Ürün Listeleme Sorunu

voip724

OpenCart-TR
Merhabalar,

1.5.1 Türkçe Full dosyalarını web sitesinden indirdim ve yeni bir kurulum yaptım. Fakat şöyle bir sorunum var. Ürünlerilerin listelendiği herhangi bir yerde (kategoriler,markalar vs.) aşağıdaki birinci resimdeki gibi kayma hatası görmekteyim.
3817.jpg

Yine bu sayfada Görünüm Kısmında Tablo ya tıklayıp Tekrar listeye yıklayınca olay düzeliyor. Fakat sayfaya tekrar girince yine aynı hata.
3845.jpg

Sildim tekrar kurulum yaptım yine aynı. Sorun ne olabilir acaba. Yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler...

voip724

OpenCart-TR
eren.eduran size özel mesaj olarak gönderdim. Sorun hakkında bir düşüncesi olan var mı acaba. 3 farklı tarayıcıda denedim ama devam ediyor. Neden kaynaklanabilir acaba ?

Arkadaşlar halen çözemedim. Bir çözüm önderisi olan var mı?

voip724

OpenCart-TR
Tekrar merhaba arkadaşlar,

Tüm çabalarıma rağmen sonuca ulaşamadım. Ne ettiysem olmadı. Tekrar kurdum. Hosting i komple sildim. Tüm kurulum dosyalarını siteden tekrar indirdim. Vs. vs. vs.. Bir çözüm önerisi olan var mı acaba ?

Son kurulumdan sonraki ekran görüntüsü aşağıdaki gibi:
1757.jpg

http://c1109.hizliresim.com/11/9/19/1757.jpg

anti91

OpenCart-TR
site linkinizi paylaşın ki yardımcı olalım. Pm atmayın ben belki halledemem buraya yazarsanız başkalarıda yardımcı olabilir.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Merhaba..
Sananrım demek istediginiz sepete ekle karşılaştır vs butonları nıın yeri.
bu durumun olası sebebleri..
1.product_list csslerindeki yapılan bir düznlemeden kaynaklanabilir..
2.catalog/view/theme/default/product/category.tpl dosyasın içrisindeki bir editlemeden kayanklanabilir.

site adresini yazarsanız yada ilgili dosyarın içerigini paylaşırsanız daha iyi yardım alabilirsiniz.. selametle..

voip724

OpenCart-TR
Merhabalar,

Öncelikle ilginize teşekkür ederim. Şunu belirtmeliyim ki hiç bir düzenleme yapmadım dosyalarda. Direk olarak opencart-tr.com dan dosyaları indirdim ve kurdum. Site adresi voip724 (nokta) com.

Evet sepete ekle, Ürün karşılaştır, A.Listene Ekle. Bunlar normal demoda sağda. Bende ise ilk sayfa açılmada gelmiyor. Görünümü tablo yapıp tekrar listele yapınca düzeliyor. Hiç bir fikir yürütemiyorum. Kilitlendim kaldım :(

anti91

OpenCart-TR
anormal bir durum ürünleri tablo olarak göster deyip listeyi seçince düzeliyor ilk açılımında satece hatalı duruyor.

voip724

OpenCart-TR
Evet aynen öyle. Anlamadım gitti. Dosyalara hiç dokunmadım kurulum yaparken. Ayrıca cPanelden otomatik kurulum var open cart için. Oradan denedim yine aynı. Hosting kaynaklı bir durum olabilir mi ?. Eğer oluyorsa nasıl bir sorunla başvurmam gerekli hosting firmasına ?

Sorun Çözüldü.
Arkadaşlar open cart ın ingilizce sitesinde yaptığım araştırmada aynı sorunu yaşayanlar var.
Çözüm için;
catogory.tpl dosyasını ...\template\product\ klasörü içinde

Kod:
<?php echo $footer; ?>
Kodundan sonra

Kod:
<script type="text/javascript">$(document).ready(function() { display('list'); });</script>

Kodunu yapıştırıyorsunuz ve kaydedip sunucuya gönderiyorsunuz. Hepsi bu kadar.

Yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim.

osixfinger

OpenCart-TR
bu script kodunu ekleyince ana sayfadaki slayt gösterisi çalışmıyor.