Artık kimse Opencart Mail Gelmiyor Demesin :)

AfrodizyakAVM

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar , kendim dün geceden beridir arayıp arayıp bulamadığım şeyi 2-3 saat önce buldum ve tamamen doğru calısmaktadır.
Opencart, Mail gelmiyor diyen kişiler bunu yapın , kesinlikle düzelecektir.!

Eğer mail sunucunuzda formlar Smtp kimlik doğrulaması gerektiriyorsa ki muhtemelen gerektirir OpenCart ‘ta form mail göndermekte sıkıntı yaşabilirsiniz. Forma girilen mail adresi ile maili göndermeye çalıştığı için sunucuda bu şekilde bir domain olmadığından kimlik doğrulaması yapamayacaktır. Bu sorun için,
httpdocs\system\library\mail.php doyasındaki,
16, 17 satırdaki r ve n ekli olmalı,

Kod:
public $newline = "\r\n";
public $crlf = "\r\n";

271. satırda başlayan,

Kod:
if ($this->verp) {
fputs($handle, 'MAIL FROM: <' . $this->from . '>XVERP' . $this->crlf);
} else {
fputs($handle , 'MAIL FROM: <' . $this->from . '>' . $this->crlf);
}

Satırı yerine ;

Kod:
if ($this->verp) {
fputs($handle, 'MAIL FROM: <' . $this->username . '>XVERP' . $this->crlf);
} else {
fputs($handle , 'MAIL FROM: <' . $this->username . '>' . $this->crlf);
}

Yazılmalıdır. Bu şekilde mail forma giren kişinin mail adresi yerine panelde girilen admin mail adresi ile gönderim yapacaktır. Gönderen adres olarak yinede formdan alan kişinin mail adresi görünmeye devam edecektir.

* Artık opencart mail gelmiyor , sistemi fix lenmiştir :)
Kolay gelsin.

demon

OpenCart-TR
kardeş benim opencart 1.5.6. yüklüydü ve mail sorunum vardı hala da var ya neyse; yeni kayıt olunca yöneticiye mail göndermiyordu yeni bir şipariş olunca da mail göndermiyordu birde toplu mail göndermiyordu senin dediğin gibi kodları değiştirdim ve müşteri yeni kayıt yapınca böyle bir hata alır oldum bunun sebebi nedir.

Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/xxxxxxxxxx/public_html/system/library/mail.php on line 153Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to :25 (php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known) in /home/xxxxxxxxxx/public_html/system/library/mail.php on line 153Notice: Error: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known (0) in /home/xxxxxxxxxx/public_html/system/library/mail.php on line 156