Ürüne Göre Kargo

saviorman

OpenCart-TR
Merhabalar
Biz sistemimizde birden çok ürün grubu barındırmaktayız
Mobilya, beyaz eşya, ev gerekleri vs ancak bu ürün gruplarının her birinin kargo ücreti farklı atıyorum mobilyaya ayrı beyaz eşyaya ayrı küçükev aletlerine farklı kargo girmemiz gerekli bunu nasıl yapabilirz.

tarlak

OpenCart-TR
buna benzer bir sorun bizdede var.3 ayrı kargo firması ile çalışıyoruz ve her biri belirli ürünleri taşıyor ve sadece belirli şehirlere gidiyor. örneğin A ürününü ankaraya bir firma götürüyor ama B ürününü aynı şehre başka bir firma götürüyor.sektör böyle maalesef.hatta bazı illere bazı ürünleri gönderme şansımız da olmayabiliyor.yine örnek erzuruma A ürününü göndermek için taşıma firması bulabiliyorken, aynı şehre bu seferde diğer ürünümüzü taşıyabilen bir firma maalesef yok.buna benzer sorunlar için ücretli de olsa üzerinde rahatça oynama yapabileceğimiz bir kargo modülü olsa sistemin bence en büyük eksiği tamamlanmış olur.
ben şimdilik kötü de olsa bir yol bulabildim.ücretsiz kargo seçeneğinin ismini bir arkadaştan görmüştüm, alıcı öder şeklinde ve sıfır olarak değiştirdim.müşterimin çeşitli yerlerde görebileceği şekilde uyarılar ekleyerek (hatta şartlar/koşullar içinede ekleyerek) kargo firmaları ile önceden görüşmelerini, kendi bölgelerine varsa ona göre alım yapmalarını ve nakliye ücretini de görüşmelerini falan belirttim.biraz itici oldu tabi.

fofotara

OpenCart-TR
Seçeneklerden Kargo Şehri adında bir seçenek ekleyin. Seçeneklere Şehir isimleri girin.

Ayrıca bu seçeneği zorunlu yapın.
Her ürün için seçenekleri doldururken adet ve şehir seçerek ek kargo ücretini buraya girin

Ürünleri girerken de kargo gerekli değil yaparak seçeneklerden eklemelerini sağlayın.

Fiyata otomatikmen kargo bedeli eklenmiş olur.