Otomatik Seo Url Artık Uğraşmayacaksınız

kaankarakas

OpenCart-TR
Merhaba opencartta yeniyim seo url ile ilgili birkaç modül denedim hepsi zahmetli en sonunda araştırarak kendim birşeyler çıkarttım umarım beğenirsiniz .kod dinamik olarak siz seo url yi ellemeden değişir yani deadcow gibi uğraşmanıza gerek yok isteyen kategori ekleme sayfasınada ekleyebilir tercih sizin. zannedersem tüm versiyonlara uyar

admin/view/template/catalog/product_form.tpl

Bul
Kod:
<input type="text" name="product_description[<?php echo $language['language_id']; ?>][name]" size="100" value="<?php echo isset($product_description[$language['language_id']]) ? $product_description[$language['language_id']]['name'] : ''; ?>" />

Değiştir
Kod:
<input id="title-slug" type="text" name="product_description[<?php echo $language['language_id']; ?>][name]" size="100" value="<?php echo isset($product_description[$language['language_id']]) ? $product_description[$language['language_id']]['name'] : ''; ?>" />

Bul
Kod:
<input type="text" name="keyword" value="<?php echo $keyword; ?>" />

Değiştir
Kod:
<input id="slug-result" type="text" name="keyword" value="<?php echo $keyword; ?>" />

--------------------------------------------------------

Bul
Kod:
</div>
<script type="text/javascript" src="view/javascript/ckeditor/ckeditor.js"></script>

Değiştir
Kod:
</div>
<script type="text/javascript" src="view/javascript/jquery/jquery.stringToSlug.min.js"></script>	<script type="text/javascript">			$(document).ready( function() {		$("#title-slug").stringToSlug({			setEvents: 'keyup keydown blur',			getPut: '#slug-result',		});	});	</script>
<script type="text/javascript" src="view/javascript/ckeditor/ckeditor.js"></script>

-----------------------------------------
ekten indirdiğiniz dosyayı admin/view/javascript/jquery/ klasörüne zıplatınız

kodlardan anlayan hatam varsa düzeltsin veya adminler düzeltebilir fikir benden gerisi sizden size yardımcı olmak için konuyu açtım iyi çalışmalar herkese ha unutmadan önizleme veriyim:

opencart-seo.jpg

17 şubatta açtım konuyu yeni sürümler çıkarsa konu güncel değildir ve bu konu ile ilgili gelen mesajlara bakmayacağım koddan anlayan yapar zaten bilginize .web sitemize herkez davetlidir www.fulldizayn.net

teşekkürü esirgemeyin arkadaşlar

Ekli dosyalar

• jquery.stringToSlug.min.rar
    902 bayt · Görüntüleme: 34

antidotx

OpenCart-TR
Yazdırma kodu kısmına örneğin : a tabelası ,a panosu, a panosu satın al gibi seo kelimeleri ekleyebiliyormuyuz acaba?