Windows Sunucu Smtp Mail Sorunu

dj_ataman1

OpenCart-TR
Üstadlar windows sunucu kullanıyorum. smtp ayarlarını girdim ne mail alıyor ne gönderiyor. Hiç bir hata ile de karşılaşmadım. hata günlüğüm dahi boş.ne yapmam gerekiyor, yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.(Sürüm 1.4.9.5) :huh:

E-Posta bölümüne girdiğim örnek:

E-Posta : Smtp
SMTP Host: mail.siteadresi.com
SMTP Kullanıcı Adı:mailadi@siteadresi.com
SMTP Parola: Şifre
SMTP Port: 587 --> 25 portu da denendi
SMTP Zaman Aşımı: 5

voip724

OpenCart-TR
Öncelikle Outlook vb. bir program yardımıyla dene bakalım. Tüm bilgilerin çalışıyor mu ? Mail alıp gönderebiliyor musun ? Gönderemiyorsan hosting firmana bir sor bakalım sorun neymiş ?

dj_ataman1

OpenCart-TR
Hocam outlookta ayarladım gmail adresine posta gönderiyor+ gelen mailllerimide görebiliyorum fakat hotmail e mail gitmiyor.
Site üzerinden gmail adresi hesabına posta yolladım gmail e gidiyor ama hotmail e gitmiyor. Önemsiz e postalara dahi baktım. 2-3 ary adreslerede mail yolladım.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Merhaba eğer farklı maillerinizde site üzernden gelen mailleri alabilyorsanız yaptgınız ayarlarda sunucnuzla iligli b windows olması ile alakı olabilir cünki normalde linux sunucu kullananlarda bu sorun olmuyor hosting firmanıza sorunuz yani sorun hostng taraflı görünüyor.Opencart tan en iyi performansı Linux sunucuda alabilirsiniz özlellkle SEO Açısından varsa imkanınız Linux sunucuya taşımanızı öneririm..