Anasayfa kategori başlığını türkçeleştirmek ?

sadhin

OpenCart-TR
Arkadaşlar merhaba, opencart ile ilk tanışmam ve forumdaki ilk mesajım:)
Sabır ve ilgiyle bütün konuları takip ediyorum. Çözemediğim bir sıkıntı var, ana sayfada bulunan kategori başlığı olan '' Categories'' ismini birtürlü değiştiremedim. Kullandığım tema megashop, opencart sürümü 1.5.6 . yardımcı olur musunuz, kategori ismini nasıl ürünlerimiz şeklinde değiştirebilirim ?
site:

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    2.3 KB · Görüntüleme: 6

filmseverr

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bumerbilgisayar.com
RE: Anasayfa kategori başlığını türkçeleştirmek

/catalog/language/turkish/module/category.php dosyası olup olmadığını kontrol ediniz.
Yoksa oluşturun içinede aşağıdaki yazıyı yapıştırın.

<?php
$_['heading_title'] = 'Kategoriler';
?>

sadhin

OpenCart-TR

'' filmseverr '' teşekkür ederim cevabın için. Bahsettiğin dosya var ama anasayfada hala ingilizcesi yazıyor. herşey türkçe birtek categories ismi değişmedi :/

absorbe

OpenCart-TR

filmseverr' Alıntı:
/catalog/language/turkish/module/category.php dosyası olup olmadığını kontrol ediniz.
Yoksa oluşturun içinede aşağıdaki yazıyı yapıştırın.

<?php
$_['heading_title'] = 'Kategoriler';
?>

catalog/view/theme/temaklasoru/template/module/category.tpl

dosyası üzerinde mi edit yapacağız?Bende aynı sorunu yaşıyorum

absorbe

OpenCart-TR
filmseverr' Alıntı:
Ufak tefek sorunlarınız için bana özel mesajdan ulaşın tw ile size yardımcı olmaya çalışırım.

özel mesaj atamıyorum.yukarıda belirttiğim adresten aldığım category.tpl içeriğini eklesem yardım edermisiniz

absorbe

OpenCart-TR
filmseverr' Alıntı:
ultima_yardim@hotmail.com buraya yolla tw bilgilerinihemen bakim hazır boştayken

merhaba hotmaile giremiyorum.içeriğe bakıp yardım edebilirsen makbule geçer.yada bakılması gereken yerleri yazarsan.

[undefined=undefined]<div class="box">
<div class="box-heading"><?php echo $heading_title; ?></div>
<div class="box-content">
<ul class="box-category treeview-list treeview">
<?php foreach ($categories as $category) { ?>
<li>
<?php if ($category['category_id'] == $category_id) { ?>
<a href="<?php echo $category['href']; ?>" class="active"><?php echo $category['name']; ?></a>
<?php } else { ?>
<a href="<?php echo $category['href']; ?>"><?php echo $category['name']; ?></a>
<?php } ?>
<?php if ($category['children']) { ?>
<ul>
<?php foreach ($category['children'] as $child) { ?>
<li>
<?php if ($child['category_id'] == $child_id) { ?>
<a href="<?php echo $child['href']; ?>" class="active"><?php echo $child['name']; ?></a>
<?php } else { ?>
<a href="<?php echo $child['href']; ?>"><?php echo $child['name']; ?></a>
<?php } ?>
</li>
<?php } ?>
</ul>
<?php } ?>
</li>
<?php } ?>
</ul>
</div>
</div>

absorbe

OpenCart-TR
filmseverr' Alıntı:
<ul class="box-category treeview-list treeview"> deki kısmı <ul class="box-category "> olarak denermisin .

denedim değişmedi.ana sayfadaki telefon numarası yeri ni de değiştiremedim mesela.ekran görüntülerini atıyorum.

Ekli dosyalar

• alnt.JPG
    alnt.JPG
    18.4 KB · Görüntüleme: 8
  • tlf.JPG
    tlf.JPG
    10.5 KB · Görüntüleme: 5

filmseverr

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bumerbilgisayar.com
/httpdocs/catalog/language/turkish/module/category.php nin içine girin $_['cat_title'] = 'Kategoriler'; ekleyin sorun kalkıcak

absorbe

OpenCart-TR
filmseverr' Alıntı:
/httpdocs/catalog/language/turkish/module/category.php nin içine girin $_['cat_title'] = 'Kategoriler'; ekleyin sorun kalkıcak

bu satır başka bir yeri değiştiriyor sanırım ve değiştirdiği yer türkçe.benim değiştirmek istediğim yer daha farklı kontrol edilebilen bir panel.ekran videosu çektim 7mb boyutlu.ona bir bakarsan daha rahat anlarsın.ek olarak videoyu paylaştım.

https://app.box.com/s/mcbe5tr4w1qos6vb5dcj

filmseverr

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bumerbilgisayar.com
themanın içinde dil dosyası varmı varsa oradan editlemelisin defaultdan çekmiyordur.

$_['cat_title'] = 'Kategoriler'; bunu düzenledinmi orası tamamdır değişir dosya dizinini bilmediğimden iş uzuyor tw kursan şimdiye kadar çözülürdü sorunun

absorbe

OpenCart-TR
filmseverr' Alıntı:
themanın içinde dil dosyası varmı varsa oradan editlemelisin defaultdan çekmiyordur.

$_['cat_title'] = 'Kategoriler'; bunu düzenledinmi orası tamamdır değişir dosya dizinini bilmediğimden iş uzuyor tw kursan şimdiye kadar çözülürdü sorunun

yolluyorum şifreleri.

şifre epostaya yollandı

sadhin

OpenCart-TR
absorbe sanırım aynı temayı kullanıyoruz, ''megashop''. Sorun çözdüldükten sonra buradan da paylaşır mısın? Bende hem telefon kısmını hem de categories kısmını düzeltemedim hala :/

filmseverr

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bumerbilgisayar.com
sadhin absorbe ile bir türlü aynı zamanları yakalayamıyoruz sen müsaitolunca tw ver seninkinden yapıp paylaşalım herkes nasiplensin o kadar zormuda yapamadınız temanın içinde bir yerde ayarlanmamış dil dosyası var yada adam elle girmiştir :)

absorbe

OpenCart-TR
filmseverr' Alıntı:
sadhin absorbe ile bir türlü aynı zamanları yakalayamıyoruz sen müsaitolunca tw ver seninkinden yapıp paylaşalım herkes nasiplensin o kadar zormuda yapamadınız temanın içinde bir yerde ayarlanmamış dil dosyası var yada adam elle girmiştir :)

ya sorma arkadaş.bi denk getiremedik.uyduruktan bir sorun işte:) uygunsanız halledelim de nasıl haberleşelim