php sayfayı modüle çevirme

pisagor

OpenCart-TR
s.a öncelikle,

ilgili arkadaşlara bişey sormak istiyorum şimdi. ben php biliyorum ve kendi php web tabanlı programlarımı yazıyorum. sorunum bunu opencart için modüle nasıl çeviricem.opencartta yeniyim.
hani matığını bilsem modül yazıcam çünkü istediğim şeyi ayrı bi php sayfası olarak yapabiliorm bu yaptığım sayfayı modül olarak nasıl opencarta yüklicem.. bi yardım edersen sevinirim.
Şimdiden teşekkürler..cvp alırsam çok sevinirim.

bachelor

OpenCart-TR
Öncelikle Opencart Global Library diye opencart da arama yaparsan library yapısını görürsün. Ondan sonra opencart içerisinde en kolay yoldan modül için featured, latest gibi modüller var. Bu modüllerin admin kısmı modülün içeriğini, controller kısmı ise sayfa dökümünü ayarlamaktadır. TPL ise dataların html dökümünü yapmaktadır. Bu yapıdan rahatlıkla istediğiniz modülleri yapabilirsiniz. Bir de model dosyaları var bunlar da ilgili modül içerisinde nasıl php de include yapıyoruz load ile içeri alıp database den verileri almakta kullanıyoruz. Tabi database den veri almak için model e ihtiyacımız yok ama hazır verileri kategoriler, ürünler markalar gibi verileri 2 satırda ilgili modülünüzün içine alıp oradan istediğiniz şekilde işlemesini yapabilirsiniz.

Ana mantık bu global library çok rahatlıkla işleri çözmenize yarayacaktır.

Örnek olsun mesela ürün fiyatları için database e 3 farklı para biriminde giriş yaptınız.

tek satırda hemen dönüştürüp ekrana verebilirsiniz.

$this->currency->convert($fiyat,'USD','TRY');
Direkt fiyatı dolardan çevirdik. Gibi

Kolaylıklar Dilerim
MPEKER[/u]

pisagor

OpenCart-TR
çok saol bachelor verdiğin bilgiler için araştrıorm hemen.. takıdlığım bi yer olursa özel mesaj atabilir miyim ?