Para Birimi Güncellemesini Kapatmak

T.Cesur

OpenCart-TR
Merhabalar. Ben Tuncay CESUR.

Scripti kodlayanlara ve free olarak yayın yapanlara teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum.
Sorunum; Türk Lirası ile ilgili, Türk Lirasını sitede nasıl ayarlarız. Mesela ben ürün eklerken fiyatı giriyorum o fiyattan daha yüksek bir fiyatta görünüyor kurcaladım felan ama bulamadım.
Yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler..

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Re: Türk Lirası Hakkında..

Konfigürasyon/Genel Ayarlar/Yerel sekmesinden Para birmini Türk Lirası ve Para birimini otomatik güncelleyi işaretle ayarları kaydet.

Kondigürasyon/Yerelleştirme/Para Birimi buradan

Para Birimi Adı: Türk Lirası
Kodu: TRY
Sol Sembol:
Sağ Sembol: TL
Basamak Ayırıcı: 2
Değeri: 1

Buradan indirip kurduysan bunun varsayılan olarak böyle olması gerekiyor ama sen yinede kontrol et.

Birde ürün eklerken Vergi Oranını seçiyorsan yazdığın değere %18 KDV fiyatı da ekleniyor. Örneğin 100 TL yazdıysan ürün fiyatı 118 TL olur.

T.Cesur

OpenCart-TR
Re: Türk Lirası Hakkında..

İlginiz için teşekkürler. Sizin verdiğiniz cevap ile sorunu hallettim. Fakat şöyle bir sorunla daha karşılaştım. Ürünü ekledim ekledikten sonra resmi ürünün resminin üzerine tıkladığımda açılan pencerede yine sitenin ana ekranı çıkıyor resim çıkmıyor. Böyle bir problemi nasıl çözebiliriz. ?

trial

OpenCart-TR
Web sitesi
www.donanimmerkezi.com
RE: Türk Lirası Hakkında..

Ben admin panelinden Türk lirasını seçemiyorum. Seçeneklerde bu yok. Diğer ayraç vs.. gibi yerlerde görünmüyor. TL olarak nasıl ekleyebilirim?

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
RE: Türk Lirası Hakkında..

Eka7a nın anlattığı Konfigürasyon/Yerelleştirme/Para Birimi seçeneğine girersen anlatıldığı şekilde ekleyebilirsin..

1.3.4 sürümünde eka7a nın anlatığı yerdeydi.. Şimdi Sistem/Yerelleştirme/Para Birimi ardından ekleye tıklayınız..

Geri kalanı üst mesaja bakarak yapabilirsiniz..

emrcan

OpenCart-TR
USD için verdiğim değerin olmasını istiyorum. Para birimi otomatik olarak kendisi güncelleniyor. Bunu nasıl kapatabilirim?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Genel Ayarlar/ Yerel sekmesinden kapatabilirsiniz

Konu açmadan önce arama yapınız.

kadir34

OpenCart-TR
birde arkadaslar bu programla kaç kb dosya yüklenebiliyor en fazla ve pdf excel word power point dosyaları yüklemek istiyorum birde not defteri zipli dosyaları siteye bir bölüm açıp oraya yüklemek istiyorum bunu nasıl yapabilirim 1.4.9.3 versiyonunu kullanıyorum buna uygun bir eklenti varmı bildiğiniz şimdiden teşekkürler

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Sorduğunuz soruların bu konu ile alakası var arkadaşım konuyu dağıtıyorsun
http://forum.opencart-tr.com/thread-97.html