korkuyorum ama...

fadosolrelamisi

OpenCart-TR
Merhaba,

hali hazırda çalışan rapidSSL kurulumu olan 1.5.2.1 opencart sitem var. Ben bu siteye vQmod kurmak istiyorum ancak sitenin herhangi bir hata vermesinden korkuyorum.

şimdi çekincelerim şunlar;

1. Diyelim kurdum ve hata verdi, yeniden sistemi kurmaya kalkarsam SSL sertifikam iptal mi olur? Yani sadece publichtml deki dosyaları silip yeniden opencart kursam, aynı db ye bağlasam SSL sıkıntı yaratır mı?

2. Elbette böyle birşeye kalkışmadan önce yedek aldım. İmage>data klasörümü kopyaladım + /admin üzerinden .sql olan yedeği aldım. Bu etmez diye de cPanel üzerinden ful bir yedek aldım.

Eğer sorun yaşarsam buradan geri dönüş imkanı olur mu?

Vqmod kurmam gerekiyor artık ve herhangi bir hata görmekten gerçekten de çekiniyorum. Bahsettiğim site paypal ile ödeme alan ve halihazırda satış yaptığım bir site.

Umuyorum kendimi ifade edebilmişimdir, yardım eden, destek olan herkese çok teşekkürler.

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
birincisi korkmanıza gerek yok.
vqmod un en güzel yanı dosyalar üzerinde herhangi bir modifikasyon veya herhangi bir dosya yüklemenize gerek kalmadan modül, eklenti veya modifikasyonları çalıştırmanıza imkan sağlayan küçük ama işlevli bir eklentidir.

atıyorum bi modül buldunuz ve vqmod versiyonlu. sitenizin anadizininde daha önceden vqmod u kurmanız gerekir. daha sonra vqmod/xml dizinine modülünüzü yükleyin ve çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

sitenizde eğer ki hata oluşursa vqmod/xml dizinine yüklediğiniz .xml uzantılı eklentiyi silin.