Sitem Çok fazla CPU Tüketmekte

enginsez

OpenCart-TR
Merhaba,

Web sitem aşırı CPU tüketmekte... Hosting firmam aşığıda ki query den kaynaklı olduğunu şöylüyor

UPDATE product SET viewed = (viewed + 1) WHERE product_id =
'15771' |
Sending data | SELECT COUNT(DISTINCT p.product_id) AS total FROM product p
LEFT JOIN product_description pd ON (p.p |

ancak bu query lerin nerede olduğunu bulamadım

hostin firmam bu hata kodlarını mysql loglarından gönderdi.... hata nerede bir türlü anlayamadım

en son yaptığım işlem; 1 ay kadar önce 14 bin data yı my sql üzerinden produst tablolarına import ettim bununla ilgisi var mı bilmiyorum

eren.erduran

OpenCart-TR
Web sitesi
erenerduran.com
bana göre;

sitenin hiti çok ise her ürüne girdiğinde paneldeki istatistik bölümü için ürün görüntülemiyi bir arttırıyor. yani ne zaman 1 ürüne girdiniz ozaman mysqldan bir arttırıyor. bunu da panelde ürün istatistiklerinde görebilirsiniz. normalde bu çok mantıksız. yani normal bir ekleme bu kadar kasmaması gerek. bence ajax metodlarında veya sonradan eklemiş olduğunuz bir modülde hata vardır.

enginsez

OpenCart-TR
Sitem çok fazla hit almıyor... günlük 300 civarında giriş var... eklediğim modül yok

Sitemden Raporlamayı nasıl kaldırabilirim?..... hangi ürüne kaç sefer girildiği takip edilmesin istiyorum

nickelaj

OpenCart-TR
MYSQL sonlanmayan sorgular

bugün benim sitem de aynı sorundan dolayı kapatıldı. Ben de arıyorum nedenini ama henüz bulabilmiş değilim :(

SELECT COUNT(DISTINCT p.product_id) AS total FROM product p LEFT JOIN product_description pd ON (p.p

yusufozcelik

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar,
bu sorgular genelde 5000 üründen sonra oluşabilecek sorunlardan birisi. Çok arkadaşın başına geldiği için biliyorum.
Şuanda 42,000 ,72,000 ve 160,000 ürünlük kurduğum siteler mevcut %94 performans alıyorum.

Sorguları gözle görülür bir fark ile mysql kullanımını düşürebilmeniz için aşağıdakileri uygulayın..

1.5.1 1.5.2 sürümlerinde genelde mevcut üst sürümlerde kodlar biraz farklı olabilir.

catalog/controller/module/category.php açın

$product_total = $this->model_catalog_product->getTotalProducts($data); bu kodu bulun

Bununla değiştirin:

$product_total = 0;

'name' => $result['name'] . ' (' . $product_total . ')', bulun

değiştirin

'name' => $result['name'],

catalog/controller/common/header.php açın

bulun: $product_total = $this->model_catalog_product->getTotalProducts($data);

değiştirin: $product_total = 0;

'name' => $child['name'] . ' (' . $product_total . ')', bul

Değiştir : 'name' => $child['name'],

önemli olan kısım header.php sitenin ilk üst kategorilerindeki ürün sayısını okuduğu için mysql kullanımınız artar. Daha sonra kategori alanları mysql kullanımını arttırmakta. Bunu deneyin daha sonra vqmod kullanıyorsanız VQMOD/CACHE klasörünü temizleyin..

nickelaj

OpenCart-TR
çok teşekkürler ilginiz ve cevabınız için. Hemen deniyorum.
İşin kötüsü ve ilginci host firması uyarmadan hemen siteyi kapatmış olmaları. Yaptıklarınızı deneme şansınız bile yok. 2 gündür siteleri geziyorum, veritabanını optimize ediyorum. hem de daha 2300 ürün varken bu sıkıntıyı yaşadık.

1.5.1.3 için dediklerinizi yaptım şimdi ve hosta ilettim bakalım.

bu arada catalog/controller/module/category.php iki kere yazmışsınız değiştirin diye, üstteki benim versiyonuma uymadı. alttakine göre değiştirdim. umarım hata yapmadım.

yusufozcelik' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,
bu sorgular genelde 5000 üründen sonra oluşabilecek sorunlardan birisi. Çok arkadaşın başına geldiği için biliyorum.
Şuanda 42,000 ,72,000 ve 160,000 ürünlük kurduğum siteler mevcut %94 performans alıyorum.

Sorguları gözle görülür bir fark ile mysql kullanımını düşürebilmeniz için aşağıdakileri uygulayın..

1.5.1 1.5.2 sürümlerinde genelde mevcut üst sürümlerde kodlar biraz farklı olabilir.

$product_total = $this->model_catalog_product->getTotalProducts($data); bu kodu bulun

Bununla değiştirin:

$product_total = 0;

değiştirin

bulun : $product_total = $this->model_catalog_product->getTotalProducts($data);

$category['name'] . ' (' . $product_total . ')', bul

değiştir : $category['name'],

$child['name'] . ' (' . $product_total . ')' bul

$child['name'] değiştir

önemli olan kısım header.php sitenin ilk üst kategorilerindeki ürün sayısını okuduğu için mysql kullanımınız artar. Daha sonra kategori alanları mysql kullanımını arttırmakta. Bunu deneyin daha sonra vqmod kullanıyorsanız VQMOD/CACHE klasörünü temizleyin..

vioonix

OpenCart-TR
hocam konuyla ilgisiz olacak kusura bakmayin ama o.m atamiyorum
size mailde attim burdanda yazmak istedim
imzanizdaki macitbilgisayarda kullandiginiz tema cok guzel mumkunse paylasirmisiniz ?

yusufozcelik' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,

Bununla değiştirin:

$product_total = 0;

değiştirin