resim ekleme işkencesi

xenofx

OpenCart-TR
Çoğu sistemde resim ekleme sayfasında toplu yükleme yaparsınız ve belli bir düzende tek tuşla resimler eklenmiş olur.

Opencartta bu resmen işkence. Resimleri tek tek eklediğimiz yetmiyormuş gibi resim eklemek için göz at dediğimizde açılan pencere resimleri hem çok geç gösteriyor hemde çoğu zaman resimlerin bazıları listede görünmüyor. Bu dosya yöneticisi bir klasöre tıkladığınızda örnek veriyorum 20 files found diyor 5 tane gösteriyor, bir daha yapıyorsunzu 20 files found diyor 10 tane gösteriyor. bu böyle sürüp gidiyor, istediğim resimi görene kadar defalarca yenileme yapmak zorunda kalıyorum.

Bunun bir çözümü yada tek tuşla otomatik resim yükleme gibi bir fonksiyon varmıdır. Resim sayısı arttığında bunlara isim vermek klasörlemek vs çok zor. Bizim yapmamız gereken resimleri seçip yükle demek olmalı ve fazladan sırasını değiştirmek olmalı, resim nereye yüklenecek hangi isimle yüklenecek bunları otomatik olmalı diye düşünüyorum. Magento çok çok süperdi bu konularda fakat ağırlığından dolayı sistemi değiştirmek zorunda kaldım. Bununla ilgili bir eklenti bir çözüm varmıdır.

KadiRKY

OpenCart-TR
Web sitesi
www.abdulkadirkaya.com
Herhangi bir eklenti varmıdır bilemiyorum fakat bu aldığınız hata tamamen sistem kaynaklı. Pek çok müşterim ve ben bu sistemi kullanıyoruz. Bu hatayı ilk kez duydum. Opencart kökenli bir hata değil yani. Bir yerlerde hata yapmış olmalısınız veya yüklediğiniz modülleri kontrol etmelisiniz. İsim ve klasörleme ise tamamen kullanıcılara bırakılmış durumda. Resimlere bizim isim atamamız tamamen işimizi kolaylaştırmak adınadır. Hem upload yaptığımız klasör içerisinde ki ürün yada ürünleri alfabetik olarak düzenlemiş oluyoruz hemde daha sonradan meydana gelebilecek karışıklıkları önlemiş oluyoruz. Modül yada düzenleme konusunda bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır. Fakat sistemin bu konuda ki default halini tavsiye ederim. iyi çalışmalar..

xenofx

OpenCart-TR
Eğer bir eklenti veya başka birşey yoksa bu sistemle resim eklemek kesinlikle işkence. Ürün girişinden daha fazla zaman alıyor. 10 adet resim eklemek için 50-60 tıklama yapmanız icap ediyor, beklediğiniz süreler ve açılıp kapanan pencerelerde cabası.

Resim yönetimi kesinlikle otomatik olmalı, isimleri klasörlemeyi kendisini yapabilmeli, ben gözata tıklarım resimleri seçerim yükle derim toplam 3 tıkla istersem 50 tane resmi ekleyebilmeliyim.

Şu an mevcutta çoklu resim yükleme eklentisi kullanıyorum image manager gibi birşeydi ismi, neyseki en azından dosyaları tek tıkla yüklüyoruz fakat eklemesi yine çile. her defasında önce ekleye bas sonra resmi seç sonra ekle yap.

Kendimde program yazarıydım 10 sene evvel dahi bu dediklerimi tamda bahsettiğim şekilde yaptırıyorduk sisteme. Yani bu yapılmadığından değil yapılırda yapmamışlar olay bu, çook eksik şeyler var aslında. Magentoda ücretsiz ama adamlar yapmış fakat onlarda çok fazla yapmışlar sistem kasıyor :)

KadiRKY

OpenCart-TR
Web sitesi
www.abdulkadirkaya.com
Anladım fakat şuan Türkiye genelinde en aktif kullanılan sistem bu. IDEASOFT da bu sistemi geliştirdi ve büyük bir müşteri portföyüne sahip oldu. OPENCART bize sağlam bir temel veriyor herşey hazır hemde çeşitli temalara kadar. Bizlerede eksik gördüğümüz bizlere yetmeyen kısımları geliştirmek kalıyor. Tamamen kullanıcının elinde olan bir konu bu. Şikayet etmemiz emeklerine ihanet olur bence :) Zaten bu eksikleri gidermek ve sistemi kişiselleştirmek adına bu forumlar var. Dediğim gibi umarım sorununu halledersin. Sistemde ki bu resim olayında tek sıkıntım yüzlerce resim arasından resmi ekledikten sonra ürünün resmini aramak oluyor :) Yoksa herhangi bir sıkıntım yok.

oxgurunal

OpenCart-TR
coklu resım ekleme dıye bır extensions var neden ındırıp kurmayı denemıorsun?

kodinternet

OpenCart-TR
sürükle bırak ya da toplu resim ekle gibi bir yenilik harika olurdu.

KadiRKY

OpenCart-TR
Web sitesi
www.abdulkadirkaya.com
İlerleyen zamanlarda Opencart bu tip yenilikleri zaten sisteme entegre etmeyi düşünecektir. Şuan için biri bu tip bir modül yazmadığı sürece bir çaresi yok. (Piyasada varmı bilemiyorum.)

kodinternet

OpenCart-TR
bu modül toplu resim yükleyebiliyor. http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=12065