iPara Online Ödeme Modülü Yapıldı

iPara

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ipara.com
Merhabalar,

iPara yazılım ekibi tarafından Opencart e-ticaret yazılımı için iPara Online Ödeme Modülü yapılmıştır. Bu modül sayesinde artık Opencart altyapılı e-ticaret siteniz üzerinden online ödeme alabilirsiniz.
iPara yazılım ekibi tarafından geliştirilen bu modül aşağıdaki linkte bulunmaktadır. Ayrıca bu sayfada iPara Online Ödeme Modülünün Opencart altyapısına nasıl entegre edileceğine dair tüm detaylı bilgiler yer almaktadır.

Ziyaret etmeniz gereken sayfa: http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=5569&filter_search=ipara&sort=e.date_modified&order=DESC

Daha önce iPara'ya başvuru yapmamış mağazaların da aşağıdaki linkten başvuru formunu doldurarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuruları onaylanan mağazalar yukarıdaki linkte bulunan iPara Online Ödeme Modülünü ve bilgilerini kullanarak entegrasyon çalışmasını tamamlayabilirler.

Başvuru yapacağınız sayfa: https://www.ipara.com/kayit

Saygılarımızla.

iPara Ekibi
www.iPara.com

Modül eklenti olarak eklenmiştir..

ozansenkal

OpenCart-TR
şu ana kadar hiç bir bankanın, hiç bir ödeme sisteminin zahmet edip de yapmadığını yaptığınız için tüm ekibinize teşekkürler.

genc540

OpenCart-TR
sisteme ipara online ödeme modülünü kurdum fakat ödeme bölümünde gözükmüyor yardım edermisiniz

biquul

OpenCart-TR
Zahmet edip de opencart gelişimine katkı sağladığınız için teşekkürler. Böyle çalışmaları bankalardan da bekliyoruz.

iPara

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ipara.com
genc540' Alıntı:
sisteme ipara online ödeme modülünü kurdum fakat ödeme bölümünde gözükmüyor yardım edermisiniz

Merhaba,

Kurulum dosyaları arasında bulunan Readme.txt dosyasını incelemenizi ve buradaki bilgiler doğrultusunda entegrasyonu yeniden denemenizi rica ederiz.

Saygılarımızla.

iPara Ekibi

xrapsodi

OpenCart-TR
Kurulum falan hikaye....

Mesele ipara sitesinden alınacak api kodunda. Tam 3 haftadır bekliyorum hala başvurum onaylanmadı. Yemişim iParasını...

Hanhan

OpenCart-TR
Arkadaşlar, ben i-para modülünü kurdum (1.4.9). Ancak "ödeme" sayfasına gelindiğinde, Türkçe karakterler karışıyor. Opencart versiyonum: '1.4.9.1'.
Yardımlarınızı rica ediyorum. Opencart'ın yardım bölümünün söylediği sadece "uygun versiyonu yükleyin".
Teşekkür ederim.

Arkadaşlar, versiyon güncellemem gerekiyormuş.
Şöyle yazmışlar: "dosyaların encoding'de hata bulunmaktadır. (UTF-8 olmamalıdır.) Dosyalar ANSI encoding tipinde olmalıdır."
Benim kullandığım, 1.4.9.1'miş. Hangisini yüklemem gerekir ? Nasıl yapacağım ?

caps_lock35

OpenCart-TR
Hanhan arkadaşım bende de aynı sorun oldu. Modülün içindeki bütün dosyaları UTF-8 olarak tekrar kaydettim sorun düzeldi.

trk2012

OpenCart-TR
Merhabalar,

1.5.4.1 versiyonunda yükleme yaptım admin panelinde belirtilen ayarları yaptım. Admin panelinde ödemeler seçeneklerinde ipara yüklemesi yaptım. ayarlardan yana tüm istenenler tamamdir. Fakat site üzerinden alım yapıldığında ödeme seçeneklerinde aktif olarak görünmemektedir.

Bunu nasıl düzeltebiliriz.?

Adiq3

OpenCart-TR
Çalışsa Keşke Yaptınız'da Çalışmıyor ki ?

brknsnm

OpenCart-TR
Ben 4 sitemde de ipara kullanıyorum ilk sitenizde onay bira uzun sürer ama sabırlı olun.Sonra ekleyeceğiniz her site birkaç günde aktif oluyor.Tek sıkıntı müşteri ödemeden sonra iparaya onay vermesi lazım

glengoddard

OpenCart-TR
ipara modülünü kurdum fakat modülü aktif yapıp gerekli bilgileri girmeme rağmen ödeme sayfası kısmında sadece banka havale/eft seçeneği çıkmakta ipara ile ödeme seçeneği görünmemekte bu sorunu nasıl giderebilirim?

ekacamak

OpenCart-TR
birde bunu nasıl siteye entegre edeceğimiz konusunda yardımcı olsanız süper olacak

