.htaccess Sorunu ÇÖZÜLDÜ. Teşekkürler opencart-tr.com

mkgilera

OpenCart-TR
Arkadaşlar forumda geçen ilgili tüm başlıkları okudum ve uyguladım. Gerekli adımları da yaptım. .htaccess olarak değiştirdim. Genel ayarlardan EVET işaretledim. sunucumda hata yok.. Bu sorunu nasıl aşabilirim.

Bendeki .htaccess böyle.

# 1.To use URL Alias you need to be running apache with mod_rewrite enabled.

# 2. In your opencart directory rename htaccess.txt to .htaccess.

# For any support issues please visit: http://www.opencart.com

Options +FollowSymlinks

# Prevent Directoy listing
Options -Indexes

# Prevent Direct Access to files
<FilesMatch "\.(tpl|ini|log)">
Order deny,allow
Deny from all
</FilesMatch>

# SEO URL Settings
RewriteEngine On
# If your opencart installation does not run on the main web folder make sure you folder it does run in ie. / becomes /shop/

RewriteBase /
RewriteRule ^sitemap.xml$ index.php?route=feed/google_sitemap [L]
RewriteRule ^googlebase.xml$ index.php?route=feed/google_base [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ^([^?]*) index.php?_route_=$1 [L,QSA]

### Additional Settings that may need to be enabled for some servers
### Uncomment the commands by removing the # sign in front of it.
### If you get an "Internal Server Error 500" after enabling any of the following settings, restore the # as this means your host doesn't allow that.

# 1. If your cart only allows you to add one item at a time, it is possible register_globals is on. This may work to disable it:
# php_flag register_globals off

# 2. If your cart has magic quotes enabled, This may work to disable it:
# php_flag magic_quotes_gpc Off

# 3. Set max upload file size. Most hosts will limit this and not allow it to be overridden but you can try
# php_value upload_max_filesize 999M

# 4. set max post size. uncomment this line if you have a lot of product options or are getting errors where forms are not saving all fields
# php_value post_max_size 999M

# 5. set max time script can take. uncomment this line if you have a lot of product options or are getting errors where forms are not saving all fields
# php_value max_execution_time 200

# 6. set max time for input to be recieved. Uncomment this line if you have a lot of product options or are getting errors where forms are not saving all fields
# php_value max_input_time 200

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
RE: .htaccess Çözülemedi!

Merhaba Size Bir Önerim Var Kullandığınız Sürüm Ne İse: http://code.google.com/p/opencart-tr/downloads/list İndirin İçinde htaccess.txt adlı dosya vardır sitenizde mod_rewrite etkin ve genel ayarlar sunucu kısmından seo etkinse .htaccess yaparak bu dosyayı kullanabilirsiniz. zor olan hiç birşey yoktur sorun yaşarsanız iletişime geçin iki dakikalık iş.

mkgilera

OpenCart-TR

Hocam dediğiniz gibi de yaptım yine aynı. Sorun şu kendi açtığım kategori isimlerinde bi sorun yok ama anasayfa yada hesabım, kasaya git vs. tıklayınca url sorunu devam ediyor. Herhangi bir değişiklik olmuyor.

Şimdide anasayfaya tıklayınca direkt olarak kategorilerden birine yonleniyor. Tuhaf çünkü dosyada bi değişiklik yapmadım.

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR

Şuan Netteyim Msn İle İletişime Geçermisin İncelemek İstiyorum.

mkgilera' Alıntı:
Hocam dediğiniz gibi de yaptım yine aynı. Sorun şu kendi açtığım kategori isimlerinde bi sorun yok ama anasayfa yada hesabım, kasaya git vs. tıklayınca url sorunu devam ediyor. Herhangi bir değişiklik olmuyor.

Şimdide anasayfaya tıklayınca direkt olarak kategorilerden birine yonleniyor. Tuhaf çünkü dosyada bi değişiklik yapmadım.

mkgilera

OpenCart-TR

Gökhan Taylan Hocama teşekkür ediyorum. Bizzat inceleyip sorunu çözdü. Problem htaccess sorunu olmayıp seo kelimelerinin eksik girilmesiyle ilgili bireysel kullanım hatasıdır.
Yani ürünlerde girilmesi gereken seo kelimeleri girilmediği zaman böyle bir problemle karşılaşılabilir.
Bu tür bir sorun yaşayan olursa öncelikle seo kelimelerini kontrol etmesinde fayda var. İyi günler.

EnverYigit

OpenCart-TR

Otomatik seo deadcow seoyu kullanırsanız sorun yaşamazsınız seo konusunda..

mkgilera

OpenCart-TR

Teşekkürler Enver yiğit

Konu başlığını ÇÖZÜLDÜ Olarak değiştirdim. Yanlış yönlendirme yapmamak adına.

afaruki

OpenCart-TR
benim seo çalışıyor fakat sadece seo kelimesi çıkıyor.. sonuna .html koymuyor... acaba hosting firmamla alakalı olaiblir mi? yoksa herkesin mi böyle çıkıyor

ozcanbatmaz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ozcanbatmaz.com
benim sitede 1 kategorim ve 1 ürünün var ama htaccess dosyasını.htaccess yaptığım ama site 404 hatası veriyor ne yapabilirim ?

muzorotti

OpenCart-TR
ozcanbatmaz' Alıntı:
benim sitede 1 kategorim ve 1 ürünün var ama htaccess dosyasını.htaccess yaptığım ama site 404 hatası veriyor ne yapabilirim ?

seo yu aktif yapmamış yada kategoriye seo kelimelerini eklememiş olabilirsiniz

afaruki' Alıntı:
benim seo çalışıyor fakat sadece seo kelimesi çıkıyor.. sonuna .html koymuyor... acaba hosting firmamla alakalı olaiblir mi? yoksa herkesin mi böyle çıkıyor
sonuna .htm veya html yi kendiniz koyacaksınız host hizmetinizle alakası yok