v1.5.1.x için seçenekler de değişiklik yaptırılacaktır

asitetik

OpenCart-TR
yukle.png

Arkadaşlar seçeneklerdeki "+" ve "-" değilde "=" mantığında olsun istiyorum.
Fiyat ne yazarsam o geçerli olsun. birde ön yüzde radyo buton dan seçim yapıldığında ürün fiyatının değişmesi gerekiyor.

enesaltunisik

OpenCart-TR
aynı sorun bendede mevcut onu çözmek için uğraşıyorum bende bulduğumda size yardımcı olacağım.

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
1.5.x.x için

catalog/controller/product/product.php açın ,

Bul :

Kod:
'price'                   => (float)$option_value['price'] ? $this->currency->format($this->tax->calculate($option_value['price'], $product_info['tax_class_id'], $this->config->get('config_tax'))) : false,
								'price_prefix'            => $option_value['price_prefix']

Değiştir :

Kod:
'price'                   => (float)$option_value['price'] ? $this->currency->format($this->tax->calculate($option_value['price']+$product_info['price'],$product_info['tax_class_id'], $this->config->get('config_tax'))) : false,
								'price_prefix'            => ''

not : artık istediğiniz gibi seçenekler + olarak değilde = işlemini yapmış olacaktır.

enesaltunisik' Alıntı:
aynı sorun bendede mevcut onu çözmek için uğraşıyorum bende bulduğumda size yardımcı olacağım.

enesaltunisik

OpenCart-TR
çok tşkler uygulamanızı yaptım çok güzel çalışıyor bunu önceden yamıştım ama
'price_prefix' => $option_value['price_prefix']
hiç kurcalamaıyordum çok tşkeler

osman

OpenCart-TR
hocam 1.5.1 seçenekler kısmına basıyorum hiç bi işlem yapmıyor neden olabilir acaba

enesaltunisik

OpenCart-TR
fiyatları yazarken ornek asıl ürün 500 TL seçeneklere eklediğiniz ürün 510 TL 500 ile 510 tl arasındaki fiyat farkını yazmanı gerekmetedir. saygılar.

enesaltunisik

OpenCart-TR
Gökhan TAYLAN' Alıntı:
ne olması gerekiyordu düşündüğünüz ? net anlatırsanız .

gökhan ustam aslında mantıken söyledir. bilmiyorum ama

mesale katagorilere eklediğimiz ürün 80x200 BAZA : 500 TL
seçenekler kısmına geldik 90x200 550 TL fiyatı şimdi ben bunları eklerken fiyat farklarını çıkartıyorum 500 TL ile 550 TL arasındaki fiyat farkı 50 TL
yazdığımda 550 tl çıkıyor.. bunun mantık olarak direk biz bunu 550 TL olarak eklememiz gerekmiyor mu ?

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
Şunu Yapabilrisiniz. fiyatı 550 tl Gösterip Fiyat Farkını Çıkarmış Hallerini Seçeneklere Ekliyebilirsiniz.

Baza : 500 diye sepete eklendiğinde otomatikman 550+500 normalinde böyle olması gerekirken

düzenlediğimiz kod sayesinde direk 500 tl olarak yani seçenekte ne seçilirse onu ekleyecektir.

Seçeneğe Net Olarak Ne Eklemeniz Gerekiyorsa Onu Ekleyin

KDV değeri Ekliyorsanız %18 veya %8 bunların sonucundada toplam değer ona göre hesaplanmış olacaktır.