Admin Paneli Sipariş Geçmişinde HTML Çalıştırmak

ALeeNN

OpenCart-TR
Arkadaşlar aşağıdaki resimde de görüldüğü üzere siparişi tamamlarken havale/eft seçildiğinde çıkan banka hesapları kısmında HTML çalıştırdım ve şık bir görünüm kazandırdım. Ancak aynı olayı admin panelinde sipariş geçmişi kısmında yapamadım. Orda kod şeklinde çıkıyor ve çok kötü görünüyor. Bana yardımcı olursanız sevinirim.

Resimleri aşağıya ekledim. Hayırsever bir arkadaş cevaplarsa sevinirim.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    167.4 KB · Görüntüleme: 123
  • 2.jpg
    2.jpg
    190.2 KB · Görüntüleme: 86

oxgurunal

OpenCart-TR
Arkadaşım bende çok uğraştım o konu ile ben becerdim aslında ama databaseden php dosyalarına kadar bir çok alanda hatrı sayılır değişiklikler yaptım.Ben sana daha basit bir yol göstereyim istersen.

catalog\view\theme\default\template\account\order_info.tpl

Bul:

Kod:
<td class="left"><?php echo $history['comment']; ?></td>

Ekle:

Kod:
<td class="left"><?php echo $history['comment']; ?> HTML KODLARINI BURAYA EKLE</td>

Yada arzu edersen yen,i bir tablonun içinde ayrı bir alanda verebilmek için

Kod:
<td class="left"><?php echo $history['comment']; ?></td>
<td class="left">HTML KODLARINI BURAYA EKLE</td>

Sanırım bu yolla her açıklama yolladığında kişinin sayfasında yapmış olduğun html hesap bilgilerini görebilirsin. Ancak aynı hesaba birden çok açıklama yolladığında buda birden çok gözükecektir diye tahmin ediyorum.Umarım yardımcı olabilmişimdir.Kolay gelsin.

gokhangunes

OpenCart-TR
dostum opencart 1.5.4.1 kullanıyorum degişikliği dediğin dosyaya uyguladım fakat herhangi bir degişiklik olmadı, ilgi ve alakana teşekkür ederim dostum.

Fakat hala sorunum çözülmedi yardım edicek arkadaşlar varmıdır acaba.

oxgurunal

OpenCart-TR
nesi olmuyor anlamadım.sen sureklı yenı html mı yazmak ıstıyorsun yoksa burdakı arkadasın sordugu gıbı bıtane sablon yapıp sureklı o mu gozuksun ıstıyorsun?

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
\upload\catalog\controller\account.order.php de alttaki mesajda söylenileni dene..

http://forum.opencart-tr.com/thread-348-post-43014.html#pid43014

oxgurunal

OpenCart-TR
Burada yazmak çok zamanımı alacak ama sıkıntının sebebi ajax ile post ederken editor de ki datayı kaydetmemesiydi.Ufak bir javascript kodu ilr bu problemi çözmüş oldum. Ekte bu işlemleri gerçekleştirmek için yeniden yapılandırdığım dosyalar mevcut.Hepsini ftp den dosyanıza adıp overwrite all yapacaksınız.Yedek almayın unutmayın.Bir allah razı olsun demeniz yeterlidir. saygılarımla...

Bu arada 1.5.6 surumu için denenmiştir ancak hepsinde çalışacağını sanıyorum.Aynı eklentiyi extetions.opencart sitesine de koyucam ki bazı arkadaşlar 10$ dan satmaya çalışıyor bunu.Yazık iki satır yazı için ama neyse...

Ekli dosyalar

• order_comment_ckeditor.zip
    983.8 KB · Görüntüleme: 19

aresss

OpenCart-TR
arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama bişey sormak istiyorum sipariş geçmişinde her müşteriye özel bir html kod göndermek istiyorum bu konuda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz