Türk Lirası Sembolü Sorunu Çözüldü !

alyamus

OpenCart-TR
2 Gündür üzerinde uğraştığım yeni türk lirası sembolünü css yardımıyla siteye eklemeyi başardım ...

tek sorun fiyat miktarıda aynı font da olması az daha detaya girmeyi düşünüyorum simgele miktar kodlarını ayırıp farklı farklı değişkenlere atıcam bölelikle sadece simgeyi o fonta bağlıcak resimde ilk örneği göre bilirsiniz..

Ekli dosyalar

• tl.png
    tl.png
    85.4 KB · Görüntüleme: 202

biquul

OpenCart-TR
Tebrikler. TL simgesi dediğiniz gibi belli bir fontta çıkıyor. Fiyat fontu ile ayırabilirseniz daha iyi olur. Kolay gelsin..

fofotara

OpenCart-TR
Simge sağdamı olmalı soldamı olmalı ? standartı nedir ?

alyamus

OpenCart-TR
fofotara' Alıntı:
Simge sağdamı olmalı soldamı olmalı ? standartı nedir ?
standartı heryerde solda sen ıstersne sagdada kullana bılırsın

ozansenkal

OpenCart-TR
merkez bankasının yayınladığı örnek kullanım şekline göre, yazım hatası olmaması açısından simgenin solda olması gerekiyor.

Ekli dosyalar

• tl.jpg
    tl.jpg
    67.4 KB · Görüntüleme: 128

emraheren

OpenCart-TR
Nasıl yapıldığı konusunda detaylı bir anlatım olacakmı acaba.

serdarsa

OpenCart-TR
Yeni TL sembolü sıkıntısını çözüp nasıl yaptığını anlatabilecek arkadaş var mı?

alyamus

OpenCart-TR
Arkadaşlar ben siize farklı bu baslık altında açıklıcam nasıl yapıldıgını ....

tarlak

OpenCart-TR
bir yerde okumustum.kendi bilgisayarinda kurulu ve goruyor olsan bile fontun yuklu olmadigi bilgisayarda ise yaramiyor ve sadece t harfi gonunuyor diye okumustum.arkadar bunu asabilmisse bravo.

alyamus

OpenCart-TR
tarlak' Alıntı:
bir yerde okumustum.kendi bilgisayarinda kurulu ve goruyor olsan bile fontun yuklu olmadigi bilgisayarda ise yaramiyor ve sadece t harfi gonunuyor diye okumustum.arkadar bunu asabilmisse bravo.

Benım uyguladıgım yol bam baska arkadasım oncelıkle tl sımgesının fontu olan orjınal fontu ben bıras degıstırdım rakamlar hos olmadıgı ıcın arıal rakamları kullandım ve fontu o hale getırdım daha sonra bu fontu eot ye cevırıp ana dızıne fotnlar klasoru dıye olusturup ıcıne atıyorum daha sonra farklı bır style.css hazırlayıp bu fontun ozelıklerını ıcıne yazdırıyorum ve bu style dosyasını butun sımgenınbulundugu dosyalara aktarıyorum ve daha sonra price ve buna benser yanı sımgenın kodlandıgı kodların basına span font sytle ekleyıp hepsını bomsuz kaydedıyorum sonuc ortada resımdekı gıbı ;) bıraz ugras ıstıyor ama ınan tek ve kesın cosum ılk once dedıgım gıbı rakamla sımgenın kdlarını ayıracaktım daha sonra aklıma bu fıkır geldı bunu denedım yazdım oldu ;) sadece suan bı calısmam var onu bıtırıp ondan sonra sıtede ayrıntılı anlatacam ve ornek dosyayı upload edecem ;)