Kurulum olmuyor

daygrameon

OpenCart-TR
Merhabalar..

1- Siteyi ftp'ye yükledim
1.jpg

2- MySQL veri tabanı olusturdum ve SQL'i yükledim
3- CHMOD ayarlarını yaptım

Hersey tamam ama siteye girdiğim zaman yada /install/ koyduğum zaman farketmiyo hepsinde aynı hatayı alıyorum;

2.jpg

Sorunu çözdüm yüklemeye geçebildim.. Ancak şimdide kurulumda 2. aşamada veri tabanı sunucusuna ne yazarsam yazayım kabul etmiyor..?

Sweetling

OpenCart-TR
Arkadaşım sanırım dosyaları yanlış yer yüklemişsin, kendi ftp adresime baktım,
"public_html" klasörü varsa onun içeriğini temizle ve oraya taşı dosyalarını
www kalsörü bendede var ama site public_html kalsöründe

senin ftp de public_html klasörü yoksa belki bir ihtimalde domainle hosting farklı firmalardan aldıysan ve yeni aldıysan, domaininine hostingin nameserver larını yazman gerekiyor, eğer yazdıysan 24 saat içinde yönlenme anca olabiliyor. bunlar sorunun çözümüne katkı sağlar umarım

daygrameon

OpenCart-TR
O sorunu çözdüm ya PHP desteği yoktu açtırdım ama paneldende aktiflestirmek gerekiyomus. Aktiflestirdim kuruluma geçtim. Kurulumda 2. adımda veritabanı bilgilerinde veritabanı sunucusuna ne yazacaz peki ? Ne yazsam kabul etmiyo çünkü..

daygrameon

OpenCart-TR
Anlayan birisi msn'imi eklesede yardımcı olsa? Sürekli bi sorun çıkıyor:s

daygrameon

OpenCart-TR
Mirac kurulumu tamamladım host firmasını arayıp. Install klasörünü kaldırdım. Girdiğin zaman siteye 404 bulunamadı hatası veriyordu. Host firmasını tekrar aradım sunucular windows olduğu için .htaccess.txt dosyasını silmemi söylediler. Sildim yine aynı hata. Daha sonra index.php içindeki kodun Install/index.php'ye yönlendirdiğini bu yüzden giremediğimi söylediler. O kısmı kaldır dediler kaldırdığım zamanda iç sunucu hatası alıyorum yada bomboş beyaz bi ekran..

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
install dosyasını kaldırmadan önce kurulumu tamamladım derken admin ve site giriş panelini gördüğüne eminmisin.. site hala installa yönleniyor..

daygrameon

OpenCart-TR
Evet 2 tane resim çıktı solda bi resim altında giriş için tıklayın felan sağdada admin paneli resmi giriş için tıklayın. Yukardada diyoduki install dosyasını kaldırmayı unutmayın.. Kaldırdım sonra bi yeniledim sayfayı sonuc bu.. Host firmasından dedilerki index.php içinde install/index.php ye yönlendiren bi kod var onu kaldırın diye. Kaldırıncada 500 iç sunucu hatası veriyor..

sarigulsahaf

OpenCart-TR
Dostum bende windows sunucusu kullaniyordum ancak bir cok hatayla karsilastim. Bundan dolayi sunucunu linux varsa oraya taşıt aksi halde windowsla opencarttan pek verim alamazsin. Linux sunucu kullanamam diye endişe etme hiç bir fark yok hatta ne iyi etmişim dersin eğer linuxa geçersen

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Bu sorunları düzeltsen bile inan bana ileride başına daha çok sorunlar çıkacak. sarigulsahaf'ın dediği gibi linux sunucu varsa çalıştığın firmada oraya taşıt adresini. Sunucun Linux olsaydı karşılaştığın bu hatalar ile karşılaşmayacaktın.

Bu dediklerim sadece opencart için geçerli değil php ile yazılmış tüm yazılımlar için geçerli. PHP ile yazılmış bir yazılımda en iyi verimi linux sunucuda alırsınız. Kullanamazsınız diye birşey yok kullanırsınız kullanmasına ama ya sorunlar ile karşılaşırsınız ya da tam verim alamazsınız.