open cart 1.5.1.1 türkçe karakter sorunu

selcukaksoy

OpenCart-TR
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.

elimde bir tema var ve onu düzenliyorum tema fashionista teması tema 1.5.1.1 ile çalışmakta ingilizce olarak problemsiz kurulumu tamamladım. daha sonra bunu türkçe olarak yapayım dedim sitenizde 1.5.1.1 in tr yamasını bulamadım bir link buldum oda çalışmıyordu. Daha sonra internetten bir araştırma yaptım ve bir paket buldum bunu ayrıca bir test klasörüne kurup çalıştırmayı denedim daha install ayağında hata aldım. bende çok üzerinde durmadım ve ingilizce kurulumuma devam ettim. sitenin içerisinde herhangi bir yerde yazdığım türkçe kelimeyi browserda bozuk görüyorum. bununla ilgili utf-8 i bomsuz olarak dönüştür çözümünü denedim fakat yine işe yaramadı. bununla ilgili aşağıya yazdığım 2 sorunun cevabını verirseniz çok sevinirim.

1. bu türkçe karakter sorununu kodlar içerisinde bir düzenleme yaparak nasıl çözerim?
2. eğerki yukarıdaki adımla çözemezsem elimdeki tr yamasının içindeki türkçe dil dosyalarını şu an ki hazır olan siteme nasıl entegre ederim. yani dil klasöründeki turkish klasörünü host attıktan sonra bu dilleri nasıl install edeceğim. (bu yolla çözebileceğime inanıyorum)

şimdiden teşekkür ederim.