Ödeme Sayfasında Paypal Çıkmıyor

biquul

OpenCart-TR
Merhaba,
Opencart 1.5.2.1 sürümü kurulu. Ödeme metodları bölümünden paypal standartı aktif hale getiriyorum. Fakat siteden sipariş verip ürün alırken, ödeme sayfasında paypal seçeneği çıkmıyor. Teslimatta ödeme, havale ile ödeme çıkıyor fakat paypal yok. Önceki sürümde böyle bir sorun yoktu. Neden kaynaklanıyor olabilir? Başında gelen var mı hiç?

DrGandalf

OpenCart-TR
Admin ödeme metodlarında paypal aktifmi ? Aktif/açık değil ise çıkmayacaktır.

biquul

OpenCart-TR
Yukarıda da yazdığım gibi, aktif hale getirdiğim halde çıkmıyor.

DrGandalf

OpenCart-TR
Admin dosyalarınızı (config.php hariç) yedeğinizide alara tekrar yüklyiniz ve kotrol ediniz normal sıkıntı yok dosyalarda. İsterseniz birde BURADAKİ konuyu deneyiniz.

biquul

OpenCart-TR
Oradaki konuyla pek alakası yok benim problemimin.

ozansenkal

OpenCart-TR
biquul merhaba,

admin panelinde "Sistem --> Hata Günlükleri" kısmında paypal modülü ile ilgili bir hata mesajı var mı?

biquul

OpenCart-TR
Merhaba Ozan,
Hayır orada da bir hata yok

Sorunun temadan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. 1.5.1 sürümünü yenidne kurdum ve sorun olmadığını gördüm. Daha sonra 1.5.2.1 sürümüne yükseltme yaptım. Temanın'da bu sürüme uygun versiyonunu yeniden yükledim. Ve paypal ödeme seçeneği çıkmamaya başladı. Saçma değil mi böyle olması?

Poblemin ne zaman oluştuğunu anladım. Temayla alakası yok. 1.5.2 sürümüne güncelleme yaptığım zaman oluyor bu hata. Direk olarak 1.5.2'yi kurarsam bir problem yok. Aynı dosyaları atıyorum halbuki. Sorunsuz şekilde de güncelleme yapıyorum. Fakat sorunun çözümünü bulamadım henüz.

mehmeter046

OpenCart-TR
sorun büyük ihtimalle para birimden kaynaklı.Yerel para birimini dolar olarak seçin.Tl yi de kaldırın. Eğer görünüyorsa forumda tl eklemenin nasıl olduğunu aratıp öyle ekleyin düzelir