REGİSTER - KAYIT FORMU KISALTMA *ÇÖZÜMÜ BULUNDU!*

mehmetmenengec

OpenCart-TR
Arkadaşlar birçoğumuzun araştırdığı fakat bir türlü çözemediği bir sorun: Kayıt Formunu Kısaltma

Bu konu hakkında bir araştırma yaptım, bir nebze de olsa yararı olabilecek bilgiler elde ettim; aşağıdaki modüller ile "register" formunda değişiklikler yapabiliyorsunuz, ama yine de bir sorun var; bu modüller ne yazak ki ücretli...

1. QUİCK REGİSTİRATİON
- http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=8856&filter_search=%20simple%20registration

1350866870.Quick%20Registration%20Image%201-500x500.jpg

2.Private Registration Module
- http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=5331&filter_search=%20simple%20registration

1331067943.customer2-500x500.jpg

3.Custom Registration (BENCE EN İYİSİ)

http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=10364&filter_search=%20simple%20registration

-
1362693315.register-shield-693x200%20colori-693x200.jpg

ÜCRETSİZ BİR MODÜ DAHA VARMIŞ - http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=2651&filter_search=%20customize%20registration&filter_license=0&page=2

Bu formu kısalmıyor ama adımlara bölüyor...

KadiRKY

OpenCart-TR
Web sitesi
www.abdulkadirkaya.com
Paylaşım için teşekkürler. Bence kayıt formunu kısaltmak avantajdan ziyade dezavantajdır. Çünkü müşteri hakkında ne kadar az bilgiye sahip olunursa işler de bir o kadar zorlaşır. E-Ticaretin temelinde hızlı alışveriş den bahsederken bunu web sitesine üye olma kısmı için değil ürünlere hızlı ulaşıp kolayca satın alabilme olarak söylenmiştir. Dediğim gibi yine de kullanmak isteyenler olacaktır. Tekrar teşekkürler..

mehmetmenengec

OpenCart-TR
KadiRKY' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler. Bence kayıt formunu kısaltmak avantajdan ziyade dezavantajdır. Çünkü müşteri hakkında ne kadar az bilgiye sahip olunursa işler de bir o kadar zorlaşır. E-Ticaretin temelinde hızlı alışveriş den bahsederken bunu web sitesine üye olma kısmı için değil ürünlere hızlı ulaşıp kolayca satın alabilme olarak söylenmiştir. Dediğim gibi yine de kullanmak isteyenler olacaktır. Tekrar teşekkürler..

ilginize teşekkürler; ama şöyle bir sıkıntı var; adres bilgileri sipariş sırasında alınmalı

KadiRKY

OpenCart-TR
Web sitesi
www.abdulkadirkaya.com
Anlıyorum fakat neden müşteri alışveriş yapacağı sırada ekstra bilgiler istensin ki ? Sadece ödeme metodunu seçip işlemi tamamlayabilir. Bütün profesyonel E-Ticaret sistemlerinde işlemler bu şekilde yürümektedir.

Oyunmarketim

OpenCart-TR
Ücretsiz olarak bulamazmıyız bunu ? Ben oyun parası sunucusu gibi şeyler sattığım için uzun liste kayıt formuna gerek kalmıyor

mehmetmenengec

OpenCart-TR
Oyunmarketim' Alıntı:
Ücretsiz olarak bulamazmıyız bunu ? Ben oyun parası sunucusu gibi şeyler sattığım için uzun liste kayıt formuna gerek kalmıyor

ARKADAŞLAR SORUNU ÇÖZDÜM, KENDİ SİTEMDE DENEDİM SORUNSUZ ÇALIŞIYOR... SİTENİN ANA DOSYALARINDA BULUNAN register.php DOSYASININ BAZI SATIRLARINI SİLİNCE ZORUNLU ALANLARDA UYARI VERMİYOR. TEMA DOSYALARINDA BULUNAN register.tpl DOSYASINDA DA İSTEMEDİĞİMİZ ALANLARI KALDIRIYORUZ VE SADE BİR KAYIT FORMU ÇIKIYOR.

MÜŞTERİ KENDİ SAYFASINA GİRDİĞİNDE ADRES BİLGİLERİ SAYFASINDAN ADRESİNİ GÜNCELLEYEBİLİYOR. ÜSTELİK ADRES GÜNCELLEME SAYFASINA GİRDİĞİNDE ZORUNLU ALANLAR BULUNDUĞUNDAN, ADRES BİLGİLERİNİ TAM OLARAK DOLDURMADAN GÜNCELLEME YAPAMIYOR :)

AMA MAALESEF KÜÇÜK BİR SORUN VAR, MÜŞTERİYE Bİ'YERDE ADRES BİLGİLERİNİ GİRMESİNİ HATIRLATMAK SİZE DÜŞÜYOR... (Bunun üzeirnde çalışacağım, İnşallah çözeceğim, çözünce de bilgilendireceğim sizleri -)

ARKADAŞLAR LYS'DEN SONRA DETAYLI BİR ŞEKİLDE ANLATIM YAPACAĞIM
FORUMDAN AYRI KALMAYIN