+ 18 Den büyüğüm

UntilsleeP

OpenCart-TR
Merhaba Arkadaslar

Sitemin girişine Anasayfasına yani +18 den büyügüm + 18 den Kücügüm ibaresi Koymak istiyorum. Kişi +18 den büyügüm e tıkladiginda siteye girebilicek + 18 den Kücügüm e tıkladiginda siteye Giremicek. Bunu nasil yapabilirim acaba ? 1.4.8 Sitem

facehaber

OpenCart-TR
hocam basit bi olay simdi soyle anlatayım kısaca

örnegin 18 yaşından buyugum altına giriş logosu o logo ya index.php verin

18 yaşından kucugum ve altına çıkış logosu yapın onu da google.com a yonlendirin

yaptıgınız index.htm olarak atın uzantısı .html olsun bunun icin googlede giriş indexleri diye aratırsanız guzel giriş indexleri bulursunuz eğer bu konuda sıfır bilginiz varsa yanı yapamam diyorsanız yardımcı olmaya calısırım pm ile iletişim bilgilerinizi gonderirsiniz

enesaltunisik

OpenCart-TR
yukardaki gibi belirtiği gibi isterseniz siteye giriş için şifreleme sistemi yapabilirsiniz. mail kayıt yapıp sonra mail otomatik şifre olurturucu mail atıpda yapılabilir.

orjisan

OpenCart-TR
En basitinden doğru gibi ama
girmek isteyen kurnaz şöyle de girebilir o zaman;
www.siteadi.com/index.php
yaparsa bir seferde girer
onun yerine php ile sorgulama yaptırtman lazım, (asp olsa yardımcı olurdum da :S)...

enesaltunisik

OpenCart-TR
orjisan' Alıntı:
onun yerine php ile sorgulama yaptırtman lazım, (asp olsa yardımcı olurdum da :S)...

bence en mantıklısı ilk mesajda yazdıgım gibisi diye düşünüyorum

UntilsleeP

OpenCart-TR
Merhaba Arkadaslar

ilginiz için tesekkür ederim. şimdi bi sayfa hazırladım. index dosyasının adını index2.php olarak degiştim hazırladigimi ise index.php olarak kaydettim. Fakat siteyi actıgımda entresan japonca yazılar yazıyor. index.html olarak kaydettigimde gene Aynı sekilde sitenin aansayfasında japonca gibi yazılar cıkıyor :/ Kodları örnek olarak bir siteden aldim . Kaynagı goruntuleden aldım bilgileri değiştirdim vs gibi.

enesaltunisik

OpenCart-TR
Ornek aldığınız sayfayı UTF8 olarak kayıt ederseniz sorunuz kalmayacaktır

UntilsleeP

OpenCart-TR
UTF8 yapınca düzeldi ve oldu. Gercekten cok tşk ederim.

orjisan

OpenCart-TR
enesaltunisik' Alıntı:
orjisan' Alıntı:

:D Keza kaldı ki 16 yaşındaki delikanlı 18+ tıklatacak o ap ayrı bir konu :rolleyes:

EnverYigit

OpenCart-TR
orjisan' Alıntı:
enesaltunisik' Alıntı:

:D Keza kaldı ki 16 yaşındaki delikanlı 18+ tıklatacak o ap ayrı bir konu :rolleyes:

Artık yasal bir zorunluluk açılışa o sayfayı koymak, ondan sonra tıklayanda sorumluluk. Mecburiyet ;) :D

UntilsleeP

OpenCart-TR
Siteden Anasayfayı tıklayınca Yaptıgım sayfaya yonlendiriyor her seferınde yahu :/ Anasayfa ya tıklandiginda linki index.php olarak nereden veriyordum :/

Anasayfa ya tıklandigi zaman /index.php sayfasına nasil yönlendiririm acaba siteadi.com olarak eklediğim sayfa var. Müşteri anasayfaya tıkladiginda her seferınde + 18 sayfasına yönleniyor nasil düzeltebilirim

yusuf1990

OpenCart-TR
bunun modül hali bende mevcut iletişime geçerseniz yardımcı olurum.

UntilsleeP

OpenCart-TR
abi ben ne soruyorum sen ne diyorsun :/ Sitede Anasayfa ya tıkladiginda www.siteadi.com diye acilmasin www.siteadi.com/index.php diye acilmasini nasil saglarım diyorum ben :)

DrGandalf

OpenCart-TR
yusuf1990' Alıntı:
bunun modül hali bende mevcut iletişime geçerseniz yardımcı olurum.

Bana o gerekli, arkadaşım eğer yardımcı olabilirsen sevinirim.
Teşekkürler...

mehmetgul1806

OpenCart-TR
Web sitesi
www.fatosicgiyim.com
UntilsleeP başta hata yapıyorsun. anasayfalar default.asp index.php şeklindedir.
Sen index.php ni boşa salladın şuan. E noclak gerisi. Sil Baştan sitendeki tüm linkleri tek tek index2.php ye yönlendirmek gerekecek. Aksi Halde örneğin anasayfaya gitmek istediğinde index.php ye yönlkenceksin hep. Birde merak ettim. Sen 18 den büyüğüm ayda küçüğüm koruması yapmak istemiyormusun?

Bunu sadece kodlama ile yapabilirsin ve aynen benim dediğim gibi yapabilirsin. Giren Kişi Siteyin ilk girişinde Eveti tıklamalı ve ve sisteminde her sayfanın başına ek yapacağın kodlada kişinin evet dediğini sistemin bilecek.
Aksi Halde sen sadece girişe uyarı koysan ne koymasan ne,
siteadi.com/index.php ile pat fiye dalar adam.
yada siteadi.com/oyunlar.php (örnek) ile pat diye dalar adam. yarın siten googlede indexlenince nolcak? Siteyin anasayfasında öyle bir uyarı olduğunu bile görmeyecek çoğu kişi.

EnverYigit

OpenCart-TR
mehmetgul1806' Alıntı:
UntilsleeP başta hata yapıyorsun. anasayfalar default.asp index.php şeklindedir.
Sen index.php ni boşa salladın şuan. E noclak gerisi. Sil Baştan sitendeki tüm linkleri tek tek index2.php ye yönlendirmek gerekecek. Aksi Halde örneğin anasayfaya gitmek istediğinde index.php ye yönlkenceksin hep. Birde merak ettim. Sen 18 den büyüğüm ayda küçüğüm koruması yapmak istemiyormusun?

Bunu sadece kodlama ile yapabilirsin ve aynen benim dediğim gibi yapabilirsin. Giren Kişi Siteyin ilk girişinde Eveti tıklamalı ve ve sisteminde her sayfanın başına ek yapacağın kodlada kişinin evet dediğini sistemin bilecek.
Aksi Halde sen sadece girişe uyarı koysan ne koymasan ne,
siteadi.com/index.php ile pat fiye dalar adam.
yada siteadi.com/oyunlar.php (örnek) ile pat diye dalar adam. yarın siten googlede indexlenince nolcak? Siteyin anasayfasında öyle bir uyarı olduğunu bile görmeyecek çoğu kişi.

javayla yapılırsa olabilir şöyle ki hangi sayfaya girerse girsin ekrana kullanıcıya üye ol giriş yap çıkarttırılabilir.