Ödeme-Sipariş Bildirim Modülü

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
tay dilindeki sitesinde yazılımcının ücretsiz paylaştıgı bir modül

DEMO

opencart'a hakim değilseniz öncelikle yedek alın dosyalarınızı

Kod:
Dosyaları Yükleyin

image/payment/  klasörüne yazma izni verin.

language/turkish/../...  içindeki klasörlerdeki dosyaları türkçeleştirin vakit olmadı türkçeleştirmeye

not : karşılaşılan problemlerde destek verilecektir.

Ekli dosyalar

• odeme-siparis-bildirim.zip
    17 KB · Görüntüleme: 682

soulofthesea

OpenCart-TR
Merhaba. Bu modül tam olarak ne işe yarıyor. ben 30 tl üzeri alışverişler için sipariş alabiliyorum sadece çünkü daha az siparişlerde zarara uğruyorum. Ödeme modüllerine limit koyduğumda ise sadece ödeme modülü aktif değil diye bir mesaj alıyorum alışverişte. ben ödeme modülü aktif değil yerine ' sayın müşterimiz lütfen .... tl veya üzeri sipariş veriniz" gibi bir mesaj çıksın istiyorum. bunu nasıl yapabilirim.

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
1.5 versiyonlarında ödeme metodlarında sipariş miktarı belirtip o miktar işlemde olunca ödeme modülünün aktif olması sağlanılmış yönetim panelinden inceleyebilirsiniz. ödeme metodları >>

Bu Modül Detaylı Bir Ödeme Sipariş Bildirim Formu Sağlamış Oluyor Kurarak Test Edebilirsiniz.

soulofthesea' Alıntı:
Merhaba. Bu modül tam olarak ne işe yarıyor. ben 30 tl üzeri alışverişler için sipariş alabiliyorum sadece çünkü daha az siparişlerde zarara uğruyorum. Ödeme modüllerine limit koyduğumda ise sadece ödeme modülü aktif değil diye bir mesaj alıyorum alışverişte. ben ödeme modülü aktif değil yerine ' sayın müşterimiz lütfen .... tl veya üzeri sipariş veriniz" gibi bir mesaj çıksın istiyorum. bunu nasıl yapabilirim.

gokcembilg

OpenCart-TR
Tamamdır güzel çalışıyor bir iki türkçeye çevirirken sıkıntı yaşadım ama sorun yok şu an teşekkürler. Yanlız halen image/payment in altındaki no_image dosyasına ve verdiğimiz yazma izninin mantığını anlayamadım neyin resmi bu

mfatihsaydam

OpenCart-TR
hocam teşekkür ederim eklediğim dosya bahsettiğiniz dosyaların türkçeye çevrilmiş halidir. kendim çevirip attım diğer arkadaşlara kolaylık olsun diye. iyi çalışmalar.
utf-8 yapmadığımdan dolayı türkçe karakter sorunu oluyordu.
düzeltip attım. kullanıma hazırdır.

Ekli dosyalar

• odeme-siparis-bildirim.rar
    14.7 KB · Görüntüleme: 417

santor

OpenCart-TR
Bu islemden sonra sitede Turkce krakter hatasi olustu ve butun isim guvum berbat oldu :( sebebi nedir ? her seyi yuklememek gerektigini ogrendim :(

mfatihsaydam' Alıntı:
hocam teşekkür ederim eklediğim dosya bahsettiğiniz dosyaların türkçeye çevrilmiş halidir. kendim çevirip attım diğer arkadaşlara kolaylık olsun diye. iyi çalışmalar.

GENERAL25

OpenCart-TR
mfatihsaydam' Alıntı:

Teşekkürler kardeşim çok güzel oldu..

