Custom Title - Her Sayfaya Ayrı Başlık Belirleme

hugeboss

OpenCart-TR
Merhabalar Arkadaşlar,

Bilindiği üzere OpenCart 'ta sayfalara ve kategorilere istediğimiz ekstra başlıklar ekleyemiyoruz. Ürün adı ne ise title kısmında da o çıkıyor, ekstra başlıklar eklemek seo açısından oldukça önemli bunun içinde bazı eklentiler buldum fakat kurulumu konusunda sıkıntılar yaşıyorum.

http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=7867

http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=6986

Yukarıda ki iki eklentiyi buldum ama vqmod ile kurulum gerekiyo anladığım kadarıyla bende vqmod a bulaşmak istemiyorum çünkü daha önce kurduğum sitelerde daha sonradan bazı sıkıntılar yaşattı bana . Acaba bunu vqmod a ihtiyaç duymadan manuel elle ekleme imkanımız varmıdır illa bu eklentiler olmasına gerek yoktur. Bu Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşların yardımlarını bekliyorum, eminim bir çok kişi için faydalı olacaktır bu konu.

Herkese iyi çalışmalar dilerim.

adsl77

OpenCart-TR
elle ekleyebilirsin ama uzun iş bi örnek göstereyim buna göre gerisini yaparsın. yedek almayı unutmayın. vqmod büyük nimet sıkıntı yaşarsanız admin ve anadizindeki index.php dosyalarını orjinalleriyle değiştirirseniz devre dışı kalır.

file name: değişiklik yapılacak dosya
search position: bulunacak kod
before: önce
after: sonra
replace: değiştir
add: eklenecek kod

kod eklerken <![CDATA[ ve ]]> arasındaki kodları ekleyeceksiniz yani bu kodlar olmayacak

<file name="system/library/db.php">
<operation>
<!-- Function to alter the table if necessary -->
<search position="before"><![CDATA[
public function query($sql) {
]]></search>
<add><![CDATA[
public function octCheckTable($table, $column) {
//check if column exists. If not, then make it exist.
$sql = "DESC " . DB_PREFIX . "{$table} {$column}";
$query = $this->query($sql);
if (!$query->num_rows) {
$sql = "ALTER TABLE " . DB_PREFIX . "{$table} ADD {$column} VARCHAR(255) NOT NULL DEFAULT ''";
$this->query($sql);
}
}
]]></add>
</operation>
</file>

hugeboss

OpenCart-TR
Teşekkür ederim :) verdiğiniz bilgilerle bir deneyeyim olumlu olumsuz burdan geri dönüş yaparım.

adsl77' Alıntı:
elle ekleyebilirsin ama uzun iş bi örnek göstereyim buna göre gerisini yaparsın. yedek almayı unutmayın. vqmod büyük nimet sıkıntı yaşarsanız admin ve anadizindeki index.php dosyalarını orjinalleriyle değiştirirseniz devre dışı kalır.

file name: değişiklik yapılacak dosya
search position: bulunacak kod
before: önce
after: sonra
replace: değiştir
add: eklenecek kod

<file name="system/library/db.php">
<operation>
<!-- Function to alter the table if necessary -->
<search position="before"><![CDATA[
public function query($sql) {
]]></search>
<add><![CDATA[
public function octCheckTable($table, $column) {
//check if column exists. If not, then make it exist.
$sql = "DESC " . DB_PREFIX . "{$table} {$column}";
$query = $this->query($sql);
if (!$query->num_rows) {
$sql = "ALTER TABLE " . DB_PREFIX . "{$table} ADD {$column} VARCHAR(255) NOT NULL DEFAULT ''";
$this->query($sql);
}
}
]]></add>
</operation>
</file>

perfectte

OpenCart-TR
bu modülün ürün sayfası için olanı varmı?