Ürün seçeneklerini çoklu seçebilme yapılabilir mi ?

clubsoundtr

OpenCart-TR
Umarım derdimi anlatabilirim :)
Bir ürünün sayfasına girdik diyelim. Seçeneklerinde de 29 tane beden olduğunu düşünün her bedenin de ayrı gramajı var. bu seçeneklerin her birinin yanında bir de miktar kutusu olsa ve kişi seçebilse. Örneğin 1 nolu bedenden 3 adet 5 nolu bedenden 10 adet gibi. En altta da sepete ekle dediğinde seçilen ve adetleri belirtilen ürünleri sepete eklese.. Hayal mi kuruyorum yapılabilir mi ?

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
- seçeneklere verilen değer ve fiyatlar ,

- a ürünü için b cinsinden seçeneğin 10 adet
- a ürünü için c cinsinden seçeneği için 20 adet

işleme almak istiyorsa ürün seçeneklerine hangi ürün için ise b cinsinin + fiyatı c cinsinin +fiyatı yani seçeneği eklediğinizi varsayıyorum. müşteriniz sepete eklemeden önce miktar alanına 50 yazarsa ve b cinsinden seçeneği seçer ise 50 adet için satış fiyatınıza + seçenek fiyatı eklenecektir.
----------------------------------------------------------------------------------------

diğer bir işlem ise belirli adetler halinde seçenek yapacak iseniz örneğin 10 20 30 40 50 gibi adetler halinde seçenekleriniz var ise

"XL (10 Adet) + 100 tl" diye seçeneğinize ekleyerek çok daha kolay yoldan işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz .

clubsoundtr

OpenCart-TR
yanlış anlaşılmış sanırım ya da ben yanlış anladım. Benim fiyatlarla ilgili bir derdim yok. ürünün fiyatı zaten her seçenekte aynı. Benim derdim her seçenek için ayrı ayrı sepete ekle işlemi yapılmasın. bi tshirt düşünün ürün sayfasındaki seçeneklerin her birinin yanında miktar kutusu olsun bende S beden 5, M beden 10, L beden 50 yazıp sepete ekle diyim ve sepetimde 65 adet tshirt siparişi görünsün. Tabii ürün seçenekleri belirtilerek.. Yani bunları tek sepete ekle butonuyla halletmem mümkünmü

ozmofa

OpenCart-TR
Bu dediğiniz şöyle olmuyor mu;
A Ayakkabısı 41-42-43-44 numaralar var. 41 numaradan 10 tane 42 numaradan 5 tane 44 numaradan da 7 tane almak istiyorsunuz. O zaman 41 seçeneğini işaretleyip 10 yazıp ekle diyorsunuz 42 seçeneğini işaretleyip 5 yazıp sepete eklediyorsunuz 44 seçeneğini işaretleyip 7 yazıp sepete ekle diyorsunuz. Her seçeneğin yanına miktar zor gibi javascript artı php satırlarıyla oynansa ne kadar çalışabilir bilmiyorum. Bu meşhur e ticaret sitelerinde de sizin dediğiniz gibi birşey görmedim hep böyle yapılıyo =)

clubsoundtr

OpenCart-TR
ozmofa' Alıntı:
Bu dediğiniz şöyle olmuyor mu;
A Ayakkabısı 41-42-43-44 numaralar var. 41 numaradan 10 tane 42 numaradan 5 tane 44 numaradan da 7 tane almak istiyorsunuz. O zaman 41 seçeneğini işaretleyip 10 yazıp ekle diyorsunuz 42 seçeneğini işaretleyip 5 yazıp sepete eklediyorsunuz 44 seçeneğini işaretleyip 7 yazıp sepete ekle diyorsunuz. Her seçeneğin yanına miktar zor gibi javascript artı php satırlarıyla oynansa ne kadar çalışabilir bilmiyorum. Bu meşhur e ticaret sitelerinde de sizin dediğiniz gibi birşey görmedim hep böyle yapılıyo =)

farklı bir bakış açısıyla bakmanın olayı geliştireceğine inanmaktayım.. Bu dediğiniz bir kaç numarası olan ayakkabı için geçerli olabilir ama 20 farklı ölçüsü bulunan bir ürün için 20 kez sepete ekle işlemi yapmak gerekir. neden bir tabloda gerekli rakamları seçerek tek bir sepete ekle ile yapılamasın ki. Kısa zamanda daha az uğraşarak daha çok sipariş almayı sağlar gibime geliyor :)

ozmofa

OpenCart-TR
Biraz kafa yormak lazım yazılımcı değilim ama tahmin edebiliyorum ne gibi sıkıntılar olacağını =)

clubsoundtr

OpenCart-TR
ozmofa' Alıntı:
Biraz kafa yormak lazım yazılımcı değilim ama tahmin edebiliyorum ne gibi sıkıntılar olacağını =)

Aynı sıkıntıları tahmin ediyoruz sanırım. O yüzden foruma konu açtım :) Yapabilecek veya fikir verebilecek birileri çıkar umarım..