vQmod xml dosyasının içindeki başlığa Türkçe karakter yazınca modül çalışmıyor

ErcanGunes

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar,

Dün opencart.com adresinde yer alan eklenti kısmından yönetim panelinin ana sayfasında son 10 siparişin altına kayıt olan son 10 müşteriyi gösteren bir vQmod eklentisi indirdim ve siteme attım. Çalışıyor fakat xml dosyasını düzenleyip başlığı Türkçe'ye Türkçe karakterler ile çevirdiğim zaman çalışmıyor. Ama Türkçe'ye Türkçe karakter olmadan çevirdiğimde çalışıyor. vQmod xml dosyasına Türkçe karakter nasıl ekleniyor acaba?

"Kayıt Olan Son 10 Müşteri" yazdığım zaman vQmod hiç çalışmıyor. Ama "Kayit Olan Son 10 Musteri" yazdığım zaman çalışıyor.

Eklentide ektedir.

1.5.3.1 son sürüme %100 uyumludur.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• latestcustomersv1.0.zip
    3.3 KB · Görüntüleme: 12

oxgurunal

OpenCart-TR
Arkadaşım verdiğin dosyayı denedim bende hiç sıkıntı çıkarmadı yabancı dil olmuş olması.sitenin admin panelinin Turkce default dil olup olmadığını kontrol etmelisin bence.

bzrq2.png

tukrok

OpenCart-TR
xml dosyasını notepad++ veya textedit gibi bir programla açıp utf-8 olarak kayıt edip tekrar bi deneyebilirsin.

meliha

OpenCart-TR
Web sitesi
www.aciksepet.com
vqmod modülünü tamamen silmek istiyorum.ftp den vqmod u sildiğimde siteye ulaşılmıyor.tekrar kurduğumda ulaşılıyor.fakat üye kayıtlarında vs.hata veriyor.herneyse mesele vqmod u tamamen siteden silmek.bu konuda yardımcı olabilecek varsa sevinirim.