Sepete ekle butonunu sadece üyelere açmak

internetist

OpenCart-TR
merhabalar;

toptancılık yaptığım için, fiyatları yalnızca üyelik verdiğim müşterilerimin görüntüleyebileceği şekilde ayarladım. bunu sistem / genel ayarlar / düzenle / seçenek / ürün fiyatlarını gizle seçeneğini seçerek yaptım.

fakat bunu aktif ettiğimde product.tpl sayfasındaki "sepete ekle" butonunun da kaybolmasını istiyorum. çünkü login olmayan bir kişi ürünü sepete eklediğinde fiyat kabak gibi ortaya çıkabiliyor.

bunu nasıl yapabilirim? sepete ekle butonu sadece login olunca ortaya çıksın. aynı durum kategorilerde, list ve grid görünümlerinde de mevcut.

teşekkürler.

ozansenkal

OpenCart-TR
merhaba,

resmi forumda şöyle bir konu var. 1.5.x için çalışan bir yöntem.
http://forum.opencart.com/viewtopic.php?t=46767

takıldığınız yer olursa yine buradan devam ederiz. kolay gelsin

internetist

OpenCart-TR
harikasın ozan! işin mantığı şu:

template'inizin herhangi bir yerinde, loginsiz görüntülenmesini istemediğiniz içeriği şu kodlar arasına almak yeterli oluyormuş:

<?php if ($this->customer->isLogged()) { ?> gizlemek istediğiniz içerik <?php } ?>

bu yöntemle, hem bütün sepete ekle butonlarını ve fiyatları, hem sepetin kendisini, hem de görüntülenmesini istemediğim herşeyi gizleyebildim.

teşekkürler ozan.

ozansenkal

OpenCart-TR
rica ederim, işinize yaramasına çok sevindim.

kolay gelsin, iyi çalışmalar

mertdinler

OpenCart-TR
<?php if ($this->customer->isLogged()) { ?> Giriş Yapanın Göreceği <?php }else{ ?> giriş Yapmayanın göreceği <?php } ?> gibi kullanılabilir