, css gibi konularda iyiyim.
kendi kullanıcı arayüzümü kendim yazardım hep ama opencart, wordpress gibi şeylere insanlar ihtiyaç duyuyor o yüzden ben de öğrenmeye karar verdim.

güzel bir html tema hazırladım.
bu temayı opencart'la bağlamak istiyorum.

opencart'ı yükleidm, bir sorun yok.

ama anlamadım. gerçekten anlamadım.html temamı opencart'a nasıl geçireceğimi zerre anlamadım.

değişkenler neler ve bu değişkenlerin hangisinin ne işe yaradığı nasıl kullanıldığı nerede yazıyor? hiçbir kaynak ublamadım buna dair. 500000 tane değişken görüyorum default temasının kodlanışında ve hiçbirine dair en ufak bir açıklama bulamıyorum.

kendi veritabanımı opencart ile uyumlu nasıl çalışırırım.
en ufak bir kaynak yok. zerre kaynak yok.

illa ki hazır tema mı kullanmam gerekiyor? kendi temamı üreteren bunu kullanamıyor muyum? illa ki default temasını editleyerek mi gitmem gerekiyor. çok sinir stres oldum. niçin değişkenlere dair hiçbir bilgi yok, niçin buna dair bir arşiv yok.

devopen

OpenCart-TR
Değişkenler Controller dosyasında $this->data['degisken'] = "Merhaba"; şeklinde tanımlanır.
.tpl yani şablon dosyasında bu değişkeni istediğin yerde <?php echo $degisken ?> şeklinde kullanabilirsin.

Hazırladığın .html dosyasını .tpl olarak kaydet ilgili template dizini içine at. Yukarda yazdığım şekilde değişkenleri kullan. Header.tpl ve footer.tpl dosyaları zaten mevcut nasıl istiyorsan öyle düzenle.

Bunların hepsi bir araya gelince kendi şablonunu oluşturmuş oluyorsun. En iyisi mevcut default adlı şablonu aynı dizine kopyala ve yeni bir isim ver onun üzerinden çalış. Ekleme yapmayı yukarda anlattım.

tcagkansokmen

OpenCart-TR
Çok teşekkürler, bu sırada ben de controllers dosyasını keşfetmiştim ve inceliyordum. Çözdüm sayılır.

Ama galiba bunu kendi veritabanımla kullanmak çok zahmetli olacak.