Aras kargo desiye göre ücret

EMK35

OpenCart-TR
Merhaba Aras kargo için desiye göre ücret girebileceğimiz modül arıyorum siteyi araştırdım ama çalışan modüle rastlamadım. yardımcı olursanız memnun olurum.

filmseverr

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bumerbilgisayar.com
Normal kargo modülünden çoğaltarak aras kargoya göre uyarlayabilirsiniz forumda modül çoğaltma arayarak bulabilirsiniz size yardımcı olur.

EMK35

OpenCart-TR
normal kargo modülü ödeme yapma ekranında hata veriyor çalışmıyor malesef? sebebini çözemedim Uyarı: Kargo türü mevcut değil. Lütfen iletişim için bize ulaşın! ibaresi çıkıyor.

devopen

OpenCart-TR
Tüm kargo firmalarının çalışma mantığı aynı. Tek bir kargo modülü ile bu iş yapılabilir. Ama genelde her firma için ayrı ayrı modül olarak bulunuyor. Hepsi için ayrı ücret alma amacı olanda var doğru yöntemi seçmeyende.

Modülde olması gerekenler;
- Mesafelere göre desi aralıklarına fiyat belirleme
- Listenizdeki fiyatı belli olan son desi değerinden sonra her desi için belirlenen oranda fiyat ekleme
- Kargo takip linki ve kodu tanımlama. Link ve kodu müşteri sayfasında birleştirip tek bir URL olarak verebilme
- Eğer ürünün desisi belirlenen desi aralıklarında yok ise sabit fiyat belirleme
- Kapıda ödeme ücreti. Bu özellik ödeme yöntemine bağlı olarak değişir.
- Kargo firması logosu ekleme.
- Ve Mesafe tanımları.

Bu özellikler mevcut eticaret yazılımlarında sunulan özellikler. Bu özelliklere sahip bir modül bulursanız ücretini düşünmeden satın alın.

EMK35

OpenCart-TR
1.5.6.4 kullanıyorum. Ama dediğim gibi satın alma kısmında kargo seçme kısmına gelince Uyarı: Kargo türü mevcut değil. Lütfen iletişim için bize ulaşın! hatası ile karşılaşıyoruz. yani oradaya görünmüyor.

filmseverr

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bumerbilgisayar.com
Çalıştıramadığınız modül yanlış anlamıyorsam Ağırlık Orantılı Kargo modülü.
Çalışmamasının sebebi yanlış ayar yapmanız.
Şimdi yapmanız gerekeni anlatıcam size inşallah sorununuz çözülecek.
Kargo Metodları kısmına gelelim Ağırlık Orantılı Kargo düzenle diyelim vergi eklenmesini istiyorsanız seçin istemiyorsanız yok diyelim durumu açık yapalım sırlamasını belirleyelim sol kısımdan türkiyeyi seçelim.
Şimdi esas önemli olan kısıma geldik gözükmemesinin sebebine :D

Şimdi durumu açık yapıyoruz vede üst kutucukda fiyatlandırma ayarlarımızı yapıyoruz.

0 değersiz eleman tanımlanmış yani 5 kiloya kadar bir fiyat vericez 5:10.000 5kiloya kadar olan ürünler 10tl.
Bundan sonraki değerde 5 den sonraki tutar yani 5den sonra 15 kiloya kadar olan ürün 30tl diyelim.
5:10.000,15:30.000 olarak girersen maksimüm 15 kiloya kadar kargo kabul ediceksin daha fazla istiyorsan ağırlık:fiyat,ağırlık:fiyat,ağırlık:fiyat, diyerek devam ediceksin girdiğin ağırlık maksimum tutar olacak ondan sonrakiler diğer maksimum tutara kadar olan oranı alıcaklar.

İnşallah anlatabilmişimdir eğerki yapamazsan bana özelden ulaşmaya çalış ben sana hemen hallederim.

Eğerki ürün ağırlığı senin belirttiğin enson maksimum ağırlığın üzerinde ise kargo metodu gözükmez bizimle irtibata geçin uyarısı verir.

EMK35

OpenCart-TR
Çok Teşekkür ederim yardımlarınız için.Ancak şimdide şöyle bir sorunumuz mevcut modülde 31 desiden yukarısı hesaplanmıyor :)

1-5 desi tüm türkiye 4,5 TL
6-10 desi tüm türkiye 6 TL
11-15 desi tüm türkiye 8,5 TL
16-20 desi tüm türkiye 11 TL
21-25 desi tüm türkiye 13 TL
26-30 desi tüm türkiye 15 TL
31-99999 desi birim fiyatı 0,40 TL

örnek fiyat listesi bu şekilde buna nasıl bir çözüm üretebiliriz ?

filmseverr

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bumerbilgisayar.com
31 desiden yukarsına 999999 yazmana gerek yok 31 sana yeterlidir 32 sonrasınıda 31 ve üstü olarak alır 99999 fazla karakter oluşturduğundan belki hesaplama hatası yapabilir.