Blade__

OpenCart-TR
arkadaşlar bu kurdum çalışıyor ama gelen maillerin başlık kısmı aşağıdaki gibi sorun ne olabilir acaba teşekkürler

=?UTF-8?B?w5ZkZW1lIEJpbGRpcmltIEZvcm11IEJsYWRlY29sZA==?=

ayvandur

OpenCart-TR
arkadaşlar sorunsuz çalışıyor gibi ama resim dosyasını göndermiyor sanırım.dosya izinlerini verdim.ve en son listeyi doldup devam butonuna basında aşağıdaki hata sayfası çıkıyor.yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.hata mesaji ekteki resimde.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    55.3 KB · Görüntüleme: 88

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
image/ klasörünün içine payment klasörü oluşturup yazma izni verirsen problem ortadan kalkacaktır.

ayvandur' Alıntı:
arkadaşlar sorunsuz çalışıyor gibi ama resim dosyasını göndermiyor sanırım.dosya izinlerini verdim.ve en son listeyi doldup devam butonuna basında aşağıdaki hata sayfası çıkıyor.yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.hata mesaji ekteki resimde.

emir28

OpenCart-TR
bu modülü nasıl yüklüyoruz yardımcı olur musunuz yeniyim

melihb17

OpenCart-TR
Merhaba. 1.5.6 sürümü kullanıyorum fakat çalıştıramadım. Yardımcı olabilecek biri var mı?

melihb17

OpenCart-TR
1.5.6 da kullanmak isteyen arkadaşlar biraz düzenleme yaptım dosya gönderimi hariç sorunsuz çalışıyor.Ayrıca isimde harf harici karakter girişi engeli, sipariş numarasında numara harici karakter girişi engeli ve açıklama kısmının zorunlu alan özelliğini kaldırdım. Dosya gönderimine de çözüm bulan olursa sevinirim. Umarım faydalanan olur.

Ekli dosyalar

• odemebildirim.zip
    31.3 KB · Görüntüleme: 59

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
Dosya gönderiminde yaşadığın problem nedir ?

-Modül sorunsuz çalışmaktadır tüm sürümlerde.

"image/payment/ klasörüne yazma izni verin."

melihb17' Alıntı:
1.5.6 da kullanmak isteyen arkadaşlar biraz düzenleme yaptım dosya gönderimi hariç sorunsuz çalışıyor.Ayrıca isimde harf harici karakter girişi engeli, sipariş numarasında numara harici karakter girişi engeli ve açıklama kısmının zorunlu alan özelliğini kaldırdım. Dosya gönderimine de çözüm bulan olursa sevinirim. Umarım faydalanan olur.

melihb17

OpenCart-TR
Gönderim aşağıdaki resimdeki gibi geliyor sadece. Resimleri payment klasörüne atıyor fakat mailde gelmiyor. Bu benim düzenlediğim sizin eklediğiniz modül olmayabilir. Çünkü bir kaç tane denemiştim çalışmamıştı bugün öylesine oyalanırken çalıştırabildim :)
Gökhan TAYLAN' Alıntı:

melihb17' Alıntı:

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    5.9 KB · Görüntüleme: 101

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
Senin Modülde Bul :
catalog\controller\information\payment.php

$mail->send(); satır : 73

Üstüne Ekle :

$mail->addAttachment(DIR_IMAGE.'payment/' . $img);

melihb17' Alıntı:
Gönderim aşağıdaki resimdeki gibi geliyor sadece. Resimleri payment klasörüne atıyor fakat mailde gelmiyor. Bu benim düzenlediğim sizin eklediğiniz modül olmayabilir. Çünkü bir kaç tane denemiştim çalışmamıştı bugün öylesine oyalanırken çalıştırabildim :)
Gökhan TAYLAN' Alıntı:

melihb17

OpenCart-TR
Modül benim değil.Senin modülde diye başlamışsın ondan benim değil diyorum.Meraktan öyle kurcalıyorum.Belki ilerde lazım olur.İlgi için teşekkürler.

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
"Bu benim düzenlediğim sizin eklediğiniz modül olmayabilir." dediğin için öyle yazdım. aşagıdaki bilgiyide yardımcı olabilmek amaçlı gönderdim. Sorun yok , İyi Çalışmalar.

melihb17' Alıntı:
Modül benim değil.Senin modülde diye başlamışsın ondan benim değil diyorum.Meraktan öyle kurcalıyorum.Belki ilerde lazım olur.İlgi için teşekkürler.

sroturkiye

OpenCart-TR
arkadaşlar modül güzel sorunsuz kurduk ama malesef tüm mail ayarları yapılı olmasına rağmen mail gelmiyor.