Admin ve catalogda İlginç ve kötü bir durum...

turkuaz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.turkuazhobby.com
Arkadaşlar merhaba.
versiyon 1.4 7 kullanıyorum.
Bugün bazı ürünlerde fiyat ve özellik değişikliği yapıp kaydet tuşuna bastım da ürünler admin sayfasında ürünlerden ve catalogda ürünlerden uçtu.!!!!
Database baktığımda ürünler yerli yerinde ve görünen diğer ürünlerden herhangi bir durum farklılığı yok..Ama ürünler görünmüyor.
Aynı isim,aynı sku numarası ile yeni ürün olarak kaydettiğinizde yeni bir ürün numarası numarası vererek kaydediyor ,uyarmasu gerekmezmi?
Nedersiniz neden olmuştur.Ne yapmalı...

daygrameon

OpenCart-TR
Panelde gözüküyor ama anasayfada gözükmüyor diyosan büyük ihtimalle ürün kapalıdır.

Admin > Katalog > Ürünler kısmından gösterilmeyen ürünü bul ve düzenle de daha sonra VERİ kısmına gel. Orda Stok Durumu'nun altında Durum seçeneği var orayı AÇIK olarak değiştir.
Ama admin panelinde ürünler kısmındada gözükmüyosa bilemicem:)

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Catalogtan kaybolmasına bir sürü neden sayabiliriz ama admin sayfasındada kaybolduysa enteresan durum gerçekten.. Excel modulunu kurup onunla dene diycem ama ne kadar mantıklı acaba..

turkuaz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.turkuazhobby.com
daygrameon' Alıntı:
Panelde gözüküyor ama anasayfada gözükmüyor diyosan büyük ihtimalle ürün kapalıdır.

Admin > Katalog > Ürünler kısmından gösterilmeyen ürünü bul ve düzenle de daha sonra VERİ kısmına gel. Orda Stok Durumu'nun altında Durum seçeneği var orayı AÇIK olarak değiştir.
Ama admin panelinde ürünler kısmındada gözükmüyosa bilemicem:)

Dikkatinden kaçmış galiba sadece katalog değil adminde görünmüyorki ürünler düzenlese. Sadece databas de olduğu gibi duruyor .Bi kayıp yok

mirac' Alıntı:
Catalogtan kaybolmasına bir sürü neden sayabiliriz ama admin sayfasındada kaybolduysa enteresan durum gerçekten.. Excel modulunu kurup onunla dene diycem ama ne kadar mantıklı acaba..

database yi yedekleyip yeniden yükledim değişen bi durum yok. "Status" 0 olduğunda görünmüyor. Ama ürünlerin hepsi "status" 1 ne oluyor anlamadım

Sorunu çözdüm,
Mağazada dillerin görünmesini istemediğim için dil seçeneği kapansındiye dilleri adminden kapatmıştım.
Değişikliği diller kaplı iken yapmışım ,defoult dil olarak ingilizceyi gördüğü ve türkçe kapalı oldu için türkçe bilgileri silip atmış. Sonunda hallettim....

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Hadi hayırlısı. Aslında sorunları kendimiz yaratıyoruz farkında olmadan takiii farkına varana kadar. Bu sadece bunun için geçerli değil hayatta da böyle :)

turkuaz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.turkuazhobby.com
Tabii sadece web sayfasını düşünmüyoruz kafada o kadar çok düşünülecek şey olunca ne değişiklik yaptığını unutuyorsun .Default(varsayılan) dili:
system/lib/language dosyasından "turkish" yapınca bu tür dil ile ilgili sorunlar ortadan kalkı. Sorun çözümü için Öneride bulunanlara teşekkür ederim.Herşeyi bilmek mümkün değil...

burak_57

OpenCart-TR
aslında işlemleri yapmadan önce sistem bize olacakları bildiren bir uyarı verse çok güzel olur mesela dün ingilizceyi sil dedim sildi ve ürünlerin ingilizce metinlerinide sildi ne uyarı var nede başka bişey :) aynısı TR için geçerli olsaydı bir dükkan düşünün içinde 1000 tane ürün olan :) sonuç hüsran en azından geri gelmeyecek silme işlemlerinde sormalı.

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
burak_57' Alıntı:
aslında işlemleri yapmadan önce sistem bize olacakları bildiren bir uyarı verse çok güzel olur mesela dün ingilizceyi sil dedim sildi ve ürünlerin ingilizce metinlerinide sildi ne uyarı var nede başka bişey :) aynısı TR için geçerli olsaydı bir dükkan düşünün içinde 1000 tane ürün olan :) sonuç hüsran en azından geri gelmeyecek silme işlemlerinde sormalı.

Alttaki konuyu inceleyiniz.. Ayrıca yedeklerinizi periodik olarak alırsanız bu gibi bir duruma maruz kalmazsınız..

http://forum.opencart-tr.com/thread-474.html?highlight=uyar%C4%B1

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
burak_57' Alıntı:

Alkolü içecek içmeden önce vücudun başına gelecekleri söylüyor mu? Birde öyle düşün başından önlem almak bize düşüyor ;)