Birbirine bağlı çalışan ödeme ve kargo metodları

kadir

OpenCart-TR
Arkadaşlar selam,sitemi tam hazır hale getirdiğim zaman sanal posumu da aktif hale getireceğim. Farklı ödeme seçenekleri olacak.Kredi kartı,havale ve kapıda ödeme şeklinde 3 farklı metod olacak. Kargo kapıda ödeme seçildiği zaman ödeme seçeneğinde kredi kartı ve banka havale seçeneğinin çıkmamasını istiyorum.Ücretsiz kargo seçeneği seçildiği zaman ise kredi kartı yada havale seçeneklerinin aktif olmasını ve kapıda ödeme seçeneğinin pasif olmasını istiyorum. Bununla ilgili nasıl bir yol izleyebilirim.

Kargo seçenekleri:
- Sabit fiyatlı kargo : 5TL+KDV (Sadece kapıda ödemelerde geçerli)
- Ücretsiz kargo (Kredi kartı yada havale ile ödemelerde geçerli).
Ödeme metodları :
- Havale ile (Ücretsiz kargo seçildiğinde aktif olmalı)
-Kredi kartı ile (Ücretsiz kargo seçildiğinde aktif, sabit fiyatlı kargo seçilince pasif olmalı)
- Kapıda ödeme (Kapıda ödeme seçildiğinde aktif, ücretsiz kargo seçilirse pasif olmalı)
Sitede canlı olarak görmek isteyen arkadaşlar varsa sitem . www.otterbox360.com Tüm ürünlerimiz orjinal olduğundan ve distribütör olmamızdan kaynaklı olarak orjinal bir sitem olmasını istiyorum.

kucukomer

OpenCart-TR
Merhaba, opencart sanalpos konusunda uzmanım.
Sisteminiz hakkınd şunu söylemek istiyorum.
Opencartta sipariş verirken önce kargo seçenekleri gelir ondan sonra ödeme seçenekleri gelir yani seçilen kargoya göre ödeme seçenekleri çıkartılabilr ama tersi olamaz çünkü önce kargo seçilir.
Dediklerinizi anladım yani iki adet kargo seçeneği olacak seçilen kargo tipine göre de ödeme metodu çıkartacağız.
Referasnlar için: http://www.projeyapar.net/
Skype / e-mail: webtasarim_grafik@hotmail.com
İyi Çalışmalar.

kadir

OpenCart-TR
Sanal pos site tam kurulduktan sonra kurulumu yapılacak. Ama öncesinde seçtiğim kargoya bağlı ödeme seçeneğini hazırlamak istiyorum.Ona göre düzenleme yapacağım. Önceliğim ödeme konusundaki sorunumu çözmek.

kucukomer

OpenCart-TR
tm peki ben bilgisayar öğretmeniyim şuan okuldayım akşam bakıp halledeyim o konuyu isterseniz.

devopen

OpenCart-TR
Distribütörüz diyorsunuz, iyi bir sitem olsun diyorsunuz... fakat işi ucuza getiririm diye kendim yapayım veya ordan burdan yardım ile yapayım diyorsunuz. Distribütör firmaysanız profesyonel bir firmadan yardım alacak paranız vardır diye düşünüyorum. Opencart forumlarını bir dolaşın bakalım ortaya çıkan işler ne kadar orjinal. Kısacası iyi sistem ucuza olmaz. E-ticarette oldukça masraflı bir iştir bilginize...

kadir

OpenCart-TR
devopen' Alıntı:
Distribütörüz diyorsunuz, iyi bir sitem olsun diyorsunuz... fakat işi ucuza getiririm diye kendim yapayım veya ordan burdan yardım ile yapayım diyorsunuz. Distribütör firmaysanız profesyonel bir firmadan yardım alacak paranız vardır diye düşünüyorum. Opencart forumlarını bir dolaşın bakalım ortaya çıkan işler ne kadar orjinal. Kısacası iyi sistem ucuza olmaz. E-ticarette oldukça masraflı bir iştir bilginize...

Ürünlerimiz Amerika'dan geliyor. Orjinal ürün satıyoruz. Benim kendi sitem olacak.Firmamızın kendi sitesinin tasarımı yapılıyor. Ancak ben kendi çabalarımla neler yapabilirim onun peşindeyim. Kendi çabalarımla sıfırdan site kurmak ve opencart sistemine merakım olmasından dolayı kendimce birşeyler yapma çabası içerisindeyim. E-Ticaret sistemi hakkında detaylı bilgiye sahibim. Sadece kendi şahsi sitemi nasıl kurarım onun peşindeyim.