Satıcı Mağaza
Bildirim Yapısı Teknik Entegrasyon Dokümanı (TED)
Versiyon: 1.1
ÖNSÖZ
Bu doküman iPara üye işyeri olan satıcı mağazaların iPara ödeme sistemi bildirim yapısına teknik entegrasyonu nasıl sağlayacaklarını anlatmaktadır.
TANITIM
iPara bildirim yapısı satıcı mağazaların iPara’da ödeme gerçekleştirdikten sonra o ödeme ile ilgili kontrol sonucunun veya durum değişimlerinin satıcı mağaza sistemlerine yazılımsal olarak yansıması için geliştirilmiş bir yapıdır. Satıcı mağazaya iletilen ödeme sonuçları ve iPara ödeme kontrolü sonucunda bu ödemeye ait tüm olası durum değişimleri aşağıdaki tablodadır.
Ödeme Sonucu Ödeme Kontrolü Sonucu Ödeme Durumları result : 1, statusCode : 1 Ödeme başarılı ve onaylı, satıcı mağaza ürünleri kargoya verebilir Ödeme İptal Edildi result : 1, statusCode : 2 Ödeme başarılı fakat ödeme kontrole düşmüş, satıcı mağaza kargoyu bekletmeli Ödemeye Onaylandı veya Ödeme İptal Edildi
Ödeme kontrol sonucunda yukarıdaki tabloda anlatılan durum değişimleri gerçekleştiğinde iPara tarafından bir bildirim satıcı mağazanın bildirim URL’ine iletilir. Bu bildirim URL’i satıcı mağaza tarafından hazır olunduğunda entegrasyon@ipara.com eposta adresine iletilmelidir. Bildirim URL’i böylece iPara sistemine tanımlı olacak ve durum değişimleri satıcı mağazaya iletilmeye başlanacaktır.
ENTEGRASYON
iPara Bildirim yapısı tarafından http request parameter olarak iletilen durum değişimi bildirimlerine ait alanlar ve özellikleri aşağıdaki gibidir. Alan Adı Zorunlu mu? Açıklama merchantOrderId Evet Mağazanın ilgili sipariş ile ilişkilendirdiği sipariş kodu
previousState Evet Ödeme önceki durumu 1 : ödeme onaylı 2 : ödeme kontrolde newState Evet Ödeme yeni durumu 0 : ödeme iptal edildi 1 : ödeme onaylandı token Evet Her bir ödeme isteği için üretilen anahtardır. privateKey, merchantOrderId, previousState, newState verilerinin SHA1 kriptografik hash fonksiyonun base64 methodu ile encode edilmesi sonucunda bu değer oluşur.
TEST
https://entegrasyon.ipara.com/bildirim-test adresinden test işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu ekranda; entegrasyon ortamındaki mağazanızın public key’ini (eğer public ve private keyler entegrasyon ortamı için tarafınıza iletilmemiş ise lütfen iPara operasyon ekibi ile irtibata geçiniz.) ve test işlemi için herhangi bir sipariş id verisini girerek, iPara Operasyon ekibine daha önceden iletmiş olduğunuz bildirim URL’ine test bildirimler gönderebilirsiniz. (Bildirim URL’ini henüz iletmemiş iseniz lütfen iPara Operasyon ekibi ile irtibata geçiniz.)
Bilgiler http request parameter olarak iletilmektedir. Aşağıda iPara tarafından gönderilen bildirim bilgisinin nasıl alınacağı ile ilgili örnek java kodu mevcuttur.
public class IparaNotificationServiceServlet extends HttpServlet {
@Override protected void doPost(HttpServletRequest request, HttpServletResponse response) throws ServletException, IOException { String merchantOrderId = request.getParameter("merchantOrderId");// Mağaza Sipariş Numarası String previousState = request.getParameter("previousState"); // Ödemenin önceki durumu String newState = request.getParameter("newState"); // Ödemenin yeni durumu String token = request.getParameter("token"); // Bildirim kontrol token bilgisi
String myMerchantPrivateKey = "MY_MERCHANT_PRIVATE_KEY"; // Mağazanızın entegrasyon // ortamındaki Private Key bilgisi
// token kontrolü StringBuilder buffer = new StringBuilder(); buffer.append(myMerchantPrivateKey); buffer.append(merchantOrderId); buffer.append(previousState); buffer.append(newState);
try { MessageDigest sha1 = MessageDigest.getInstance("SHA-1"); String myToken = (new BASE64Encoder()).encode(sha1.digest(buffer.toString().getBytes())); if (myToken.equals(token)) { // continue transaction } else { // end transaction } } catch (NoSuchAlgorithmException e) { e.printStackTrace(); } } }
REVİZYON GEÇMİŞİ
Versiyon Numarası Tarih Açıklama
1.0 01/09/13 1.1 10/12/13 Test bilgileri eklendi.

delete

OpenCart-TR
'1.5.5.1' versiyonunda çalışmıyor ? :(

ufuk456

OpenCart-TR
Merhabalar,
ipara ile anlaşma sağladım, gerekli dosyaları yükledim şuan bir sıkıntı olmaksınız çalışıyor fakat ürünlerin alt kısmında taksit seçeneklerinde detaylar görünmüyor, bunu nereden ve nasıl yapabilirim.