Başka tablodan bilgi çağırma

besimler

OpenCart-TR
Merhaba,

Ben manufacturers (üreticiler) kısmını modifiye ederek farklı bir modül yaratmaya çalışıyorum. Admin bölümünde ürünler listelenirken ürünün hangi üreticilere ait olduğunu listeleyemiyorum. Aslında product.php'de listeledim fakat "foreach" ile listelediğim için 1 den fazla üretici oldugu zaman tablo dağılıyor. İlk sorum şu, ben bunu yazarken model içerisine manufacturer tablosundan bilgi çekmesi için bağlantı mı yazmam lağzım? yoksa controller içerisindeki product.php içerisinde "$this->load->model('catalog/manufacturer');" i çağırarak mı yazdırmam lağzım. Açıkçası php ve mysql bilgim var ama düz mantıktan sonra MVC sistemi ile ilk defa ilgileniyorum ve bence halen anlamadığımdan olsa gerek opencart'ın değişkenlerini veya bunları kullanım şekillerini tam anlamış değilim. Eğer başka tablolardan sorunsuz şekilde bilgi alıp bunu kullanabilirsem ve ney nedir tam anlayabilirsem sanırım biraz daha kolay geliştirmeye başlayabileceğim.

Şimdiden teşekkürler.

yani, products tablosunda "manufacturer_id"'den id yi alıp, bu id ile manufacturers kısmından manufacturer "name" kısmını product list kısmında yazdırmak istiyorum.

Arkadaşlar yok mu yardım edebilecek biri?

niTRos001

OpenCart-TR
Web sitesi
www.baylas.com
Bu konuda yapılmış ve sitede yayınlanmış modüller var. İndirip incelemeni tavsiye ederim. Umarım hazırlamakta olduğun modülde başarıya ulaşırsın ve bizlerle en kısa zamanda paylaşırsın.

besimler

OpenCart-TR
PHP:
$this->load->model('catalog/dukkan');

$dukkan_info = $this->model_catalog_dukkan->getDukkan($result['dukkan_id']);

if ($dukkan_info) {	
	    $this->data['dukkan'] = array(
	      'dukkan' => $dukkan_info['name']
	    );
	}	

/*test amaclı yazdırma çalışıyor*/
echo $dukkan_info['name']."<br>";

/*sorunun oldugunu düşündüğüm değişken atama*/
$this->data['dukkan_name'] = $dukkan_info['name'];

Arkadaşlar bu şekilde ürün listesinden (product.php) dukkan_id yi aldım ve dükkanları product.php sayfasının en üstünde test amaçlı "echo $dukkan_info['name']."<br>";" şeklinde yazdırıyorum. Zaten A ve B olarak 2 dükkan var ve ikisini de yazdırıyor. Fakat tpl dosyasında (product.tpl) her ürünün karşısına dukkan adını yazdıramaya çalıştığım zaman sadece B dükkanını yazıyor. Çünkü aldıgı son id B'nin id si. Yani loop yapmıyor. Bunu nasıl aşacağımı çözemedim. Bence sorun "$this->data['dukkan_name'] = $dukkan_info['name'];" değişkeninde. Fakat product.tpl dosyası için değişkeni nasıl tanımlayacağımı çözemedim.