Admin Panel Güvenliği IP Sınırlama

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
Test : 1.5.1.3.1 Başarılı

admin/view/template/common/header.tpl

Bul :

Kod:
<?php echo '<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>' . "\n"; ?>

Bir Üst Satıra Ekle :

Kod:
<?php
					$deny = array("123.456.789.000","321.321.321.321","111.111.111.111");
					if (!in_array ($_SERVER['REMOTE_ADDR'], $deny)) {
					   header("location: http://www.siteadi.com");
					   exit();
					} ?>

Not : Artık IP Adresinizi Yazıdınız Kişiler Tarafından Admin Paneline Erişim Sağlanabilir.

IP listesinde Olmayan IP kullanıcıları http://www.siteadi.com yazdıgınız site adresine yönleneceklerdir.

morikanto

OpenCart-TR
Gökhan Bey slm, localde denemek üzere dediğiniz eklentileri ekledim ancak admin olarak beni de siteye almadı. Array'da bulunan adreslerin hepsine kendi ip adresimi atadım o da fayda vermedi. Yardım ederseniz sevinirim.

niTRos001

OpenCart-TR
Web sitesi
www.baylas.com
Localde işe yararmı bilmiyorum dosyayı ftp ye atıp siteden deneseniz? Olmazsa eski haline dönderirsiniz dosyayı.

morikanto

OpenCart-TR
slm, cevabınız için teşekkürler, ftp ye atıp sitede denedim, array'da yazılı tum adreslere ip numaramı atadım ama yine olmadı. eski haline çevirdim. Çalışırsa çok svineceğim çünkü herseferinde cpanel üzerinden şifreyi açıp açıp kapatmak yoruyor.

niTRos001

OpenCart-TR
Web sitesi
www.baylas.com
Sadece bir alana yazmanız yeterli idi ip adresinizi, bu arada statik ip ye sahip misiniz?

morikanto

OpenCart-TR
Slm, statik ip var. Dediğinizi yaptım tek alana yazdım ve şu anda beni kabul ediyor, daha önceden beni bile kabul etmiyorsu. bir ara başka bir bilgisayardan da deneyip emin olacağım. İlgi ve alakanıza çok teşekkür ederim.